Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (37373)

• dzisiaj 20:39:05

Ewelinko,

czeka się różnie, od 2-3 tygodni do nawet ok. 5, ale to zależy od miejsca, gdzie robisz tę amniopunkcję. W jakim mieście będziesz ją robić? Napisz, może jest tu dziewczyna, która ma doświadczenie z tym miejscem i napisze Ci coś więcej.

FISH to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, chociaż daje wynik tylko kilku najczęstszych aberracji chromosomowych to jednak ich wykluczenie (lub - nie daj Boże - potwierdzenie) w krótkim czasie (2-3 dni) sporo daje, moim zdaniem. Tyle, że zazwyczaj jest on płatny, np. w Warszawie do ok. 1000 zł.

Co do terminacji ciąży, to wykonuje się do 22 tyg., a wg niektórych lekarzy do 24, więc tym się nie przejmuj.

Dużo czytałam na tym forum i myślę, że przedstawione przez Ciebie problemy wcale jeszcze nie muszą oznaczać najgorszego.

Magda Wawa

• dzisiaj 20:42:25

Ewelinka,

teraz doczytałam, że pytasz ile się czeka na zrobienie amnio. Też myślę, że w zalezności od miejsca, np. w Warszawie ok tygodnia. Myślę, że jak widzą że juz najwyższy czas, to starają się znaleźć termin jak najszybciej.

Magda Wawa

• dzisiaj 21:12:55

Dziekuje za odpowiedzi. Przy chorobie dawna jest zla przeziernosc karkowa a tu prawidlowa..nie wiem co to moze oznaczac, skierowanie mam do Łodzi na ulice Zielona. Dziekuje wam, pierwszy raz znalazlam forum gdzie ktos jest w stanie mnie zrozumiec i zna sie choc troche na tym co bede przechodzic..naleze do jakiegos forum dla mam styczen luty ale szczerze mowiac przestalam juz tam zagladac bo boli mnie ze te wszystkie kobiety ciesza sie zdrowymi dziecmi a u mnie pomimo mlodego wieku takie komplikacje...to podle ale ja nie wierze ze bedzie dobrze,pol roku temu starcilam malenswo w 19 tyg i dzis zalujemy ze nie oddalismy malego na badania poniewaz moze pomimo do tamtej pory prawidlowego usg byl obciazony jakas choroba...tak samo jak zalujemy ze nie zbadalismy sie przed ta ciaza....ale tlumaczylismy sobie ze raz tylko moze byc zle a nastepne dziecko urodzi sie zdrowe i sliczne...idac na usg genetyczne nawet sie nie balam bo myslalam ze tymrazem bedzie wszytko dobrze a tu jednak sie pomylilam..przepraszam ze tak sie zale.. Robil moze ktos juz badania wŁodzi na zielonej i jest wstanie cos powidziec na ten temat?

Zobacz inne dyskusje

• mielecka
    Szukam dobrego ginekologa we Wrocławiu. Doradziłybyście mi kogoś? Najlepiej,...
  • Wątek: TSH 2,97
    Witam, odebrałam dzisiaj wyniki TSH (mam 17 lat) - 2,97 uU/ml, 0,35 - 4,94. Wiekszośc...
  • aga5523
    Wątek: arthrotec
    chiałabym przestrzec dziewczyny przed tym świństwem moja znajoma po tym...
  • Szukam informacji na ten temat.Moze juz ktos zaczal stosowac ten nowy lek?Jestem juz...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/050925p0026_kobieta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesGenetyczne uwarunkowania występowania...
    Nowotwory kobiecych narządów płciowych, podobnie jak...
    Twoja sugestia