Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Płód ułożony za nisko w macicy-pytanie do dr Ilony (3)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    07.07.2005 21:40:00

Mam pytanie. Lekarz stwierdził, że główka płodu jest za nisko umiejscowiona w macicy. Kazał mi więcej odpoczywaćCo to znaczy, czy to coś groźnego dla dziecka. Czy coś grozi mojemu maleństwu. Jestem w 21 tc.

I jeszcze jedno pytanie, dlaczego od paru dni ruchy dziecka są słabsze niż dotychczas. Czy to normalne. Dodam, że pierwsze tzw. mini kopniaczki pojawiły się 9,10 czerwca.

Pozdrawiam Kasia.

[ ta wiadomość była poprawiana przez: k_a_s_i_u_n_i_a dnia: 08-07-2005 19:35 ]

Ostatnia edycja: 07.07.2005 21:40:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    08.07.2005 11:30:00

I mam jeszcze jedno ważne pytanie. Otóż występuje u mnie już od kilku tygodni takie uczucie ciężkości w dole brzucha, dzisiaj to było nawet takie ciągnięcie, kłucie. Jak się położę, to to znika, ale wraca po kilku minutach stania czy też chodzenia. Czy to jest dobry objaw, bo wiem, że wiązadła macicy się rozciągają i stąd takie co może występować, ale czy to uczucie ma trwać przez cały dzień?BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ I Z GÓRY DZIĘKUJE.

[ ta wiadomość była poprawiana przez: k_a_s_i_u_n_i_a dnia: 08-07-2005 19:35 ]

Ostatnia edycja: 08.07.2005 11:30:00
  • Komentatorka
    08.07.2005 22:35:00

Uczucie ciężkości nie powinno ci towarzyszyć cały dzień, ale jesli będziesz się często kontrolować i wypoczywać nic nie powinno się stać. Wiem, że taka porada może zabrzmieć jak przysłowiowe "masło maślane", ale w Twojej sutuacji tak właśnie należy robić. Ruchami się nie przejmuj, dziecko jest aktywne najbardziej pod wieczór i po tym jak coś zjesz. Jesteś na takim etapie ciąży, że odczuwasz tylko te silniejsze ruchy dziecka i to, że ich nie czujesz nie oznacza, że nie rusza się ono wcale, ale, że rusza sie mniej gwałtownie. Nisko usadowiona głowka oznacza skracanie się szyjki macicy. Nie dopilnowane może doprowadzić do porodu przedwczesnego. Ale z zaleceń lekarza wnioskuję, że zagrożenie nie jest duże (w innym przypadku dostałabyś zalecenie leżenia plackiem i leki rozkurczowe). Pozdrawiam

--------------

Ilona Królak

Ostatnia edycja: 08.07.2005 22:35:00

Ilona Królak

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• Każdy lekarz mówi inaczej i się pogubiłam. Kiedy już można...
  • Sherman
    WitamMam pytanie dotyczące pewnego zajścia które całkiem niedawno...
  • Aneta88
    Witam wczoraj byłam u ginekologa podczas badania stwierdzono u mnie dwa torbiele na lewym...
  • Kwiat00
    WitamNiedługo mam wyjechać na wakacje, ale niestety przyplątała mi się...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/18780004_kobieta_ciaza_zamyslenie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesBól głowy w ciąży
    Bóle głowy w ciąży mogą występować z różnorodnych...
    Twoja sugestia