Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Pozytywny wynik testu ciążowego a ciąży niby brak. Proszę o pomoc!!! :( (59)

• 06.03.2009 22:25:00

Hej. Mam straszny problem a mianowicie. Ostatni okres miałam ostatniego stycznia wiec już powinnam mieć kolejny chociaż czasem mam go nieregularnie. Dodam, ze ciąża w moim przypadku to istna tragedia . Robiłam 4 dni temu test ciążowy pre-test i ...jedna krecha była mocno bordowa (czy fioletowa, nie pamiętam) a druga szara, ledwo widoczna ale była. I teraz tak. Gdzieś przeczytałam, ze krecha C powinna mieć chociażby lekkie zabarwienie koloru tej drugiej a tak tak jak mówię była szara. Więc wczoraj byłam u ginekologa i robiła mi USG wewnętrzne i nic, prócz tego badała mnie na fotelu i też nic. Fakt, że gdyby ciąża była to może i baaardzo wczesna i niewidoczna ale pani doktor w macicy widziała bardziej krew miesiączkową niż pęcherzyk ciążowy. Badała mnie na różne sposoby ) i nie zobaczyła nic. I tak strasznie się boje. Dlatego pytam bo może komuś się tak zdażyło. A pani ginekolog pocieszyła mnie mówiąc, ze testy mogą również podawać błędne pozytywne wyniki. Proszę odpiszcie No i właśnie przed chwilką powtórzyłam test bobo-test i znowu pozytywny ale tym razem bardziej widoczny. Jeśli patrząc i licząc "ginekologicznie" od dnia ost. miesiączki to byłby juz prawie 5 tydz. Czy możliwe zeby ginekolog nie widział nic a wrecz przeciwnie krew miesiaczkową?

Ostatnia edycja: 06.03.2009 22:25:00
  • 06.03.2009 22:30:00

jak masz nieregularne cykle to to nie musi byc 5tyg ciaza tylko np 3tyg, na usg i w badaniu takiej nie widac by bylo jeszcze,

najlepiej idz na beta hcg z krwi - to taki "test ciążowy" z krwi dokłądniejszy i w zasadzie nieomylny a przy okazji powie ci ktory to tydzien (jezeli to ciąza)

tetsy ciążowe wychodza pozytywne także w ciąży pozamacicznej... zrób tę betę i idz za tydzien/dwa na powtórną wizytę,

ale i wychodzą pozytywne przy wczesnej ciąży i nawet juz po poronieniu... także byc moze to była ciąża ale poronilas - tak czy siak zrób tę betę

Ostatnia edycja: 06.03.2009 22:30:00
  • 06.03.2009 22:30:00

idz na badanie z krwi na beta hcg, bedzie najwiarygodniejszy.

Ostatnia edycja: 06.03.2009 22:30:00
  • 06.03.2009 22:39:00

Dzięki za odpowiedzi Może jednak napisze mi ktoś kto miał podobnie. Na testy pójdę ale zastanawiam sie czy próbować już w poniedziałek kolejnego lekarza czy skupic sie na testach i upewnić. Cykle miałam raczej regularne :/ A objawów ciążowych zadnych nie mam prócz powiekszonych piersi a tak miałam zawsze przed okresem. Plusem dla mnie jest to, ze zawsze, tzn podczas dwóch ciąż praktycznie od razu miałam wielką zgagę i cierpiałam na senność a teraz nic. Już sama nie wiem co lepiej zrobić- tak jak napisałam- lekarz czy test hcg

Ostatnia edycja: 06.03.2009 22:39:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    06.03.2009 22:44:00

moim zdaniem tez najlepszy bedzie test z krwi

poza tym testy raczej zadko sie myla w ta strone co pisalas raczej pokazuja negatywnie przy ciazy a nie odwrotnie

Ostatnia edycja: 06.03.2009 22:44:00
  • 06.03.2009 22:50:00

Może szukam tylko pocieszenia ale ginekolog powiedział mi, ze testy ciążowe wychodzą pozytywnie również przed okresem :/ Nie wiem czy to prawda, ale to już dwa :/

Ostatnia edycja: 06.03.2009 22:50:00
  • 09.03.2009 22:06:00

No i dzisiaj byłam znowu u lekarza, tym razem innego i znowu to samo :/. Znowu widział "coś" z tym, że powiedział, że gdyby to była krew miesiączkowa to już bym ją dostała i stwierdził, że jest to coś płynnego ale nie wie co to jest ale napewno nie widzi pęcherzyka. Jutro idę na hcg i powtórne za kolejne dwa dni aby określić czy ewentualna ciąża sie rozwija. :/ I tak kasa wydana a dalej nie wiem co się dzieje :/

Ostatnia edycja: 09.03.2009 22:06:00
  • 22.03.2009 21:06:00

witaj- do autorki!!!

mam taki sam problem jak ty. Miesiączkę miałam również ostatniego stycznia. tak jak Ty jestem przerażona bo podobnie nie dopuszczam myśli o ciąży - mam już dwóch synów. 11 marca w dużym strachu zrobiłam testy - dwa i kazdy wyszedł jakby pozytywny. Szok. tego samego dnia pojechałam z mężem do mojego ginekologa- tego samego od 10 lat. Nie mogłam tego badania wytrzymać. Miałam ginekologiczne i usg przezpochwowe. Lekarz stwierdził że ciąży nie widzi, za to jest torbiel mała na jajniku prawym, który mnie pobolewał. Macica bez zmian. Ta torbiel w innej ewentualności mogła być pęcherzykiem graafa który jest mocno powiększony ale jezcze może pęknie.

Ciążą kazał się ni emarwić, że jej prawdopodobieństwo jest minimalne.

Dał luteinę, miałam braać, i czekać. czekam i nic. osiwiałam, mam już schizy. Czytam, szukam..... i nie mogę. Kilka razy dzwoniłam do niego- uspokajał.

Ja byłam badana 40 dnia cyklu. Współżyłam bez gumki z męzem kilka razy po 24 dniu cyklu, sądząc że to czas niepłodności przed miesiączką. Do końca grudnia braaałam tab. anty. nigdy nie mialam takich roblemó z cyklem.

Nie wiem czy tu zaglądasz, jeśłi tak, napisz czy już wiesz co to było? odezwij się

Aaa mi powiedzieli że te testy toprzez tą torbiel.

Ostatnia edycja: 22.03.2009 21:06:00
  • VIP
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    22.03.2009 21:37:00

Po 24dc możesz być płodna. Czemu sądzisz, że nie?

Nie wiesz, że po odstawieniu kalendarzyk jest przeciwskazany?

Ostatnia edycja: 22.03.2009 21:37:00
    Image
  • 22.03.2009 21:51:00

cykle miałam 30 dniowe, max 32. kiedy nie brałam tabletek. regularne. po odstawieniu w styczniu ten który miałam był 31 dniowy. zatem wedlg tych cykli 24 dzień wypada na dzień niepłodny już po owulacji.

Ale tak jak napisałaś, jest jak jest, niestety. Nie ma łatwo. mam uczulenie na lateks,bardzo źle toleruję taletki, plastry, wykluczone są zastrzyki, zostae spirala, której się zawsze bałam.

Ostatnia edycja: 22.03.2009 21:51:00

Zobacz inne dyskusje

• Witam mam problem z pewnymi plamkami/zaczerwienieniami na penisie. Mam je od jakiegoś roku,...
  • MyNameIs
    Jak w temacie. Mam straszne wzdęcia, jak zjem jakieś bardziej śmieciowe -...
  • Mam taki problem. Gdzieś koło listopada-grudnia dostałam infekcji pochwy-...
  • doris3434
    jak już wspominałam mam od kilku lat ten problem.za każdym razem wykrywają...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mya17518_kobieta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNiedostateczne nawilżanie pochwy
    Zaburzenia prawidłowego nawilżania pochwy stwarzające problemy z...
    Twoja sugestia