Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przezierność karkowa (39414)

• 08-07-2013 18:44:11

Mamo Ali, nie do wiary!!!
    Biore to za dobry znak!!

Tak, badanie robilam u nas w szpitalu.
    Boze, zeby i u mnie okazalo sie tez dobrze.

Mamo Ali i znowu stawiasz mnie na nogi!!!!

Mozesz mi napisac jak wyszlo u Twojej kolezanki, miala amnio?
    Dziekuje Ci za przywrocenie mi wiary.

patibelka

• 08-07-2013 19:30:31

Koleżanka nie robiła amnio, bo miała dobre wyniki PAPP-A, ale pamiętam, że po moim badaniu zastanowiło mnie to, że akurat u nas obu tych kości nie było widać... że taki przypadek...Tak czy inaczej, ja na usg połówkowe postanowiłam pojechać na Śląsk, do Genomu nie udało mi się co prawda dodzwonić, ale w Centrum Sodowski przyjmują ci sami lekarze i sprzęt mają podobno najwyższej klasy - i wszystko było idealnie, kość nosowa była tak widoczna, że i w tym poprzednim badaniu musiała już być na swoim miejscu. Co do Twoich wyników, to wydaje mi się, że o obliczonym ryzyku mogły zadecydować wyniki krwi, a tu na forum wielokrotnie była mowa o tym, że mogą mieć na nie wpływ przeróżne czynniki. Tak więc wierzę z całych sił, że u Ciebie też wszystko zakończy się dobrze, nie może być inaczej, zbyt wiele podobieństw między nami

A tak poza tym, to miałam dziś nie najlepszy dzień i dopiero, gdy zajrzałam na forum, przypomniałam sobie, że takie zwykłe problemy życia codziennego są niczym w porównaniu z tym, co Wy dziewczyny przeżywacie oczekując na wyniki, i że zdrowe dziecko to największy możliwy skarb. Życzę Wam wszystkim, abyście za kilka miesięcy trzymały w ramionach swoje zdrowe skarby

mama Ali

• 08-07-2013 20:29:51

Oby mamo Ali...oby, bo mi jednak test z krwi wyszedl zle , moze to moj wiek znizyl test, a moze nie....

patibelka

• 08-07-2013 20:32:42

ja tez swojego czasu zastanawialam sie nad nifty...czytalam wszystko i analizowalam...uwazam ze jest to badanie dla osob ktore nie maja bardzo zlych wynikow np nt 2,6 a reszta spoko albo np brak kosci nosowej ale nie nadaje sie dla osob o nt np 5,5 bo po 1 wykrywa tylko 3 trisomie a z wysokim nt jest skorelowane wiele chorob genetycznych no i nie nadaje sie jak ma byc dziewczynka bo pomija zespol turnera. po 2 nie wykrywa trisomi mozajkowych. a po 3 jak wyjdzie wysokie ryzyko to trzeba robic ap zeby ewentualnie terminowac ciaze a na to nie zawsze juz pozostaje czas.
    badanie nadaje sie dla osob ktore wiedza ze chca pomimo wszystko urodzic dziecko nawet jesli byloby chore ale chca wczesniej wiedziec o chorobie.
    jest tez dobrym rozwiazaniem gdy wyniki z krwi sa zle a usg prawidlowe.
    ja zdecydowalam sie na ap bo mialam dosc prawdopodobienstwa chcialam miec odpowiedz tak czy nie a nie np niskie lub wysokie ryzyko:/ po 2 moje prawdopodobienstwo zd po nt i krwi wynosilo 1:56 a po samym nt 1:26 pomimo mlodego wieku

mewa nt 3,7

• 09-07-2013 08:47:15

Ja czekam na wynik NIFTY zrobiłam bardzo szybko od otrzymania wyniku pappy po to aby ewentualnie zdążyć z amniopunkcją. Ja płacę 495 euro plus 100zł mojej klinice za obsługę. Wydaje mi się że to jest dobre rozwiązanie dla osób które np.poddały sie in vitro i lekarzę boją się ryzyka amnio choć wiadomo że jest ono małe. Choć faktycznie gdybym miała więcej niepewnych parametrów na usg to od razu poddałabym się amnipunkcji.
    Trzymam kciuki za wszystkie mamy i dzieci.
    Pozdrawiam gorąco.
    Milena

• Reklama

• 09-07-2013 16:00:38

Trzymam kciuki za Was wszystkie-nie mogę rozstać się z forum.dzisiaj trzymam na rekach mojego zaslinionego zdrowego synka-ma-4,5miesiaca,nt-2,3-fala zwrotna w DV,biochemia taka sobie,amiopunkcja46xy,echo ok.
    AnkaWZ

• 09-07-2013 20:34:30

Czesc dziewczyny, bylam dzis u gin, kosci nie znalazla czym dobila mnie totalnie.
    Chodze i rycze.
    Na amnio jade do Katowic 24lipca, tutaj chcieli mi robic w 14tyg, a to zdecydowanie za wczesnie.
    Musze sie zebrac i pakowac, bo jutro wyjezdzamy na wakacje"najgorsze w moim zyciu" nie chcialam, ale moj syn tak bardzo sie cieszyl na ten wyjazd, no nie moge mu tego zrobic wiec zaczynam sie pakowac.
    Najchetniej to bym sie zamknela w jakims zakladzie zamknietym i przespala ten czas oczekiwania, nic nie robila i tylko ryczala.

Mamo Ali, aprilla kiedy u Was ta kosc sie pojawila, napiszcie mi prosze, mamosynkow2 wiem, ze u ciebie tez tej kosci nie bylo piszcie mi dziewczyny w ktorym tyg u Was byla widoczna.

patibelka

• 09-07-2013 21:22:56

U mnie kość widoczna na usg połówkowym 20 tygodni + 3 dni, między usg genetycznym a połówkowym nie była sprawdzana - bałam się...
    Nie wiem, jak dobry sprzęt ma Twoja gin, ale kość nosowa na tym etapie jest przecież maleńka, podobno wcale nie tak łatwo ją dostrzec.
    Trzymaj się jakoś, pozdrawiam Cię serdecznie,
    mama Ali

• 09-07-2013 22:38:17

Jeszcze jedno - właśnie przypomniało mi się, że jakiś dłuższy czas temu pisała tu dziewczyna, u której lekarze nawet w 20 tc upierali się, że nie widzą kości nosowej. Nie pamiętam już, jak się podpisywała, może któraś z dziewczyn będących tu dłużej pamięta ten przypadek - w każdym razie urodziła zdrowe dziecko, jestem tego pewna, bo czytałam jej wpisy jeszcze przed swoim usg połówkowym i one podtrzymywały mnie na duchu. Tak więc nie trać nadziei!
    mama Ali

• 09-07-2013 22:39:24

patibelka

naprawdę teraz już nic nie da Ci wiedza od nas kiedy kość się pojawiła, pocieszysz się ale tylko na chwilę, a zaraz znów będziesz się dołować i doszukiwać nieprawidłowości. Według mnie musisz teraz już po prostu poczekać na amnio a jak będziesz w katowicach (podejrzewam że albo w feminie albo u sodowskiego) to zapytaj lekarza co mysli o Twoich wynikach, jeszcze jedno- nie jestem pewna ale coś z tego co pamiętam u dzieci np z ZD kość nosowa w dalszych tc również pojawia się jak u zdrowych dzieci. (powtarzam nie jestem pewna ale cos mi się tak kojarzy) Nie szukaj już tak po internecie bo zwariujesz bidulko

angie

Zobacz inne dyskusje

• Wątek: Ciąża
    Mój chłopak dotykał swojego członka przez majtki a potem wziął...
  • Witam!Mam następujący problem. Od ponad roku brałam tabletki anty, z okresem...
  • Po to tak właściwie, do samego pobierania cytologii, ginekolodzy używają...
  • Wątek: gosc 15
    Mam pytanie czy jest to bezplodnosc jezeli w dni plodne moj chlopak doszedl a ja nie jestem w...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/bol_brzucha_problemy_z_trawieniem_panthermedia_a6271684_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockZespół bólowy miednicy mniejszej.
    Mianem PID (pelvic inflammatory disease) określa się...
    Twoja sugestia