Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (38317)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    23-10-2014 16:23:24

Cześć dziewczynki,

Staram się Was czytać ze zrozumieniem na bieżąco ale widzę, że duużo się dzieję.

Czasem wszystko się zmienia zanim mrugnie się okiem.

Ja na amnio czekałam 3 tyg. na fish'a tyg+ dzień z przeczytanych tu postów (prawie wszystkich )
    można wywnioskować im dłużej się czeka tym lepiej (nieprawidłowości wychodzą dość szybko wtedy najczęściej
    jest telefon z info. o konsultacji lekarskiej).

Oluś wg. mnie wynik masz dobry (dla przypomnienia lekarzem ani wróżką nie jestem ), zrobiłam podobnie
    jak Ty (drugie USG prenatalne po tygodniu) dzięki czemu nabrałam nadzieji a mimo wszystko zrobił mi się z mózgu kogiel mogiel
    - pierwszy pomiar 5,3Mmm drugi 2,61mm - myślałam, a w sumie nie myślałam tylko przewijało mi się sformułowanie: niech to szlag- dlaczego nie poszłam tylko na to drugie USG?
    Testy Papp'a zrobiłam do pierwszego pomiaru i nie trzeba być smerfem mądralą żeby wywnioskować, że napewno były gorsze niż gdby uwzględniono 2,61mm.
    Lekarz powiedział mi, że wskazaniem do amnio jest ryzyko poniżej 1:300 szczerze? nie wiem czy gdybym miała wyniki takie jak Twoje czy bym się zdecydowała.
    Napewno nie ma sensu powtarząć samych wyników Papp'a jedynie sens ma zastanowienie się czy amnio czy nie.
    U mnie wyszło o wiele gorzej. Kariotyp Buńki jest prawidłowy ale wyższe NT wskazało na złożoną wadę serducha.

Ewelinko cieszę się, że u Ciebie ok. leżakuj sobie jeszcze jak wino do końca tyg. pewnie Ci powiedzieli o łykaniu przez 3 dni 3***dziennie nospy a jak nie to może lepiej na wszelki wypadek.

Emi dzięki, że o mnie pamiętasz mamy się nieźlę chociaż dziś dopadła mnie migrena i łeb mi pęka - co za udręka
    nie ma co marudzić więc podsumowując jest ok. co pójdę do lekarza to jesteśmy "obiektem naukowym" więc trochę czuje się nie tyle co wyjątkowa ale tak jakym nosiła w brzuszku kosmitkę którą każdy chciałby zobaczyć.

SylwiaZbyd jak tam nastrój ?

Ściskam Was wszystkie i lecę bo ziemniaki mi się w piekarniku jarają

Ostatnia edycja: 23-10-2014 16:25:11
    Image
  • 23-10-2014 17:14:18

Karmen,
    Czy te trzy trisomie to były trisomie proste?
    Ela

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    23-10-2014 19:29:57

Kiniax Nastrój mam wspaniały, trochę się boje samego porodu jak to pójdzie bo dziecko na ostatnim usg miało 4200g ale pierwsze miało 4000g i dałam rade urodzic. Teraz co drugi dzień jeżdżę na ktg. Na jutro mam termin. No w ostateczności jak nic sie nie bedzie działo to 3 listopada na oddział rodzic.
    Zobaczymy jak to bedzie. Moja córka się codziennie pyta czy braciszek juz wyszedł
    Pozdrowionka

• 23-10-2014 21:29:50

Dziewczyny. ...
    a powiedzcie mi jedna rzecz... czy jak w usg nt wyjdzie wyższe niż norma natomiast test pappa wyjdzie ok, prawdopodobnie jest powyżej 1:1000 to czy genetyk może wysłać mimo wszystko na amnio na NFZ?

Daria

• Początkująca
    23-10-2014 21:53:52

Daria powiem Ci że nie wiem ale wydaję mi się że nie.
    Na wynikach testu na końcu jest wpisane czy zalecają amnio czy też nie. Pewnie trzeba robić we własnym zakresie co jest chore....

pewnie dużo zalezy od Twojego lekarza

Ostatnia edycja: 23-10-2014 21:58:50
  • 23-10-2014 22:14:44

Daria czytając Twoje wpisy koniecznie chcesz żeby ktoś napisał Tobie czy masz zrobić amnio czy nie.Najlepiej byłoby gdyby ktoś inny podjął za Ciebie decyzje niestety nie ma tak dobrze. Jak ja miałam swoje wyniki usg i pappa to najchętniej przespałabym ten czas niepewnosci. Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie, nikt za Ciebie jej nie podejmie takie sa realia. Niestety wiem co czujesz, ziarno niepewnosci zostało zasiane i albo dla swietego spokoju zrobisz amnio i bedziesz miała czarno na białym że masz zdrowe dziecko albo też jest inny scenariusz uwierzysz w swoje dziecko że jest zdrowe. ale pamietaj niepewnosć bedziesz miała do dnia porodu bo na usg niestety pewnych wad nie widać zadaj sobie pytanie co da Ci wiadomość że dziecko jednak ma wady co zrobisz z tą wiadomością ? Jeżeli byłabys zdecydowana na tereminacje to moja rada jest taka żebys nie bawiła sie w zadne testy z krwi które kosztują nie mało a na ich podstawie nie zrobisz nic, tylko na podstawie wyników amnio mozesz dostać skierowanie na terminacje. Kazda z nas chciałaby mież gwarancje że ma zdrowe dziecko bez badań inwazyjnych ale jak ktoś chce mieć gwarancje to niech kupi sobie lodówkę. Troche te ostatnie zdanie brutalne co napisałam. Ale dokładnie takie słowa usłyszałam od swojego najlepszego kolegi który cieszył sie znakomitym zdrowiem a niedawno dowiedział sie że ma dystrofie mięśni. Daria nie ma co sie bać amnio zobacz ile z nas to przechodziło i jakoś żyjemy i nasze maleństwa tez maja sie dobrze a spokój do końca ciąży bezcenny

• 23-10-2014 23:27:12
    Emi_31 2014-10-23 15:02:13
    Ewelinko ja bym najchętniej napisała jakąś petycję odnośnie robienia tego testu. Jestem jak najbardziej za całą tą diagnostyką, ale taką dokładną a nie podaną w statystykach. Tym bardziej, że nie znajdziesz ani jednego forum, na którym ten test wychodził by wiarygodnie.

To nie do końca tak. Osoby z dobrymi wynikami pappa rzadko udzielają się na tego typu forach, bo po prostu nie mają takiej potrzeby...

Zobacz inne dyskusje

• Witam! Od lutego 2013 roku stosowałam Yasminelle jednak z racji tego ze mialam problemy ze...
  • Witam czy jest jakaś.osoba, która zastosowała arthrotec forte i nie...
  • Wątek: brak okresu
    Pewnie nie jestem pierwszą która pisze o tym. Okres spóźnia mi się...
  • izunia2351
    Witam, przez ostanie 3 lata nie miałam miesiączki i od stycznia zaczęłam...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/061212f0012_kobieta_ciaza_sukienka_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesZmiana wydzieliny z pochwy w...
    Fizjologiczne zmiany wydzieliny pochwowej pojawiające się tuż...
    Twoja sugestia