Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (38031)

• wczoraj 19:00:35

Witam! Pewnie niewielu facetów się na tym forum udziela ale chciałbym napisać naszą historie. Starania, ciąża pozamaciczna(żona m-c w szpitalu zakończony-laparotomia) potem znów starania i decyzja o in vitro. Druga próba podane dwa zarodki (jedyne, jeden dobry drugi słaby) efekt dwie upragnione fasolki do 11 tyg każde usg super. W 12 tyg idąc na usg nie miałem pojęcia,że będzie to usg genetyczne wchodziłem z uśmiechem.....podczas usg okazało się,że NT 1,6 CRL 52mm ale u grugiego NT 4,3 CRL49mm u obu kości widoczne. Ryzyko dla drugiego : trisomia 21 - 1:10/ 18 - 1:144/ 13 - 1:1530 przy wieku żony 35 lat. ZAŁAMKA !skierowanie do dr.Roszkowskiego wizyta tydz później śr.NT 2,8 -3,0 przy CRL 62,1. Nadzieja. Naczytałem sie troszkę wcześniej na temat dr. I musze powiedzieć, że u nas odczucia pozytywne: rzeczowy,mówi prosto z mostu a o to chyba chodzi no i super sprzęt. Skierował na amniopunkcję obu maluchów na Czerniakowskiej. Dobrze, że naczytałem się wcześniej jak to tam może wyglądać i uprzedziłem żonke( ona od początku myślała pozytywnie nie dopuszczalła złych myśli choć wiem jak to przeżywała) sam zabieg jak powiedziała wykonał roszkowski super profesjonalnie, zero bólu -ale gdyby nie wiedziała że jest Mega fachowcem to mówiła,że by z tamtąd uciekła bo w gabinecie było pełno studentów i lekkie zamieszanie.Pomyślałem,że warto wiedzieć jeśli któraś z Pań to czeka. Później Sobieskiego( warto zarejestrować sie wcześniej nie trzeba będzie jechać tam po amnio- czego nie wiedzieliśmy)wykupiliśmy szybki test MLPA. W poniedziałek pojechałem po wyniki a tu okazuje się,że wyszedł tylko jeden PRAWIDŁOWY ŻEŃSKI drugi wynik nie wyszedł ale dowiedziałem się że chodzi wlasnie o tego mniejszegoz przeziernościa wiec mega nerwy, wynik powtórzonego za dwa dni. Dzisia odebrałem drugi i też PRAWIDŁOWY ŻEŃSKI Dwie dziewczyny teraz czekanie na ost wyniki za dwa tyg ale to już zupełnie inne czekanie. Co do Sobieskiego to wszyscy tam mili. Warto wykupić MLPA chyba zawsze to mniej stresu. Ogólnie dziękuje za to forum bo czytając można przeżywać ta niepwenośc inaczej. Jedno jest pewne wysokie NT to nie wyrok trzeba wierzyć i tego wszystkim życzę .
    Pozdrawiam LEGAT

Zobacz inne dyskusje

• Szukam pacjentek na szkolenie z leczenia suchości pochwy kwasem hialuronowym. Darmowy...
  • Wątek: okres
    Chciałam się dowiedzieć ile trwa okres po pierwszym razie ?
  • Trzeba pójść do lekarza, przepisze maść lub tabletki clotrimazolum...
  • termin porodu mam na jutro czyli 30 wrz. od piątku mam bole w okolicy kosci łonowej...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MYA17827_kobieta_laptop_kominek_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWpływ menopauzy na starzenie się skóry
    Estrogeny uczestniczą w wielu zjawiskach immunologicznych...
    Twoja sugestia