Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: przetoka pęcherzowo-pochwowa??? (8)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    16-04-2006 00:15:00

Witam !!! mam 17 lat !! czy to możliwe żebym miała przetokę pęcherzowo-pochwowa? Napisze może dlaczego to podejrzewam więc stosuję tampony od praktycznie początku okresu to jest 2-3 lat i zauważyłam już bardzo dawno, ze po opróżnieniu się czyli zrobieniu sisiu mój tampon jest nasiąkniety moczem od razu zaznaczam, że na pewno umieszczam tampon na dobrym miejscu właściwie się tym nie przejmowałam po za tym wstydziłam się tego i w ogóle nigdy się z tym nie spotkałam u nikogo a tak w ogóle to dowiedziałam się ze to może byc to przypadkowo i gdy przeczytałam o tym od razu stwierdziałam ze to chyba to !! więc mam prośbe co mam robić ? co to dokladnie jest jak to sie leczy ? wiem ze mam isc do lekarza ale ja sie wstydze i boję ja mam dopiero 17 latek acha i jak robię sisiu to tez mam wrazenie ze leci mi i z cewki moczowej i pochwy po za tym juz sprawdzalam dajac czysty tampon niestety ale jest zawsze nasiakniety moczem :/ co dalej ? czy to jest niebezpieczne ?

Ostatnia edycja: 16-04-2006 00:15:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    16-04-2006 00:23:00

zapomniałam napisać że oczywiście muszę się częściej podmywać czasem ale rzadko zdarza się ze mnie szczypie ale rzadko bo dbam bardzo o higiene intymna wiec jakco to jeden dzien i zwykle podmycie pomaga... kiedyś miałam nieprzyjemny zapach ale to dawno i pozbyłam sie tego oprocz tego oczywiscie musze zmieniac tampony gdy tylko chce mi sie siusiu zeby sie nie zarazic jakimis bakteriami czy czyms bo przeciez ten mocz mam w pochwie i mysle ze te wsyztskie problemy wiażą się własnie z ta przetoką, moczem wyplywajacym z pochwy :/

Ostatnia edycja: 16-04-2006 00:23:00
    08-05-2006 10:27:00

Witaj!

Od razu mówię że lekarzem nie jestem ale znam dość dobrze zagadnienie przetoki o którą się podejrzewasz. Przetoka pęcherzowo- pochwowa powstaje przeważnie po wycięciu macicy z przydatkami, jako powikłanie pooperacyjne. Objawia się tym im z pochwy wycieka mocz, przez co pacjentka musi zabezpieczać się pampersami lub podpaskami w zależności od wielkości przetoki. przetokę usuwa się operacyjnie drogą przez pochwę lub przez powłoki brzucha. Zależy to od umiejscowienia przetoki.

Podejrzewam że w Twoim przypadku jakoś ciężko podejrzewać przetokę bo nie sądze byś miała jakąś operację związaną z zabiegiem w obrębie macicy, ale najlepiej skonsultować to z urologiem poprzez badanie cystoskopowe - umieszczenie kamery przez cewkę wewnątrz pęcherza. On najlepiej Ci pomoże i wyjaśni co to za problem, bo jeżeli wycieki masz tylko w czasie miesiączki to troche nielogiczne dla przetoki, gdyż mocz wycieka w przetoce samoistnie a nie podczas sikania.

pozdrawiam i życzę rozwiązania- skutecznego problemu

J.

Ostatnia edycja: 08-05-2006 10:27:00
  • Wtajemniczona
    08-05-2006 15:12:00

No i tu sie z moim poprzednikiem nie zgodze. Przetoka moze rowniez wystepowac jako wada wrodzona. Wade taka nalezy chirurgicznie skorygowac. Powinnas udac sie do ginekologa.

Ostatnia edycja: 08-05-2006 15:12:00

Aleks

08-05-2006 17:17:00

hmm nie spotkałem się z wrodzoną PPP jeszcze. Tym bardziej zastanawia mnie fakt iż mocz u Pani leci tylko w czasie okresu, bo nie pisze że na codzień nosi wkładki z tego powodu. Polecam artykuł lekarzy którzy od 20 lat operują PPP : www.urologiapolska.pl/artykul.php?1867

Ostatnia edycja: 08-05-2006 17:17:00
  • Reklama

• Początkująca
    23-05-2006 21:04:00

dziękuje bardzo za odpowiedzi ......... tak rzeczywiście na codzień nie wylatuje mi mocz chociaż zdarza mi się np. podczas kichnięcia, ale to nie zawsze.....oczywiście nigdy nie miałam żadnej operacji ani zabiegu więc to na pewno nie może być przyczyną mojego stanu ....i tak samo nie twierdzę, że to jest przetoka na pewno, ale po prostu po wyszukaniu różnych informacji na internecie znalazłam właśnie materiały na temat tej przetoki i stwierdziłam, że to bardzo prawdopodobne, że to własnie mam przetokę.... ale nadal mnie interesuje w takim razie dlaczego używając tamponów nasiąkają one moczem, bo przecięż mocz powinien wylatywać z cewki moczowej a nie z pochwy ..... acha i zaznaczam, ze gdy nie mam okresu i włoże tampon to gdy się załatwiam to jest on nasiąknięty moczem także wcale nie jest tak, że tylko podczas okresu ale ogólnie podczas załatwiania ( siusiania) pozdrawiam

Ostatnia edycja: 23-05-2006 21:04:00
  • Początkująca
    24-05-2006 22:32:00

tak tylko a propos pomocnego: na tej stronie ktora podales jak byk stoi prawie na samej gorze:

Ustawiczne wyciekanie moczu z przetok pęcherzowo-pochwowych (PPP) jest

przyczyną wielu zaburzeń fizycznych i psychicznych u kobiet, co w konsekwencji

obniża jakość życia i uniemożliwia prawidłowe bytowanie w społeczeństwie.

W zależności od przyczyny powstania rozróżniamy przetoki pooperacyjne,

okołoporodowe, pourazowe, popromienne, zapalne, nowotworowe i wrodzone.

z tego co mi sie zdaje to wrodzone znaczy tyle co uwarunkowane genetyczne...

w kazdym razie naprawde radze: wizyta u ginekologa i badane w tym kierunku z pewnoscia wskazane!!

pozdrawiam, K.

Ostatnia edycja: 24-05-2006 22:32:00
    25-05-2006 07:01:00

Hej, tak wiem że tam tak pisze ale to się odnosi do wszystkich przetok, nie tylko PPP, to zdanie jest ogólne. Może powiem skąd mam takie informacje o PPP, jeżeli chodzi o wrodzone to po prostu nie czytałem, nie wiem, więc napisałem że nie wiem!

Problem ten dotknął mojej rodziny, włąśnie po operacji usunięcia macicy z przydatkami u żony wystąpiła jako powikłanie PPP. Jedyną metodą na jej likwidacje byla operacja po 4 miesicach ( zagojenie blizn itp.) przez pochwę. Lekarze usunęli przetokę, jednak po około 3 tygodniach od zabiegu by nawrót. Tym razem mniejsza ilość moczu więc wystarczyły podpaski ( wcześniej zona wymagała noszenia pampersów dla dorosłych). Teraz jest po drugiej operacji przez brzuch no i mamy nadzieje że będzie dobrze. Przetoki maja to do siebie że mogą nawracać w krótkim okresie po operacji jeżeli nie będzie dobrze zagojone miejsce do operacji i dobrze oddzielona ściana pochwy od pęcherza.

Dlatego dużo czytam na ten temat i męcze urologów, by pomóc jej i td mam troche info na ten temat.

Co do problemu tu poruszonego to też zalecam wizyte u ginekologa i urologa. Co do kichania i popuszcznia to może bardziej jest to wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli z cewki- co leczy się skutecznie operacyjnie i zdarza sporej ilości kobiet.

Pozdrawiam i na prawdę zachęcam do wizyty u lekarza specjalisty - po co się męczyć i zamartwiać, a 17 lat to już chyba najwyższy czas na wizytę u ginekologa koleżanko!!!

Ostatnia edycja: 25-05-2006 07:01:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• xpaulinaax3
    Pierwszy raz w życiu robiłam test ciążowy i nie wiem co myśleć,...
  • Chudzielec
    na kilka dni przed okresem współżyłam z chłopakiem. Dziś...
  • Anastazja75
    Miałam zrobioną Elektroresekcje szyjki macicy (LLETZ) i pobrano wycinek do badania...
  • areczek6891
    Witam jestem w 20 tygodniu ciąży wczoraj podczas usg lekarz oznajmil ze jest wyrazny...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/14100054_laboratorium_probowka_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesKrzywa cukrowa - co to za badanie?
    Krzywa cukrowa jest jednym z badań, jakie są zlecane pacjentom w...
    Twoja sugestia