Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Plamienia miedzymiesiaczkowe- prosze o pomoc (3)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    16.09.2006 13:56:00

Witam serdecznie,

Rodziłam ok 2 lat temu. Karmiłam dziecko piersia przez 4 m-ce. W miedzyczasie zaczełam stosowac antykoncepcje pigułkami Certezette. Po odstawieniu córki od piersi zaczeły sie u mnie palmienia miedzymiesiaczkowe, po ok 15 dniu cyklu trwające az do miesiaczki. Ginekolog myślał, ze to wina słabych hormonow w pigułkach, zaczał przepisywac mi kolejne, coroz to nowe pigułki antykoncepcyjne. Badajac mnie ginekologicznie przy kazdej wizycie, mowił ze jest OK. Cytologia II grupa. Po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych plamienia sie powtarzały. Zrobiłam USG dopochwowe, wszystko OK.

Przepisał mi duphaston, na poczatku było wszystko dobrze, plamienia znikneły. ale jak jednego cyklu zapomniałam wziazc 2 tabletek to znowu sie pojawiły w tym cyklu.

Zmianiłam lekarza, ze wzgledu na zmiane adresu zamieszkania. Obecny lekarz zapisał mi orgamentril. Dwa pierwsze cykle, wygladały tak: pod koniec brania tabletek (10 tabletek w 15 dniu cyklu- jedna dziennie) pojawiały sie lekkie krwawienia, które po kilku dniach zmieniły sie w miesiaczke. Po odstawieniu orgamentrilu po jakis 3 dniach pojawiała sie miesiaczka. Lekarz kazał liczyc 15 dni od dnia miesiaczki.

w tym cyklu, po 14 dniach od miesiaczki pojawiły sie plamienia.

Po duphastonie po 10 dniach brania (w 15 dniu cyklu - 2 razy dziennie) odrazu pojawiało sie paleminie, które po 3 dniach ustepowało a pojawiała sie miesiaczka.

Po Orgamentrilu krwawienie pojawiało sie w dniu ostatniej tebletki, trwało 2-3 dni a pozniej pojawiała sie miesiaczka.

Podczas przyjmowania tych tebletek miesiaczki sa dłuzsze (ok 6 dni), ale fakt przy orgamentrilu sa bardziej skape niz przy duphastonie.

Dwóch lekarzy badało ginekologicznie, nie stwierdzili zadnych odchylen. USG dopochwowe w normie. Cytologia II grupa.

Czy faktycznie wychodzi na to, że to spraw hormonalna? Boje się, że cos zostało u mnie przeoczone.

Czy faktycznie, jesli podczas brania tabletek (duphaston/orgamntril) plamienia sa mniejsze niz jakbym nie brała - to jest to wina hormonów?

Czy mozna jeszcze jakos zdiagnozwac to co ze mna sie dzieje?

łacze pozdrowienia i bardzo prosze o pomoc, martwie sie.

Pozdrawiam,

Justa

Ostatnia edycja: 16.09.2006 13:56:00
  • Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    16.09.2006 14:33:00

Witaj

Najprawdopodobniej przyczyną Twoich dolegliwości są zaburzenia hormonalne. Bardzo trudno jest precyzyjnie dobrać odpowiednie tabletki do stanu hormonalneg kobiety. Najczęsciej podczas pierwszych miesięcy przyjmowania tabletek organizm przystosowuje się do zmiany stężeń hormonów, co staje się przyczyną plamień i krwawień międzymiesiączkowych. Często zdarza się, iż kobiety są niecierpliwe i proszą o zmianę preparatu. Historia się powtarza. [addsig]

Ostatnia edycja: 16.09.2006 14:33:00

Pozdrawiam

Dr Zofia Polska

Ekspert Medforum

• Początkująca
    16.09.2006 14:50:00

Bardzo dziękuję Pani Doktor za odpowiedz

Jeszcze mam takie pytanie: Czy jest jeszcze jakies badanie, które moge wykonać, aby sie uspokoic?

Pierwszy lekarz wspomniał, że jeżeli nie bedzie poprawy po duphastonie to nalezy sie zastanowic nad łyzeczkowaniem macicy. Czy w przypadku prawidłowego USG jest to wskazaniem (jesli plamienia beda dalej sie powtarzac mimo długiego brania hormonów). Duphaston brałam 6 cyklów, orgamnetril - zaczynam 3 cykl. czyli w sumie 9 m-cy. Lekarz mowił, że leczenie ok roku trwa, czy Pani Doktor uważa, ze teraz powinnam brac rok orgamnetrilu? i co jesli po odstawieniu lub po dłuzszym czasie brania (jakim?) nie będzie poprawy lub poprawa będzie nieznaczna i dalej beda plamienia?

Czy takie plamienia miedzymisiaczkowe mogą byc problemem w zajsciu i utrzymaniu ciązy? czy z zajsciem w ciaze wstrzymac sie do czasu ustopienia objawów? nie chciałabym się narazac na poronienia, wiem, że hormony moga byc za to odpowiedzialne...

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz, troche sie uspokoiłam... i bardzo proszę o odpowiedz na powyższy post.

łączę pozdrowienia

Justa

Ostatnia edycja: 16.09.2006 14:50:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• Magda93d
    Ostatnia miesiaczka mialam 28mego sierpnia ktora trwala 3 dni, pozniej w czasie kiedy powinnam...
  • Selecta
    Witam.Od jakiegoś czasu zmagam się z pieczeniem,bólem,oraz jest...
  • monkow5587
    Mój mąż wyjeżdża do pracy za granice i jest w kraju średnio raz...
  • mariannamariana
    witam staram się o dziecko i zrobiłam prywtanie badania sobie. Nie chce teraz znowu...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0069016_dlon_rekawiczka_krew_fiolka_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesAnemia w ciąży
    O anemii (niedokrwistości) u kobiety ciężarnej mówimy...
    Twoja sugestia