Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Polipy szyjki macicy (315)

• 01-12-2009 20:24:43

witajcie, 4 dni temu bylam na wizcie kontrolnej u gin i okazalo sie po badaniu usg,ze mam prawdopodobnie poli na sciance macicy. pani dr od razu zaproponowala,ze moze wykonac zabieg u siebie w gabinecie histeroskopem metoda Bettocchiego. dzis mialam robiony zabieg usuniecia, rozpoznanie: na przedniej scianie polip endometrialny 7x4 mm oraz wzrosniete endo. zabieg nic nie bolal, nie mam krwawienie, po zabiegu godzine na obserwacji i do domu. teraz czekam na wyniki histopatologii 2 tyg. to,ze tak szybko udalo mi sie to usunac,to ze wzgledu na wolny termin pani dr, w ktorym jakas pacjentka zrezygnowala, inaczej musialbym czekac na pierwszy wolny termin pod koniec grudnia u niej, lub np w szpitalu w styczniu. pani dr powiedziala, ze powinno sie to usuwac, sprawdzac histo, a nie czekac,ale oczywiscie wszystko zalezy od pacjentki. mam 31 lat i nigdy nie rodzilam dzieci i chyba wyszlabym z gabinetu od takiej lekarki, ktora "poradzilaby" mi zajscie w ciaze, a nie usuwanie polipa,tak jak wyczytalam w ktorejs z wypowiedzi. polip utrudnia czesto zajscie w ciaze i moze byc przyczyna nieplodnosci, poniewaz moze dzialac jak "wkladka" ktora uniemozliwia zajscie w ciaze.pozdr.

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    02-12-2009 11:26:53

ja mialam usuwanego polipa na szyjce macicy tydzien temu, to bylo w 7 dc. I mam takie pytanie, czy w tym cyklu co histeroskopia, wystepuja dni plodne jajeczkowanie, czy nie? Czy jest mozliwosc abym w tym cyklu co zabieg zaszla w ciaze. bardzo prosze o odpowiedz. a swoja droga, usuniecie polipa za pomoca histeroskopii to naprawde nic strasznego. buziaki dla wszystkich starajacych sie.

• 04-12-2009 14:28:17

Ja jestem po usunięciu polipa. Miałam robiony zabieg 22 dnia cyklu. Teraz zastanawiam się kiedy dostanę okres? Proszę wasze doświadczenia.

• 04-12-2009 15:16:34

ja mialam usuwanego duzego polipa (19 mm x12 mm) - histeroskopia operacyjna. urósł bardzo szybko bo w lutym br. w usg nic nie wyszło, a w lipcu br okazało się ze go mam. Polecam Wam Szpital Św. Zofii w W-wie. Faktem jest, ze na zabieg czekalam długo bo 4 m-ce, ale opieka w szpitalu jest super. Teraz cała drżę i czekam na wynik histopat. ma być za 10 dni.

• 04-12-2009 20:38:01

Też miałam (wczoraj) zabieg usunięcia polipa w Szpitalu Św.Zofii w W-wie.Jak najbardziej podzielam powyższą opinię.Sam szpital bardzo schludny i kolorowy.Oddział kameralny.Natomiast personel uśmiechnięty, cierpliwy i sympatyczny.Od lekarzy(przeważają kobiety) po pielęgniarki.Na mnie zrobił naprawdę POZYTYWNE wrażenie.Jeżeli tam traficie, możecie być spokojne o sam zabieg.Jesteście w dobrych rękach.Jeżeli jakikolwiek niepokój to wyłącznie o wynik badania histopatologicznego, na który trzeba poczekać około 10 dni.

• Reklama

• 06-12-2009 19:03:15

Witam. We wtorek przeprowadzono mi zabieg usunięcia polipu z szyjki macicy. Zabieg może być przeprowadzany w gabinecie zabiegowym w szpitalu przy krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym. Wg pani doktor, która przeprowadzała zabieg po 2 dniach miało ustąpić krwawienie. Niestety tak nie jest, krwawię nadal, a do tego dołączył ból w dole brzucha. Byłam na wizycie kontrolnej u lekarza, zabieg wykonany jest dobrze, ale ja niestety muszę być zawsze jakimś wyjątkiem. Nikt nie jest mi w stanie powiedzieć jak długo mogą występować te dolegliwości.

• 07-12-2009 14:35:39

i ja też mam własnie dzis sie dowiedziałam stąd pytanie do Was. Lekarka kazała sie wstawić do szpitala na czczo informując mnie że to krótki zabieg i tego samego dnia wyjdę - powiem krótko nie była zbyt wylewna - kazała mieć przy sobie grupę krwi ( mam w tym celu rano isc do laborat) 1) czy nie byłoby dobrze wpierw zaczepic sie na żółtaczkę 2) jestem na kilka dni pzred okresem - a że miewam nieregularnie więc nie wiem czy lepiej zdecydowac sie na zabieg po okresie czy isc w środę i niech lekarz zadecyduje czy sie kwalifikuję ??

proszę o porady

• 07-12-2009 15:07:49

i jeszcze zapytam - czy należy się jakoś przygotować do tego zabiegu ?? bo że psychicznie to już zaczęłam

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    07-12-2009 21:10:16

Też zadawałam wcześniej pytanie co przyda się podczas jednego dnia w szpitalu .Niestety nie doczekałam się odpowiedzi. Ale ponieważ jestem parę dni po, chętnie Ci podpowiem. "Świeże" wyniki, grupę krwi, EKG, skierowanie, dowód ubezpieczenia, szlafrok, koszulę(chociaż ja w Św.Zofii dostałam różowiutką), kapcie, podpaski (po zabiegu czujesz się jak podczas miesiączki) no i przyda się naładowana komórka. Dodam (bo mi to nie przyszło do głowy) iż musiałam zmyć przed wejściem na oddział świeżo zrobione paznokcie na rękach i nogach oraz dyskretny makijaż. Życzę, abyś była tego dnia otoczona taką życzliwością personelu jak ja. O czym pisałam parę postów wcześniej.Pozdrawiam

• 09-12-2009 10:42:46

Ella U dzięki za podpowiedz- juz spakowana miałam teczke ale rano stwierdziłam że zostawię sobie tę sprawę na po okresie bo jak poczytałam Wasze posty wiekszość była po... tym bardziej że pprzed jestem i tak cała obolała.. ehhh ta babska dola

Zobacz inne dyskusje

• maryqs95
    Witam Kazdego miesiaca ok. 5/6 dni przed miasoaczka pojawialy sie u mnie dosc wyrazne objawy,...
  • Wątek: wymaz
    Co oznacza wynik wymazu z pochwy:Candida albicans - wzrost bardzo obfity, Lactobacillus sp. -...
  • wczoraj zażyłam tabletki wczesnoporonne i wystąpiło krwawienie albo bardzo...
  • zuza56
    spraw sobie prezent na święta i wybierz się na depilację...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/1805408_kobieta_sofa_poduszka_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesJak leczyć zapalenie pęcherza moczowego?
    Bakterie te z cewki moczowej, odbytu „wędrują” do...
    Twoja sugestia