Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (39047)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    27-11-2014 10:23:23

Kiku wstyd napisać, ale nie zastanawiałam się nad echem serca, nawet nie wiem na czym polega :O Musze chyba nadrobic zaległość.

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    27-11-2014 11:04:11

Dziewczynki róbcie koniecznie echo serducha
    u dobrych lekarzy bez względu na to czy macie dobre czy złe wyniki amnio.
    Kemilia badanie echokardiograficzne płodu polega na sprawdzeniu serca dziecka za pomocą usg (wymiary, kurczliwość, akcji serca, przepływy, komory, tętnice etc.)
    Najlepiej zrobić badanie pomiędzy 18-22 tc ale ja bardziej skłaniałabym się do 21-22 tc (wiadomo serce rośnie).
    U mnie nieprawidłowości wylazły w 20 tc ale...mimo, że wiemy, że jest to złożona wada serca diagnozujemy dalej, w 30tc będzie już więcej pewnych info.

Miłego dzionka.

Ostatnia edycja: 27-11-2014 11:07:18
    Image
  • Początkująca
    27-11-2014 11:09:18

Kiniax- dziękuję za info.
    Czy to badanie jest przeprowadzane w ramach badań połówkowych ?
    Czy jest refundowane, czy płatne?
    Rozumiem, że o takie badanie mogę poprosić podczas badania USG ?

• Początkująca
    27-11-2014 11:32:01

Kemiluś,

To badanie nie jest przeprowadzane w ramach badań połówkowych (krążę jak jakaś orbita po różnych lekarzach, wylądowałam również w szpitalu i większość z nich powiedziało mi, że na ich sprzęcie wykrycie wady byłoby niemożliwe ponieważ sprzęt jest za słaby )
    Echem serca zajmują się kardiolodzy dziecięcy, ja za pierwsze echa płaciłam (w Gda koszt 200 pln), ale wiem, że jest też możliwość na nfz jeżeli lekarz mający umowę wystawi Ci takie skierowanie np. z informacją o podejrzeniu wady serca ze względu na podwyższone NT / wiadomo czasami terminy są takie, że się zdąży urodzić więc niekiedy prv to jedyna opcja.

Ciao

Image
  • 27-11-2014 12:05:41

Kamilko ja też nie myślałam do tej pory,ale po tych naszych przejściach to człowiek dmucha na zimne.Jutro idę do mojego ginekologa prowadzącego to zapytam i napisze Tobie co mi odpowiedział.u nas jest jeden lekarz który się w tym specjalizuje.koszt to 250zł.kik

• 27-11-2014 12:08:52

Ja do ginekologa chodze na nfz,więc oszczędzam na wizytach więc w to miejsce mogę zrobić dodatkowo jakieś badanie.kik

• Początkująca
    27-11-2014 12:11:42

kiniax, kikuś macie rację- to badanie jest równie ważne. Ja mam wizytę u mojego Gina 8 grudnia-zobaczymy co mi powie. On jest takim polskim Dr Housem
    Ciekawi mnie również kiedy dopadnie mnie cholestaza Aż się boję Pewnie max po świętach..ach

Zobacz inne dyskusje

• zapytania
    Wątek: cytologia
    Witam, w kwietniu miałam robioną cytologie wyszła II pap i infekcja, brałam...
  • Witam mam ukryte WO(wypadanie odbytnicy). Ukryte z tego co przeczytałem wypada tylko...
  • Wątek: Cytologia
    WitamRobiłam niedawno cytologię, w otrzymanym wyniku mam napisane: grupa 2,słabe...
  • isia452
    Trzy lata temu nie mogła się doleczyć z infekcji grzybiczej, jak się potem...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/050906y0044_piersi_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesRak sutka
    Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Częstość...
    Twoja sugestia