Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (39459)

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    19-09-2012 13:03:04

Ale podstawa jest liczona tak jak dla poprzedniego zwolnienia ale chyba 100% Bo normalnie od podstawy wypłacają Ci 80% dochodów, a jak jesteś na zwolnieniu ciążowym to od tej samej podstawy co liczyli Ci na poprzednim zwolnieniu wypłacają 100% tak to chyba idzie... ja to tak rozumiem, czyli wychodzi na to, że są inne podstawy do naliczania chorobowego dla nie w ciąży i w ciąży, może ilość miesięcy? Nie wiem, Agia ty jesteś księgową jak to jest?

37l, NT-3mm, ryzyko 1:8, 20tc, 21 dni po amnio WYNIK: KARIOTYP PRAWIDŁOWY MĘSKI :d

• 19-09-2012 13:06:10
    Gosia71 2009-07-17 14:59:00 Wracając jeszcze do tematu,to nie jest tak że każda wada genetyczna jest wskazaniem do terminacji ciąży,poczytaj w necie wywiady z szefem zakładu genetyki na Sobieskiego,prof Zarembą. On to dokładnie wyjaśnia,w gruncie rzeczy niewiele kobiet decyduje się w takiej sytuacji na terminację.
    To jest krzywdzący stereotyp,rozpowszechniany przez różnych działaczy ruchów tak zwanych pro-life. W końcu medycyna i diagnostyka rozwija się właśnie po to,żebyśmy jak najszybciej i jak najlepiej mogli pomagać naszym dzieciom.
    Biorąc pod uwagę to jak wygląda w naszym kraju opieka i rehabilitacja dzieci uposledzonych i niepełnosprawnych to chociażby dlatego warto robić takie badania,żeby odpowiednio wcześnie znależć dobrych specjalistów i prztgotować sobie całe logistyczne zaplecze do wychowywania takiego dziecka.
    Właśnie po to Pan Bóg dał człowiekowi rozum,gdyby chciał inaczej to nadal biegalibyśmy z maczugami a takim ludziom jak Roszkowski czy Dudarewicz podrzucałoby się ofiary z baranków czy dziewice żeby zapewnić sobie szczęśliwe rozwiązanie Zresztą jak ktoś napisał,sprawdzenie nt jest rutynowym badaniem ale musi byc zrobione przez dobrego specjalistę na dobrym sprzęcie więc jeżeli nie chcesz się stresować to chociaż na tym etapie zapisz się do dobrego lekarza,w Warszawie są to dr Roszkowski,dr Makowski,dr Garwoliński,dr Kretowicz( to Ci o których słyszałam albo z którymi miałam do czynienia),w Lodzi dr Dudarewicz i prof Szaflik,o pozostałych dowiesz się jak przeanalizujesz to forum. Bardzo dobra,świetnie zrobiona jest strona dr Dudarewicza,można się dużo dowiedzieć,Wystarczy wpisać w google Lech Dudarewicz i od razu masz dostęp do wiedzy przydatnej i podanej w przystepny sposób.
  • Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    19-09-2012 13:08:42

Ciesze sie ze nie mam powodow do siedzenia na zwolnieniu ale jak czytam Wasze posty to tak jakos zazdroszcze siedzenia w domu Lenia mam do pracy nie chce mi sie chodzic.

A wiecie ze zwolnienie lekarz wystawia tylko do 2 tygodni przed porodem? Tzn jak wystawi 2 tyg przed porodem to podobno juz macierzynski leci a nie zwolnienie.

• Początkująca
    19-09-2012 13:12:13

czesc Dziewczynki

Larciu dzieki fluidki czerpie od Ciebie ciesze sie ze juz spokojniejsza jestes mam nadzieje ze nastepny tydzien tez bedzie szczesliwy

Kasiu dzieki tez mam nadzieje ze bedzie dobrze

Katarinko gratulacje i zdrówka dla Dzidzi

Martuś ja juz 12 dni po! i tez zaczyna mi sie dluzyc niestety mi powiedzieli ze nie mam dzwonic ze sami zadzwonią najwczesniej po 21 dniach ale czytalam tu tez gdzies ze jak cos zle to juz po 11 dzwonią czasem i jak dzwoni ktos z nieznanego numeru to az sie boje odebrac brrr

buziaczki dla Was wszystkich:***

• 19-09-2012 13:14:01

Larciu, to ja tak szybciutko na przykładzie (uproszczonym).
    Pani x zarabia 3 000 zł miesięcznie - przez ostatnie 12 miesięcy
    We wrześniu poszła na zwolnienie bez kodu B.
    Podstawa jej wynagrodzenia chorobowego, liczona jako średnia z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających miesiąc pójścia na zwolnienie wynosi 3 000 zł. - to jest podstawa wynagrodzenia chorobowego.
    Natomiast wynagrodzenie będzie wynosić 80% tej podstawy (tu nie będę się rozpisywać o szczegółach liczenia wynagrodzenia za 1 dzień choroby).
    Jeżeli następnie pójdzie na kolejne zwolnienie, a przerwa będzie wynosić mniej niż 3 m-ce, ale zwolnienie będzie zawierać kod B, to podstawa nadal będzie wynosić 3 000 (nawet jeżeli np. we wrześniu dostałaby podwyżkę.
    Ale wynagrodzenie chorobowe będzie już wynosić 100% tej podstawy.

Kończę bo mała płacze
    Pa!
    Agia

A paczuszka oczywiście na Ciebie czeka, więc zapraszam I wtedy w razie potrzeby wyjaśnię szczegółowo kwestię tego wynagrodzenia

• Reklama

• Wtajemniczona
    19-09-2012 14:07:39

Maminka chyba coś tu jest nie tak, skąd lekarz ma wiedzieć kiedy dokładnie urodzisz? Chyba, że chodzi o termin z wyliczeń? Ale nie słyszałam o czymś takim, żeby urlop macierzyński zaczynał się na 2 tygodnie przed rozwiązaniem??? Ani żeby lekarz do samego rozwiązania nie mógł wystawiać zwolnień, bo wówczas wszystkie kobiety na 2 tygodnie przed musiałyby wracać do pracy?

Znalazłam coś takiego:
    Pamiętaj ! Korzystanie z urlopu macierzyńskiego można rozpocząć jeszcze przed urodzeniem dziecka. Pracownica powinna wtedy wystąpić z wnioskiem do pracodawcy o udzielenie co najmniej 2 tygodni urlopu przed przewidywaną datą porodu, którą potwierdza opiekujący się nią lekarz.

Można, ale nie trzeba!

I jeszcze:

Wymiar urlopu macierzyńskkiego w 2013 r. nie zmieni się i bedzie wynosił:

20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie; Dodatkowy urlop macierzyński 2013
    Urlop ten wynosi w przypadku jednego dziecka do 4 tygodni . Urlop macierzyński - jak z niego korzystać, jakie wnioski złożyć

Urlop macierzyński nie wymaga składania specjalnych wniosków. Dzień porodu automatycznie rozpoczyna urlop macierzyński pracownicy.

I dla tatusiów:

NOWE !!! Urlop ojcowski od 1 stycznia 2013 r. wydłuży się do 8 tygodni, nie dłużej niż:

do ukończenia przez dziecko 2. roku życia

Znalazłam też coś takiego:
    okres zasiłkowy w przypadku ciąży trwa aż 270 dni, czyli po prostu dziewięć miesięcy.

37l, NT-3mm, ryzyko 1:8, 20tc, 21 dni po amnio WYNIK: KARIOTYP PRAWIDŁOWY MĘSKI :d

• 19-09-2012 14:12:51

Aniacz
    No właśnie, podobno dzwonią wcześniej jak coś nie tak, ale najwcześniej to chyba po 2 tygodniach dopiero, bo wtedy coś mogą powiedzieć ewentualnie o tej hodowli. Mi wczoraj minęły 2 tygodnie i zadzwonił ktoś z nieznanego numeru, normalnie plątał mi się język jak odbierałam, hehe. Dzisiaj już nie powinni zadzwonić, bo oni tam chyba do 14-tej pracują tylko, ale jutro znowu będę się denerwować...Mam nadzieję, że mój wcześniejszy weekend wypali, bo naprawdę jest ciężko z tym czekaniem...Sama zresztą wiesz...Musimy się jakoś trzymać
    Marta

• Wtajemniczona
    19-09-2012 14:59:08

Marta masz dokładnie tak jak ja, cieszyłam się z każdego kolejnego dnia z brakiem telefonu od nich Po 17 dniach już się uspokoiłam Liczę, że i do Ciebie nikt wcześniej nie zadzwoni, a wynik będzie kariotyp prawidłowy!

Agia wielkie dzięki za wyjaśnienia i wszystko teraz jasne!
    Jutro będę u Cię koło południa

A a propos zwolnienia i kiedy zaczyna się urlop maicierzyński to znalazłam jeszcze takie coś:

Zwolnienie przysługuje do dnia poprzedzającego poród, potem rozpoczyna się urlop macierzyński. Co ważne, ostatnie 2 tygodnie zwolnienia nie są liczone jako początek urlopu - może on się rozpocząć wcześniej tylko na twoje życzenie. Jednak jeśli poród nastąpi po terminie, macierzyński liczy się od daty wyznaczonej przez lekarza. Natomiast gdy urodzisz wcześniej - od dnia narodzin dziecka.

I coś takiego:

Brak wskazań natury medycznej przyczyną odmowy wystawienia L4

Jeśli chodzi o zwolnienie lekarskie, to w pierwszej kolejności należy podkreślić, że lekarz leczący – mając na względzie stan zdrowia ubezpieczonego – decyduje o tym, czy i na jaki okres powinna być orzeczona niezdolność do pracy z powodu choroby. Jeżeli lekarz podczas wizyty nie stwierdzi przesłanek do czasowego zwolnienia danej osoby ze świadczenia pracy z powodu choroby, to nie wystawia zaświadczenia lekarskiego ZUS ZLA.

Jednak przyczyną odmowy wystawienia zwolnienia lekarskiego może być jedynie brak wskazań natury medycznej, a nie np. sugestia wzięcia urlopu macierzyńskiego przed porodem. Taki urlop pozostaje wszakże do wyłącznej decyzji pracownicy.

Warto tu wspomnieć o stanowisku Departamentu Matki i Dziecka Ministerstwa Zdrowia (dostępnym na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia), zgodnie z którym kobiety oczekujące na poród w szpitalu powinny otrzymać zaświadczenie o niezdolności do pracy, a szpital jest obowiązany takie zaświadczenie wystawić. Nie można bowiem wymagać, że kobieta ciężarna w okresie hospitalizacji będzie korzystała z urlopu macierzyńskiego.

• Wtajemniczona
    19-09-2012 17:09:26

Larcia to moze mam jakies nie swieze informacje moze kiedys tak bylo ze liczyly sie do urlopu macierzynskiego dwa ostatnie tygodnie zwolnienia skoro teraz jest zapis "Co ważne, ostatnie 2 tygodnie zwolnienia nie są liczone jako początek urlopu - może on się rozpocząć wcześniej tylko na twoje życzenie." ?? Tak to odbieram nie wiem czy dobrze.

"Jednak jeśli poród nastąpi po terminie, macierzyński liczy się od daty wyznaczonej przez lekarza." - a to dla mnie glupota :/ skoro dziecię może urodzić sie i 2 tygodnie po terminie... A wiadomo ze mamusia chce jak najdluzej w domu poprzebywac z malenstwem.

Ale to już weszło że ojcowski 8 tygodni od przyszłego roku? Przeglosowali juz czy to projekt? Jak tak bedzie to super moze jakos chca zrekompensowac zmiany w becikowym...

• 19-09-2012 17:38:18

Hej dziewczyny, czytam forum na ktorym bylam obecna jakis czas temu z tym samym problemem co wy. Nie moge sie doszukac starej kadry sprzed pol roku, ale mysle ze moze i wy mi pomozecie.
    Iskra, lat 34, na wiosne aniolek - terminacja - zespol Downa prosty po biopsji z lozyska plus wada serca - porod w 17 tyg.
    Odczekalismy miesiac od porodu jak zalecili lekarze - teraz jestem w 10 tyg ciazy, przeziernosc za 4 tyg i sugeruja mi test Pappa - koszt niestety jest, bo nie refunduja tego we Irlandii - 220 euro.
    Pytanie - czy warto robic ten test skoro satatystyka od razu pokaze zawyzony wynik ze wzgl na wiek moj, plus na poprzednia ciaze z wadami.
    Ja chce czekac do usg i potem decydowac o ewentulanych badaniach, juz sama nie wiem, zglupialam.
    Czy ktoras jest w podobnej sytuacji?

aniolek - cp 10.2009 [***], Olus ur 24.09.2010, aniolek ZD 11.04.2012 CRL 63mm w 13 tyg,NT 4,6 mm

Zobacz inne dyskusje

• WItam, mam kilka pytań związanych z używaniem plastrów...
  • Witam, przez około 2 lata brałam regularnie mercilon, 2 miesiące temu...
  • czy test zrobiony 21 dni po stosunku jest wiarygodny???
  • Witam wszystkich forumowiczówMam następujący problem: karmie piersią...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0062177_kobieta_chora_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWirus HPV - jak go wykryć?
    Wirus ten przenoszony jest głównie drogą płciową....
    Twoja sugestia