Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (37800)

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    dzisiaj 13:45:42

Mewa, dzieki za opis, też czytałam o tym noonan, ale nie sądze żeby mój synek go miał, bo objawy o których piszesz nie pasują. Do neurologa też idę, w czwartek. U kardiologa już byliśmy i serducho jak dzwon.

NT 8.5
    Zdrowy synek

• dzisiaj 14:02:01

Milka,
    Widzę, że byłaś u tego samego genetyka co ja na Sobieskiego... Wyjątkowy z niego pesymista, moim zdaniem. MLPA jest bardzo przydatne, dobrze, że wzięłaś! Odchylenia od niego oznaczają głównie inne aberracje niż trzy najczęstsze. A nie bez powodu lekarze wyliczają prawdopodobieństwo wystąpienia tych trzech najczęstszych; pozostałe zdarzają się znacznie rzadziej. Dlatego moim zdaniem wyniki MLPA to już 99% pewności. Nic się nie martw!
    Magda Wawa

• dzisiaj 14:16:18

Kobietko i wszystkie tu dziewuszki
    tak w skrocie:
    Moje nt to 2,9. po tescie pappa ryzyko wzrosło do 1:40,do tego moj wiek 35 lat
    Wyniki biochemii to beta 2,1 a pappa 0,433 takze nie za dobrze,choc duzo slyszalam ze to tylko statystyka,ze nie zawsze sie sprawdza... Młyn w glowie.
    Robiłam fischa ale niestety nie wyszedł,nie wiem czemu,po prostu mam pecha,ale podobno maja nam oddac kase za niego (650zł)
    Wynik powinien byc juz lada dzien,nawet nie wiem czy juz go nie ma.Tylko,ze dzwonie tam od rana ale albo zajete albo włacza sie faks albo coś rozłacza
    W piatek byłam robic wcześniejsze połowkowe( jestem w 18 tc).Doktor,ktory je robił na super sprzecie,powiedział,ze wszystko jest jak najbardziej ok,w normie jest fałd karkowy,kosc nosowa,serce,nerki itd i ze gdyby nie wiedział,ze mialam amnio to puściłby mnie bo do niczego nie moze sie przyczepic,ale jednak nadal kazal czekac na wynik.
    Strasznie sie stresuje,to najgorsze w zyciu chwile,dziś równo miesiąc odkad swiat sie zawalil. Tylko moj mąż i ja wiemy jakie to wszystko okropne,horror...Same wiecie..
    Schudłam trzy kg,malo jem,malo spie,krwotoki z nosa juz mialam chyba z 10 razy.
    Bardzo wierze ze synek jest zdrowy,kopie,czuje go i nie moge myslec inaczej
    Ale powiedzcie,że bedzie dobrze?

Kobitko,a Ty jakie masz parametry? Jak sie czujesz?
    Kamila

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    dzisiaj 14:52:55

Kamilko
    u mnie przy CRL:79,8---- NT 3,9,kość nosowa hypoplastyczna, wodonercze.
    Mam 25 lat. lekarz zapytal "skierowanie jest czy za pieniązki"?kiedy odpowiedzialam ze prywatnie, stwierdzil ze trafilam na ostatni dzien w ktorym moge zrobic badanie i ze mi sie udalo, bo jest 13 i 6 ...
    ryzyko po usg (podstawowe): tr21 1:999, tr18 1:2618,tr13 1:8161
    nowe wyliczone: tr21 1:21, tr18 1:84, tr13 1:221

test papp-a
    wolne Beta hCG:28,50 MLU/ML odpowiada: 0,985 MoM
    Papp-a: 8,800mlu/ml odpowiada :1,392 MoM
    Nowe wyliczone ryzyko:
    tr21 1:5, tr18 1:55, tr13 1:144

Jeszcze nie widziałam podobnego przypadku do mojego pomysl co czuje chciałam isc 2 raz do innego lekarza bo ten niby polecany ale opinie ma dziwne ale niestety juz było za pozno zeby powtorzyć. podam Ci link do opinii i prosze powiedz sama co o tym sądzisz. mam taki metlik w glowie przez to wszystko i juz nie wiem co mam myslec nikomu nie zycze takiego koszmaru.

http://www . znanylekarz .pl/jacek-jackiewicz-2/ginekolog/sosnowiec-katowice/negatywne#doctor-opinion-stats

Ostatnia edycja: dzisiaj 14:54:22
  • Początkująca
    dzisiaj 15:05:01

jeszcze ponad 2 tygodnie oczekiwania na wyniki a ja juz miałam okazje ze stresu zaliczyc 3 dniową wizyte w szpitalu boje sie okropnie i szukam pocieszenia gdzie tylko sie da. Dlaczego musimy przez to przechodzic?(

• dzisiaj 15:12:16

Witam,
    Kiszonka jak potoczyły się losy Twojego malucha jakie były wyniki amniopunkcji? Jestem w 18 tygodniu i u mojego malucha też nie ma środkowego paliczka V palca.

• dzisiaj 15:27:24

Kobietko
    Gowka do góry,ja wiem ze łatwo sie pisze,sama przeziez nie wiem co mnie czeka,ale trzeba miec nadzieje. poczytaj troche wstecz to forum,ja przeczyrałam cale,od deski do deski i kazda tu bohaterka jest mi bliska. Plakałam przy tych zlych historiach a cieszylam sie z tych dobrych. duzo tu roznych przypadkow,kazdy inny,bo kazda ciaza jest inna,nie da sie porownac swoich wynikow do cudzych. Trzeba zrobic amnio i czekac na wynik.
    Nie wiem,moze inne dziewczyny z forum niech sie wypowiedza ws testow pappa bo ja wiem tylko,ze beta nie powinna byc wyzsza od 2,52 mom a pappa powinno byc ok 0,5.
    Poza tym duzo słyszalam ze te statystyki nie sa miarodajne,nawet powiedzieli mi to lekarze,a ogladalo mnie i moje maleństwo 3 i każdy z nich nie przyrównuje zbytniej uwagi do testów pappa.
    Powinnaś może skonsultować się z jakimś innym lekarzem i jeśli możesz to rób amnio,tylko ona da Ci wynik na 100 %
    Pozdrawiam kamila

• dzisiaj 15:28:53

Czy któraś tu z Was ma moze nr bezpośredni do laboratorium genetyki na sklodowskiej we Wroclawiu?

• Początkująca
    dzisiaj 15:42:44

Kamilko jestem po amniopunkcji i czekam na wyniki...

• Początkująca
    dzisiaj 16:34:49

Milka, z biopsji kosmowki to wyniki ostateczne ja miałam raz po 10 dniach a raz po 16 dniach więc może szybko się dowiesz o swoich, oczywiście trzymam kciuki żeby były prawidłowe

Ja natomiast sama nie wiem już co robić - 2 ciąże i 2 z trisomią prostą 21, teoretycznie piorun dwa razy w to samo miejsce nie uderza a tu prosze... ja już w przypadek nie wierzę...lekarze mówią, żeby próbować dalej, ale zwyczajnie bałabym się teraz...chyba musi dużo czasu upłynąć zanim znów będę miała siłe

Zobacz inne dyskusje

• Witam mam problem z pewnymi plamkami/zaczerwienieniami na penisie. Mam je od jakiegoś roku,...
  • zdesperowana2120
    Wątek: brak okresu
    juz z dwa tyg temu powinnam dostac okres, a nie mam go do dzis. zamiast tego mam jakis dziwny...
  • Wątek: Pomocy
    Przedwczoraj rano mialam plamienie i wieczorem dostalam miesiacze wczoraj mialam a dzisiaj...
  • lena841
    WitamBorykam się z nawróconą infekcją grzybiczną pochwy? Leczenie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/bol_plecow_kregoslupa_panthermedia_a21803261_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockSuchość pochwy
    Niedostateczne nawilżenie pochwy i jej przedsionka mogące...
    Twoja sugestia