Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Operacje i zabiegi

(3)

Operacje i zabiegi, jak się przygotować, ABC pobytu w szpitalu.

Temat: Przepuklina pępkowa (2)

• Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    25-08-2011 16:58:33

Witam mam pytanie dotyczące choroby przepukliny pępkowej.

Czy ta choroba jest grozna i czy od tej choroby można umrzeć .
    Jak przebiega się taki zabieg w szpitalu

http://***/site/349news

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    26-08-2011 11:30:40

Przepuklina pępkowa jest najczęściej wrodzoną przepukliną, występującą dość często u otyłych kobiet. Powstaje w kresie białej w otworze po naczyniach pępkowych.

Objawem jest powiększające uwypuklenie w samym pępku lub tuż obok niego. Zawartość przepukliny szybko zrasta się z workiem, dając przepuklinę nieodprowadzalną. Nie operowana powiększa się. Rozmiary od kilku do kilkudziesięciu centymetrów średnicy. Opisywano przepukliny pępkowe wielkości piłki plażowej.

Przepuklina pępkowa występuje u około 11% chorych na przepukliny. Przepuklina ta często występująca u małych dzieci może zostać wyleczona u nich przez stosowanie specjalnych plastrów przepuklinowych.

Zabieg klasyczny w leczeniu przepukliny pępkowej - Hernioplastyka sposobem Mayo - Operację sposobem Mayo wykonywane są w leczeniu przepuklin pępkowych. Właściwa przepuklina pępkowa występuje głównie w wieku dziecięcym. U dorosłych zamiast przepukliny pępkowej występuje najczęściej przepuklina okołopępkowa.

Przy mniejszych przepuklinach u dzieci wystarczy wyizolowanie worka przepuklinowego, odprowadzenia i zeszycie powłok. Czasami jednak występuje większy ubytek w powłokach wymagający zabiegu plastycznego.

1. Chirurg nacina skórę półkoliście (powyżej, poniżej lub bocznie) w odległości 1-2 cm od pępka.

2. Wypreparowaną skórę wywija w napięciu nieco do góry i uwalnia pępek dzięki specjalnym narzędziom do preparowania. Dochodzi do uwidocznienia granicy pomiędzy pępkiem a workiem przepuklinowym.

3. Oddzielenie worka przepuklinowego, jeśli jest on mały można go odprowadzić do jamy brzusznej bez konieczności jego otwierania. W innym przypadku należy go otworzyć, wypreparować i odprowadzić zawartość. Następuje zaszycie otrzewnej, a wrota przepukliny zamykane są przez zdwojenie powięzi i dodatkowe wzmocnienie szwami.

4. Pępek przyszywa się do powięzi, co powoduje odtworzenie naturalnego wyglądu.
    5. Zaszycie tkanki podskórnej i skóry.

PS.Od tego się nie umiera o ile podda się zabiegowi

Zobacz inne dyskusje

• Andrew70
    Witam serdecznie,Moja żona tydzień temu miała pobranie komórek jajowych....
  • sloonkoo93
    Nie wiem dokładnie do jakiego działu to zakwalifikować. Kilka dni temu...
  • lusSminek
    Witam. Jestem 5dni po miesiączce wciąż bolą mnie piersi są...
  • WeraP
    Wątek: Abrazja
    Jutro idę do szpitala na zabieg. Lekarz podczas badania stwierdził, że mam bardzo...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mezczyzna_lekarz_badanie_rtg_zdjecie_panthermedia_4997555_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockRyzyko osteoporozy u kobiet po...
    Osteoporoza to choroba układu kostnego, polegająca na utracie...
    Twoja sugestia