Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (37360)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    wczoraj 11:05:51

Sylwia dziękuję

Magda

czuję się dobrze, nic mi nie dolega wczoraj wzięłam bezpośrednio po zabiegu nospe forte

kolejną wezmę za moment 3 dni 3 razy dziennie normalna nospa

wczoraj miała ze dwa małe skurcze, ale nic strasznego

nie pracuję... mam ten plus, że jestem na działalności więc mam wolne

jednak bardzo się oszczędzam bo Pani dr od samego początku chciała mnie wysłać na zwolnienie

ja od samego początku znoszę tą ciążę źle... mdłości, zawroty głowy, wielka senność ale to podobno uroki bliźniaczej ciąży i dużo większego poziomu hormonów

dzisiaj jestem spokojniejsza już

także nie denerwuj się sam zabieg naprawdę wygląda tylko strasznie, zamknij oczy a praktycznie nic nie poczujesz poza dziwnym ruchem igły w brzuchu, ale to nic nie boli a lekarz i pielęgniarka są naprawdę mili

wszystko będzie dobrze zobaczysz

daj znać po badaniu

pozdrawiam

ewwwaaa NT 3,8 i 2,9

• wczoraj 11:47:32

Miałam dziś ciekawą rozmowę na placu zabaw z pewną starszą panią (ok 67 l na moje bystre oko). Zaczęło się od tego, że mój dwulatek jadł kolorowe kamyki - orzeszki i mówił kolory, a jej wnuczek (starszy) był w szoku, że on nie umie. Jednak co któryś tam zgadywał, więc powiedziałam, że spokojnie, Kubuś nie jest daltonistą i że słyszałam, że dziewczynki w ogóle nie mogą być daltonistami. A ta "babcia"..zaczęła wykład o genach recesywnych daltonizmu i że faktycznie chłopcy są częściej daltonistami, bo potrzeba u nich tylko 1 genu, a u dziewczynek muszą się spotkać dwa, co praktycznie się nie zdarza... WOW, myślę sobie, jaka znajomość tematu Okazało się, że ta kobieta przez całe życie pracowała w poradni genetycznej.. Oczywiście zagadałam z nią o amnio (ja robienie amnio. popieram!) I to, co obserwowała tam dało jej taki pogląd, że wszystko - dosłownie wszystko - może się zdarzyć, że widziała przypadki, gdzie NT było 10 i dziecko było zdrowiuśkie. Te normy to są szablony i to sa jedynie wskazania do badań, przez wiele wiele... lat nikt nie potrafił ich określić i dopiero ostatnio powstały wartości "graniczne", o wiele bardziej restrykcyjne niż w innych krajach. Dotad osoby ktore robia amnipunkcje po prostu dostarczaja materialu do badan nad chorobami genetycznymi, to jest nauka, ktora potrzebuje nowych danych i dlatego sie rozwija. A kazdy plod tak na prawde ma prawo rozwijac sie po swojemu i te normy nic o nim nie powiedza. Oczywiscie sa wskazaniem do badan ale nic wiecej. Sama nie robila zadnych badan w ciazy, zeschizowałaby gdyby cos bylo poza norma widzac kazdego dnia w pracy dzieci chore genetycznie. Tym bardziej, że w tamtym czasie genetyka raczkowala. 40 latkom zalecano aborcje, bo ... w tej gr wiekowej czesciej dochodzilo do chorob. Czemu? Bo w tamtych czasach rzadko kto w tym wieku byl w ciazy, wiec jesli 1 dziecko ur sie z choroba genetyczna to rzutowalo na cala grupe wiekowa (małą) i pokazywalo w statystykach, że te kobiety sa istotnie zagrożone.

Tak więc: Trzymam kciuki za prawidłowe kariotypy, badajcie sie, ale bez stresu, bo zazwyczaj jest jednak dobrze. Pozdrawiam. Zielony konik polny, wawa.

• wczoraj 12:30:00

I bardzo mądrze Pani Ci powiedziała.Gdyby było inaczej,to większość z nas po amnio. nie cieszyłaby się zdrowymi i ślicznymi dziećmi . Pisanie o tym,że dzieciom z poszerzoną przeziernością na pewno coś innego dolega jeśli nie choroba genetyczna jest bzdurą.Życzę wszystkim dziewczynom samych dobrych wyników i zdrowych dzieciaczków..

• wczoraj 19:11:58
    niestety nasz kariotyp nieprawidłowy.

Chłopczyk z ZD

Irena NT 9 mm
  • wczoraj 19:21:53

Bardzo Ci wspolczuje Irenko

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    wczoraj 20:00:09

Irenko bardzo Ci współczuję ściskam mocno

• Początkująca
    wczoraj 20:43:33

Az łzy się cisną same Irenko

Bądź dzielna

• Wtajemniczona
    wczoraj 20:58:52

Irena, bardzo mi przykro miałam nadzieję, że będzie wszytsko ok !!!!

NT 8.5

Zdrowy synek

• wczoraj 22:32:32

Witam, Irenko wiem co czujesz ja taką wiadomość dostałam w grudniu 2012r. też byłam załamana była rozpacz łzy i ból nie do opisania ale kochałam mojego synka nad życie i nic się nie zmieniło teraz ma 15 miesięcy rozwija się wolniej niż inne dzieci przynajmniej ruchowo ale jest najcudowniejszym dzieckiem na świecie a cała rodzina jest zwariowana na jego punkcie natomiast obcy reagują na niego tylko w jeden sposób szczerym uśmiechem. Kiedyś jak ktoś mówił mi, że ZD to nie koniec świata to w to nie wierzyłam ale to 100% prawda.

pozdrawiam

Mama cudownego Gabrysia z ZD

• dzisiaj 08:49:03

Irenko bardzo mi przykro, ja taki wynik plus inne wady otrzymałam w styczniu i mój świat się zawalił.

Decyzja jaka podejmiesz należy do Ciebie.

Trzymaj się dzielnie

Justyna

Zobacz inne dyskusje

• exlukas
    WITAM MAM PYTANIE OSTATNIO KOCHAŁEM SIE Z DZIEWCZYNĄ (BYLISMY W SAMEJ BIELIZNIE) NO I...
  • Wątek: Mam problem
    Witam. Mam mały problem. Odstawiłam ostatnio tabletki antykoncepcyjne. We wtorek 22...
  • Zaczne od tego, ze mam 21 lat i niestety mimo 3 zmian tabletek czułam sie nienajlepiej,...
  • dana777
    Chciałabym dowiedzieć się coś na temat ablacji endometrium przy obfitych...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/nerki_schemat_panthermedia_2246067_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockChoroby nerek w ciąży
    U kobiet, mających problem z nerkami w 10 tygodniu ciąży dochodzi...
    Twoja sugestia