Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (37818)

• dzisiaj 13:14:06

Kamila tak, choduja tam komorki i dlatego tak dlugo trzeba czekac. Badz dobrej mysli, na pewno wszytsko bedzie dobrze
    Pozdrawiam, Zuza

• dzisiaj 13:20:49

Kama 36 lat co za wspaniala wiadomosc !!! Takie wpisy daja wiele optymizmu, dziekuje dziewczyny ze dzielicie sie nimi z nami Zycze wiele wytrwalosci, wiary i nadzieji i samych zdrowych dzidziuskow
    Zuza

• dzisiaj 14:24:43

Do baleboste .

Jak traficie do genetyka, żądaj zbadania Waszych kariotypów, może któreś z Was jest nosicielem wadliwego genu, należy to sprawdzić.
    Beata

• dzisiaj 16:36:18

Nie martw się, to niestety tak długo trwa, bo komórki w hodowli muszą wyrosnąć. Czasem się zdarza, że rosną wolno i trzeba poczekać, żeby potem wynik badania był miarodajny. Moja hodowla rosła właśnie tak wolno, czekałam 5 tygodni, a nic złego to nie oznaczało. Kariotyp prawidłowy
    Magda

Gość 2014-09-02 12:57:38
    Zielona Mila, Magda i wszystkie tu wspierąjace,dzięki wielgachne za słowa otuchy. W takich chwilach ciężko o spokój i wiare w dobro a Wasze słowa koją...
    Czekam jak na jakąś kare śmierci na wynik amnio... Juz bylam pewna ze dzis zadzwonia,lecz jednak nie. Dlaczego to tak dlugo trwa?
    Jak myślicie,taka hodowla tak dlugo trwa bo coś znajdują czy o co chodzi?
    kamila
  • dzisiaj 18:49:06

Madzia,dzięki za odp. Serio można ześwirować czekając na wynik...
    Od czarnej wizji do spokoju... Jeszcze takiej huśtawki nastroju to nie miałam
    Najgorsze jest to,że akurat w tym moim Wrocławiu zakichanym nie można sie dodzwonić,zapytać chociazby na jakim etapie jest hodowla, trzeba tylko czekać na tele od nich. Dziś np kilka razy dzwonił jakis obcy nr a ja mało zawału nie dostawałam za kazdym razem,gdy odbierałam

kamila

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    dzisiaj 19:17:13
    Gość 2014-09-02 18:49:06
    Madzia,dzięki za odp. Serio można ześwirować czekając na wynik...
    Od czarnej wizji do spokoju... Jeszcze takiej huśtawki nastroju to nie miałam
    Najgorsze jest to,że akurat w tym moim Wrocławiu zakichanym nie można sie dodzwonić,zapytać chociazby na jakim etapie jest hodowla, trzeba tylko czekać na tele od nich. Dziś np kilka razy dzwonił jakis obcy nr a ja mało zawału nie dostawałam za kazdym razem,gdy odbierałam

kamila

Ja też wiem co czujesz. Sama czekałam 4 tygodnie na wynik z biopsji kosmówki po czym zadzwonili, że hodowla się nie powiodła Musiałam powtórzyć badanie, ale tym razem amniopunkcję. Zdecydowałam się na fisha, żeby cokolwiek już wiedzieć szybciej. Wynik z niego dostałam juz po dwóch dniach i dzięki temu kolejne trzy tygodnie czekania minęły mi w większym spokoju. Ale suma sumarum czekałam siedem tygodni, żeby dowiedzieć się, że kariotyp prawidłowy I TEGO SAMEGO ŻYCZĘ TOBIE I KAŻDEJ Z WAS CZEKAJĄCYCH NA WYNIKI!!!!
    Trzymam kciuki i wierzę, że będzie dobrze!

NT 3, 33 mm ; kariotyp prawidłowy męski ; USG połówkowe prawidłowe.

• dzisiaj 19:23:56

Moja historia:

Tydz. 11.3 - NT 6.6mm

Tydz. 11.5 - powtorne mierzenie, tym razem w szpitalu akademickim NT 4.4 mm - Szansa na trisomie: 1:5

“Kurdupel” maly jeszcze, wiec wynik raczej z gornej polki (delikatnie mowiac)

Tydz. 12.3 - biopsja kosmowki

Tydz. 13.3 - nie znaleziono odchylen na chromosomach: 13; 18; 21 (czekalismy tydzien na wyniki, sprawdzilo sie, ze na poprawne wyniki czeka sie dluzej). Pani genetyk oswiadcza, ze beda szukac dalej - bedzie robiona mikromacierz (cos w stylu szukania duzych odchylen na wszystkich chromosomach à czas oczekiwania na wyniki do 4 tygodni)

Tydz. 16 - usg. Zadnych nieprawidlowosci nie stwierdzono

Tydz. 16.2 - dzwoni genetyk. Zadnych nieprawidlowosci nie stwierdzono. Chlopaczysko!

Tydz. 20 - usg z kardiologiem. Wszystko na swoim miejscu. Orzeczenie lekarza: maja Panstwo 95 % szans na zdrowe dziecko. W przypadku prawidlowego NT jest to 98% [2.5 mm (w Polsce) lub 3.5 mm (za zachodzie)]

Ulga. Jednoczesnie niepokoj: to po co ta cala panika byla, jak teraz zadnych odchylen znalezc nie mozna? A co bedzie potem? Czy juz zawsze bede sie dopatrywala w moim dziecku czegos “nie tak”???

Jestem w 25 tygodniu i sobie odpuscilam. Maly energiczny, kopie jak oszalaly. Babcie przescigaja sie w zakupach I pomyslach, a ja planuje kolejne wakacje!

Juz nic sie nie da zrobic. Tylko czekac az “przylezie” – i oby zdrowy byl!

Zuzka

• dzisiaj 20:40:27

hej.dawno mnie tu nie bylo..jeszcze miesiac i rok minie odkad tu pisalam i przezywalam ogromny stres..
    17 pazdziernika 2013 mialam biopsje kosmowki,szukalam wsparcia,to forum mi bardzo pomoglo.
    MOJ ZDROWY SYNEK ma juz 5 miesiecy...jest cudowny kochany ..tak sie o niego balam..

trzymajcie sie dziewczyny

Lil

Zobacz inne dyskusje

• arleta.b1
    Witam. Jestem po menopauzie. Od 3-ch lat cierpię z powodu dolegliwości miejsc...
  • Witam, Ostatnimi czasy odczuwałam pieczenie pochwy, świąd. Zakupiłam...
  • doris3434
    jak już wspominałam mam od kilku lat ten problem.za każdym razem wykrywają...
  • Wątek: Okres 3 dni
    Mam pytanie czy miesiaczka moze trwac 3 dni? Msc temu trwala 6dni a w tym miesiacu trwa 3 doby....
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/hcp30036_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesO czym może świadczyć ból jajników?
    Aby wiedzieć jakie są jego przyczyny należy określić postać...
    Twoja sugestia