Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Polipy szyjki macicy (315)

• 22.01.2012 16:50:32

Witam
    Może mi ktoś odpowie, czy jest możliwe by 2 miesiące po operacji usunięcia macicy z przydatkami,w szyjce macicy pojawił się spory polip.Troszke mnie to przeraziło,bo znowu musiałam się poddać zabiegowi,a jeszcze po operacji nie doszłam do siebie.

• 08.01.2013 20:39:38

Nikt nie odpowiedział czy trzeba odstawic przed zabiegiem usuwania polipa tabletki antykoncepcyjne czy nie???

dziewczyny!!

• 30.11.2013 13:24:12

Wczoraj miałam usunięty polip macicy w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Takiej opieki i takiej serdeczności nie zaznałam nigdzie. Wyszłam po około 8-9 h od zabiegu, a wszystko dla mojego bezpieczeństwa. Dziękuję za opiekę

• 13.12.2013 02:16:41

Witam!Kilka dni temu trafilam na pogotowie z bardzo silnymi skurczami macicy i krwawieniem trwajacym prawie 2 m-ce.Tydzień wczesniej zdiagnozowano u mnie 3cm polipa w szyjce macicy przy badaniu USG. Po kolejnym badaniu (juz na pogotowiu) również stwierdzono prawdopodobieństwo polipa. Podobno tak duzy polip moze powodowac juz ból. Dostalam morfine i czekalam na zabieg 4 dni.
    Własnie wróciłam ze szpitala, zadnego polipa nie bylo. W srodku macicy czysto i nic niepokojacego nie zauwazono. Jednak juz drugiego dnia pobytu w szpitalu, na dwa dni przed planowanym zabiegiem w okropnych bólach partych,,urodziłam,, coś dziwnego...
    Był to zlepek różnokolorowych tkanek, coś jak sinoniebiesko-czerwono-cielista gąbka, wielkości mojej pięści. Całosc oddano do laboratorium. Potem do zabiegu miałam jeszcze krwawienie i bole skurczowe, ale już nie tak silne jak przed tym zdarzeniem.
    Wciaz czekam na wyniki zeby dowiedziec sie co to bylo? Mam pytanie, czy możliwe, ze,,urodziłam mięśniaka? Bo to na pewno nie był polip.
    Musze dodac ze mieszkam w Anglii, na szpital nie moge narzekac, ale od jakiegos roku tylko pogarszalam sprawe z winy lekarza ogolnego, ktory bagatelizowal moje silne, krwotoczne i nieregularne miesiaczki. Nawet nie chcial mnie wyslac na usg( trzeba było go błagac)! Dodatkowo dostalam od niego Yasmin na uregulowanie okresu, który wcale mi nie pomogl.(ginekolog ze szpitala kazał mi natychmiast przestac go brac).
    Jeszcze jedna zagadka, 3 lata temu również zdiagnozowano u mnie polipa, po kilku miesiacach leżalam na stole operacyjnym po to, by po przebudzeniu dowiedziec sie ze nie mialam zadnego polipa (tylko mam taką budowe szyjki macicy).....nie wiem juz co o tym myslec...ale przynajmniej tym razem jest jakis trop...
    czekam na wyniki z laboratorium, moze stamtąd dowiem sie co,,urodziłam,,
    pozdrawiam,
    trzydziestka

• 17 Lipiec 00:27:11

Wiem, że wątek dość stary ale może komuś pomoże.

Dziś miałam usunięty polip szyjki macicy wielkości 1.5 cm. Jestem w 32tc. Zabieg trwał 10 minut bez żadnego znieczulenia. To kompletnie nic nie boli. Myślę że bardziej dyskomforowe jest samo badanie ginekologiczne. Nie potrafię zrozumieć dlaczego tak prosty zabieg niektórzy lekarze przeprowadzają pod narkozą. Do domu wypuszczono mnie niemal zaraz po zabiegu przy czym lekarz zaznaczył że mogę plamić do trzech dni. Ogólnie czuję się dobrze i plamienia prawie nie ma. Dodam że mieszkam w UK i zabieg przeprowadzono pod NHS. Polip został wysłany do labolatorium i czekam na wyniki. Także naprawdę nie ma się czego obawiać.

Zobacz inne dyskusje

• doris3434
    jak już wspominałam mam od kilku lat ten problem.za każdym razem wykrywają...
  • Witam mam problem z pewnymi plamkami/zaczerwienieniami na penisie. Mam je od jakiegoś roku,...
  • Witam. Od kilku dni strasznie pieką mnie wargi sromowe, są zaczerwienione, czasem...
  • lena841
    WitamBorykam się z nawróconą infekcją grzybiczną pochwy? Leczenie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mya03518_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesObniżenie ścian pochwy
    Obniżenie przedniej i/lub tylnej ściany pochwy.
    Twoja sugestia