Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (37950)

• przedwczoraj 12:06:50

Magda, a kiedy wybierasz się na echo?

Jasne może być NT 2,3 i ZD, może być 1,2 i ZD a może być i NT 5 i nie być ZD. Zresztą dla mnie pomiary USG można sobie w tylnią część ciała wsadzić, zawsze są różnice. Test Pappa dla mnie nie jest wiarygodny bo co mi po informacji o ryzyku 1:10000? Nie ma gwarancji, że nie będzie sie tym 1.Niestety.

Gdybym wiedziała, że w ciaży jest tyle stresu to bym przemyślała decyzję o poczęciu milion razy jeszcze.

pietrucha.

• przedwczoraj 14:44:44

Moja ciężarna kuzynka 27 lat, nie ma wogóle pojęcia o czymś takim jak NT, nawet nie miała usg w 13 tyg. Nie miałam sumienia jej o tym wspomnieć widząc jej radosc z ciąży. Gdy ja przeżywałam koszmar czekając na wyniki amnio jej lekarz prowadzący mówil że ciąza rozwija sie ksiązkowo i dla niej ta wiedza była wystarczająca. Dodam że mieszka w Szczytnie czyli nie jakaś tam prowincja. Zobaczymy TP ma na koniec wrzesnia oby lekarz prowadzący sie nie pomylił.
    --zielona mila --

• przedwczoraj 18:02:32

witajcie jakis czas temu pisalam o moim "przypadku". NT9,57 obrzek hygroma colli. wybieralismy sie 10 wrzesnia na biopsje do krakowa, a ja juz mialam dziwne zle przeczucie. nawet nie rezerwowalam hotelu a mielismy zostac w krakowie 2 dni. przed biopsja okazalo sie ze serduszko juz nie bilo byl to 14tydz i 6 d. na drugi dzien trafilam do szpitala, 3 razy pod rzad cytotek brak reakcji . 1 dzien przerwy i lekarz chcial zrobic zabieg. nie zgodzilam sie jeszce 1 dawka leku. w koncu. wyszlam po tygodniu. jutro kolejne usg kontrolne czy nic nie pozostalo. nie moge sobie z tym poradzic. czy jeszcze bede miala zdrowe dziecko ? które bedzie swoimi malymi stopkami tupalo nad ranem??
    MG

• przedwczoraj 21:35:41

Bedziesz miała kochana, zobaczysz i to naprawdę szybko.Ja w sierpniu 2013 roku pożegnałam moja chorą córeczkę a w 2014 w lipcu czyli 2 miesiace temu przywitalam zdrowa corcie, mimo traumy i zalu do losu tesknota za tamtym dziekiem ktora chyba mnie nie opusci do konca zycia jestem szczesliwa. najgorsze masz za soba,teraz odczekaj i jak poczujesz sie na silach szybko zobaczysz te najpiekniejsze dwie kreseczki.w grubej wiekszosci przypadkow to statystyczny blad natury bo i ona sie "myli". ciaza po stracie jest trudna i nie oczekuj ze bedzie piekna, kazde usg bedzie juz zawsze bardzo stresujace, ale trzeba wykrzesac z siebie jak najwiecej opanowania i spokoju bo potem dziecko jest ogromnie nerwowe o czym przekonalam sie sama, ja latwo sie stresuje i kazde badania to byl dramat okupiony silnymi zawrotami glowy biegunka itd. ale nagroda wspaniala...mam piekna zdrowa dziewczynke -choc nerwowa jak matka.trzymaj sie cieplo zycze wszystkiego co najlepsze.

Ania mama Madzi ZD obecnie zdrowa dziewczynka

• wczoraj 11:24:52

Kiniax, jak tam samopoczucie?

Mi niestety poziom stresu rośnie.

pietrucha

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    wczoraj 11:33:17

witam :*** pisalam o swoim przypadku kilka stron wczesniej i powiem Wam kobietki ... cuda sie zdarzaja naprawde!!! moje dziecko zostalo skreslone po usg, a dzis po długim wyczekiwaniu i stresie uslyszałam cos pieknego "ma Pani zdrowe dziecko-kariotyp prawidłowy żenski" !
    usg robione w 13 tyg i 6d, NT 3,90, wodonercze i brak kosci nosowej. bardzo wysokie ryzyko w trisomii 21,18 i 13. 1:5... dla mnie to był horror...
    nie poddałam sie i szczerze wierzyłam.
    Najwspanialsza wiadomosc w moim zyciu i ogromna motywacja życze tego każdej z Was! moja historia (m.in) jest dowodem na to, ze cuda się zdarzają, tylko wystarczy szczerze w to wierzyc! wraz z kiepskimi wynikami spotkaly mnie inne nieszczescia... i dosłownie wszystko staneło na nogi. Dziękuje za wsparcie i jeszcze raz zycze wszystkiego dobrego i bardzo duzo siły :***

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    wczoraj 12:13:11

Cześć dziewczyny,

MG bardzo mi przykro, Twoje maleństwo jest aniołkiem i przeszło do innego - lepszego Świata. Z całego serca życzę Ci małych tupiących stóp nad ranem. godziny usypiania dla 10 minut snu. Zawsze po burzy wychodzi słońce i jestem pewna, że Twoje niebo będzie błękitne.

Zielona mila też spotkałam się z przypadkami nieświadomych kobiet, niektóre w ogóle nie robią badań prenatalnych żyjąc w przekonaniu, że jest ok. W sumie to nie wiem czy dobrze jest uświadamiać (pomijając to, że wg. mnie badania prenatalne przed 35 rokiem życia również powinny być refundowane). Ja na początku byłam zszokowana nieprawidłowościami ale nie przeszło mi przez myśl to, że wolałabym o tym nie wiedzieć.

Pietrucho ja dziś mam jakąś totalną niemoc, leżę przed telewizorem zajadając lody. Rozumiem, że stres Ci rośnie ale korzystaj z każdej formy rozrywki nie tracąc pogody ducha. Wewnętrzny spokój jest dla nas podwójnie ważny bo inaczej będziemy miały znerwicowane dzieciaki. Do 24 mam zamiar jakoś przetrwać (mam nadzieję, że te wyniki nie będą opóźnione). Kumulacja emocji będzie pewnie jak po nie pójdę.

Uśmiechu i słonka!

Ostatnia edycja: wczoraj 12:14:34
  • wczoraj 13:01:16

Kiniax,

aż miło sie Ciebie czyta. I aż mi się uśmiech pojawił, postaram sie nie stresować aż tak.

pietrucha

• wczoraj 08:59:12

Kobietko8989

strasznie cieszę,się razem z Tobą

Kamila

• dzisiaj 00:26:47

Ewaaa daj znać, co się dzieje. Tak bardzo się martwię i czekam na jakieś wieści od Ciebie... Nie tylko ja.

Zobacz inne dyskusje

• lena841
    WitamBorykam się z nawróconą infekcją grzybiczną pochwy? Leczenie...
  • efffka
    Mam taką niecodzienną sytuacje przynajmniej dla mnie. Kilka tygodni temu dostałam...
  • Witam, Ostatnimi czasy odczuwałam pieczenie pochwy, świąd. Zakupiłam...
  • Wątek: Dziwne guzki
    Cześć, jakiś czas temu zauważyłam dziwne grudki, guzki, sama nie wiem...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0007890_lekarze_kobieta_mezczyzna_stetoskop_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesTorbiele Nabotha
    Niewielkie, kilkumilimetrowe cysty na tarczy szyjki macicy.
    Twoja sugestia