Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Antykoncepcja

(4)

Ciąża ? Niekoniecznie ? Ta grupa jest dla Ciebie...

Temat: pigułki antykoncepcyjne (8)

• 15-10-2010 21:28:49

Mam pytanko czy zabezpieczać sie dodatkowo prezerwatywami nalezy tylko przy pierwszym opakowaniu pigułek( pierwsze 7 dni ) chodzi o pigułki jaz czy tez przy kazdym nowym przez pierwsze dni po zastosowaniu 4 białych tabletek placebo?

• 16-10-2010 12:49:46

jesteś zabezpieczona od pierwszej, prawidłowo przyjętej tabletki (tzn. w pierwszym dniu cyklu). jeśli przyjmujesz tabletki prawidłowo, nie zapominałaś, nie było biegunek, nie brałaś antybiotyków, które mogły wpłynąć na działanie pigułek - jesteś zabezpieczona przez cały okres przyjmowania tabletek, w tym placebo. tak samo zaczynając nowe opakowanie jesteś bezpieczna.

należy się dodatkowo zabezpieczać w momencie przyjmowania antybiotyków, gdy wystąpiła silna biegunka po przyjęciu tabletki lub gdy zapomniałaś tabletki przyjąć. ale to powinnaś wiedzieć z ulotki

• 26-10-2010 23:35:44

mam mały problem. zapomniałam jednej pigułki. nie wziełam jej po 12h ani nawet podwójnej dawki następnego dnia tylko kontynuowałam opakowanie. tabletki skończyłam brać dzień później niż powinnam, ze względu na pominiętą tabletkę. dostałam okres i już mi się kończy okres przerwy. zastanawiam się czy jeśli zacznę kolejne opakowanie a w poprzednim pominęłam jedną tabletkę, to czy jestem prawidłowo zabezpieczona od początku kolejnego opakowania? bardzo proszę o radę.

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    27-10-2010 18:43:05
    Gość 2010-10-26 23:35:44 mam mały problem. zapomniałam jednej pigułki. nie wziełam jej po 12h ani nawet podwójnej dawki następnego dnia tylko kontynuowałam opakowanie. tabletki skończyłam brać dzień później niż powinnam, ze względu na pominiętą tabletkę. dostałam okres i już mi się kończy okres przerwy. zastanawiam się czy jeśli zacznę kolejne opakowanie a w poprzednim pominęłam jedną tabletkę, to czy jestem prawidłowo zabezpieczona od początku kolejnego opakowania? bardzo proszę o radę.

W którym tygodniu zapomniałaś tabletki?
    Czy i kiedy współżyłaś?

Paulina85krk

• 27-10-2010 20:07:43

zapomniałam w trzecim tygodniu. jeszcze nie współżyłam, w sensie że miesiąc wcześniej, mimo to brałam tabletki.

• Reklama

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    28-10-2010 12:52:34

Dlaczego nie zobaczyłaś do ulotki co należy zrobić w takiej sytuacji?
    Trudno powiedzieć kiedy wróci pełne zabezpieczenie, bo pewne jest, że skuteczność antykoncepcyjna została obniżona...
    Powinnaś była połączyć opakowania, albo zacząć liczyć 7 dniową przerwę od dnia w którym zapomniałaś tabletki.

Paulina85krk

• 29-10-2010 00:12:29

oczywiscie ze sprawdzilam ulotke i o takim przypadku nie bylo nic napisane. okres dostalam normalnie, takze spodziewam sie ze tabletki antykoncepcyjne winny dzialac od drugiego opakowania normalnie. ale dziekuje za iformacje.

• Komentatorka
    29-10-2010 06:30:31

Nie znalazłaś nic o pominięciu tabletki w trzecim tygodniu?

To nie okres tylko krwawienie z odstawienia, które nie świadczy o tym czy jesteś w pełni zabezpieczona czy nie, tylko jak sama nazwa wskazuje wynika z odstawienia, czyli spadku hormonów w organizmie.
    Napisałam Ci w poprzednim poście dwie opcje i z jednej powinnaś była skorzystać, aby być w pełni zabezpieczona, bo w innej sytuacji na pewno od pierwszej tabletki następnego opakowania NIE jesteś w pełni zabezpieczona.

fragment ulotki:
    Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
    Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
    Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Pominięta 1 tabletka w drugim tygodniu
    Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze.
    Skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży.

Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
    Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.
    Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem.

Paulina85krk

Zobacz inne dyskusje

• Wątek: ważne !
    Witam cczy ginekolog może stwierdzić kiedy był ostatni stosunek płciowy ?...
  • Witam!Biorę tabletki Vibin Mini od roku. Niestety złapała mnie lekka grypa...
  • Witam. Pilnie potrzebuje rady, w sobotę zapomniałam wziąć tabletki....
  • Ogum
    Witam. Moja dziewczyna przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. W ciągu trzeciego tygodnia...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/0003_08-02-18_0054-W300H200.jpgFot. medforumNowoczesne i świadome planowanie...
    W roku 1960 pierwsza pigułka antykoncepcyjna, Enovid 10, została...
    Twoja sugestia