Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: potworniak (46)

• 23-08-2010 19:25:49

Mam takie pytanie, jakie wykonuje sie badania aby wykluczyć potworniaka? Czy jeśwli się go ma to brzuch może być niesymetryczne (jedna strona jest bardziej wypukła), są jakieś objawy ze sie go posiada?

• 24-08-2010 10:31:08

nie wiem czy brzuch moze byc az tak nie symetryczny ja mialam potworniaka na lewym jajniku mialam go przez 10lat lewą strone brzucha musze przyznac mialam lekko powiekszona ja lezalam na wznak po tej stronie odczuwal lekki ból poza tym co miesiac przy kazdej miesiaczce bolal mnie wiecej lewy jajnik niz prawy potworniaka mozna wykryc przy zwyklym badaniu usg tak jak torbiele ja jestem juz pol roku po usunieciu potworniaka i ciesze sie ze zdecydowalam sie na jego usuniecie operacja trawala nie dlugo pol godz. wyszlam do domu po 5ciu dniach wyniki mam dobre

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    04-07-2011 18:32:28

Witam,
    Mam pytanie: skad wiadomo, ze potworniak jest dojrzaly?? Mi wykryto go w 2008 roku, od ostaniego badania, tak po 9 miesiacach urosl mi ok. 50mm. Ma wymiary 35mm na 30mm. Jestem w Kanadzie i tutaj ciezko dogadac sie z lekarzami, wysylaja cie na badania i zero rozmow. Mam regolarne miesiaczki, raczej mnie nic nie boli, mialam badanie C125, ktore wyszlo ok. Ale martwie sie, zeby sie nie rzobilo z niego cos zlosliwego, czekam na wizyte u lekarza (dlugo sie czeka, bo podtawowe robi tutaj rodzinny lekarz), wiec martwie sie. Generalnie raczej on szybko nie rosnie, bo tak ok. 20mm na rok. Prosz eo porade, bo czuje sie bezradna.

• 19-04-2013 13:37:50

Witam!!! Moja przygoda z potworniakiem zaczęła się nagle. Otóż 6.12.2012 poszłam do ginekologa na rutynową kontrolę z wynikiem cytologii. I tu ogromne zaskoczenie moje i pani doktor, zmiana na jajniku wielkości 8 cm. Lekarka nie wiedziała co to, zleciła badania estradiolu i markerów 15.3 i 12.5 (jajnika i piersi) wyszły ok. Na kolejnej wizycie po miesiącu torbiel ma juz 10 cm, a w lutym 12 cm i wtedy lekarka stwierdziła że to najprawdopodobniej potworniak. Rósł szybko, więc się bałam że może być złośliwy. Wyznaczono mi termin operacji na 11.03.2013 r, jężeli mnie otworzą i będzie ok to wytną tylko torbiel i jajnik i tak tez się stało. nawet nie robili badania sródoperacyjnego guza, tylko konsultacja bo byli pewni ze to tylko potworniak niezłośliwy. Badanie HP potwierdziło diagnozę. Dlatego dziewczyny nie dobierajcie sobie dosłownie wszystkiego co pisze w necie, bo ja byłam pewna że będzie coś nie tak skoro tak rósł guz, choć lekarz na kontroli po operacyjnej mówi,że wcale szybko nie rósł. Dodam ze 1,5 roku temu robiłam usg wew i nic nie było. pozdrawiam. Aga

• 23-01-2014 14:57:42

Witam! Ja 9 dni temu przeszlam operację usunięcia potworniaka. Mialam go na lewym jajniku..wym. 7/5 cm. Prawdopodobnie niezlosliwy, ale czekam jeszcze na wyniki badania hist-pat. Mialam laparotomię, gdyz jest najbezpieczniejsza przy usuwaniu tego typu guza, gdyz mogl pęknąc i rozlac sie w jamie brzusznej(tak mi powiedzial lekarz). Byla opcja, ze usuna razem z jajnikiem, ale na szczescie wyluszczyli tylko guza. Po kilku dniach od operacji czuje sie dobrze. Pomalu zajmuje sie domem i dziecmi. Czeka mnie jeszcze wizyta kontrolna i wynik hist-pat, ale sie nie martwię. do dziewczyn, ktore czekaja na zabieg usuniecia potworniaka: To nic strasznego. W szpitalu odpowiednio sie wami zajma. Nie ma sie czego bac. Zaraz po operacji tez nie jest tak zle. Ja na drugi dzien juz wstalam, pomalutku sie umylam i w 4 dobie wyszlam do domu. Tak więc glowa do gory...Pozdrawiam!!!

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    28-01-2014 15:11:23

Cześć dziewczyny! jestem tutaj nowa mam do Was wiele pytań.. Byłam wczoraj na badaniu u ginekologa (szczerze powiem, że to już 4 w tym miesiącu), mam torbiel, tylko okazuje się, że żaden z nich jeszcze takiej torbieli nie widział, chociaż wszyscy mówią, że to prawdopodobnie potworniak. Otóż torbiel ma 50-53 mm(zależy od badaia), jest niby okrągła - przypomina endometrialną, ale coś w niej w środku jest, coś w niej jest, coś białego, co wyraźnie widać, ale nie wiadomo cio to. Lekarze mówią, że trzeba usunąć. Oczywiście zgodziłam się na to dostałam skierowanie na laparoskopię wraz z badaniem śródoperacyjny. Na skierowaniu lekarz prosi równięż o zbadanie drożnośći drugiego zdrowego jajowodu. Boję się strasznie, bo nikt nie wie czym jest ta torbiel. Czy któraś z Was miała coś takiego? Dodam jeszcze, że mam hiperprolaktynemię czynnjościowąod 9 lat - leczona Norprolac 75, ale iod 2 miesięcy nic nie biorę bo czuję się okropnie, do endokrynologa idę dopiero w połowie lutego, czyli tuż przed operacją. Jakieś 4 lata miałam dużą arytmię komorową i częstoskórcze, teraz już praktycznie jest ok, ale czasami jeszcze czuję dodatkowe szarpnięcia w sercu. Czy mając takie problemy z serduchem operacja w pełnej narkozie jest dla mnie bezpieczna? Pytałam lekarza, czy istniej możliwość zaoszczędzenia jak największej części jajnika w trakcie tej operacji, ale powiedział, że nie wie, bo torbiel jest jakś dziwna, nie wie jak bardzo uszkodziła jajnik Najgorsze jest to, że mamy teraz z mężem w planach dzidzię, a tu się okazuje, że jest duży problem.. Poradźcie coś bo zwariuję!!

Zobacz inne dyskusje

• Od kilku dni odczuwam nasilający się świąd i pieczenie okolic intymnych. Nie...
  • sylwiabartunek
    Witam.Prosze o poradę.Dn.19.10 (niedziela) dostałam krwawienia z odstawienia...
  • agata088
    Witam. Od jakiegos czasu mam infekcje intymna. W sierpniu pierwszy raz wspolczylam z chlopakiem,...
  • odkupię duphaston, proszę o kontakt msatola@poczta.onet.pl
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_lozko_bol_brzucha_panthermedia_a13817619_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockBól i obrzęk w okolicy przedsionka...
    Ostry ból, obrzęk połączone z  występowaniem guza w...
    Twoja sugestia