Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Pytanie do GINEKOLOGA dot. tabletki ESCAPELLE (63)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    16-07-2007 11:16:00

Witam. Zwracam się z pytaniem do lekarza ginekologa odnośnie prawdopodobieństwa ciąży i skuteczności tabletki Escapelle. Otóż cykle mam regularne od 21 do 26 dni. Ostatnia miesiączka była 3 lipca i trwała 4 dni. Zbliżenie podczas którego byłam z parnetrem "do końca" był w czwartym dniu cyklu, następne zbliżenie 9lipca czyli w 7 dniu cyklu i niestety trochę plemników pozostało wewnątrz-wycofałam się w połowie. Po 20godz. od ostatniego zbliżenia zażyłam tabletkę Escapelle. Na drugi dzień bolało mnie lekko podbrzusze i prawy jajnik. Po czterech dniach od zażycia tabletki mam w brzuchu takie bulgotanie tak jak zwykle mam przed miesiączką. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość ciąży i czy tabletka mogła nie zadziałać. Proszę o odpowiedź. Znam różne opinie na temat objawów po zastosowaniu Escapelle. Może dojść do wywołania krwawienia zaraz na drugi dzień od spożycia tabletki oraz może pojawić się dopiero w terminie przewidywanej miesiączki.

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.

Ostatnia edycja: 16-07-2007 11:16:00
  • 17-07-2007 13:03:00

nie jestem ginekologiem, ale powiem Ci, że prawdopodobieństwo ciąży wedłu mnie jest. ale nie z drugiego stosunku (tego w 7mym dniu cyklu), bo tutaj zażyłaś escapelle i 20sta godzina to jeszcze nadal pierwsza doba i bardzo duża skuteczność, więc tutaj ciąży bym nie brała pod uwagę. wiem i z doświadczenia i z od wielu kobiet, że działa bardzo dobrze i szansa, żeby nie zadzaiałała są minimalne. ale ten pierwszy stosunek... jeżeli dobrze zrozumiałam był bez zabezpieczenia i do końca, a masz bardzo krótkie cykle i to już wtedy mogły być nawet płodne dni i z tego coś może być. a pewnie dobrze wiesz, że w momencie już istniejącej ciazy (zagnieżdżenia się jajeczka) wzięcie escapelle jeszcze ją podtrzyma. zrób test, moze coś się wyjaśni. z objawami po tabletce, to tak jak mówisz - róznie bywa - wszystko zależy od organizmu. pozdrawiam!

Ostatnia edycja: 17-07-2007 13:03:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    18-07-2007 08:52:00

Dziękuję za opnię Gościu i zrobię test tylko zastanawiam się kiedy test po zażyciu Escapelle wyjdzie wiarygodny. Czy ta dawka hormonów w tabletce nie wpłynie na wynik. Ale test zrobię. Dziękuję raz jeszcze. Pozdrawiam!

Ostatnia edycja: 18-07-2007 08:52:00
  • 18-07-2007 11:29:00

escapelle nie wpływa na zafałszowanie testu. jak wykonasz go teraz, to już powinien być wiarygodny, ale jeszcze na wszelki wypadek powtórzyłabym tak za 3-4 dni (najlepiej jest zrobić 12-14 dni od stosunku). powodzenia

Ostatnia edycja: 18-07-2007 11:29:00
  • Początkująca
    18-07-2007 11:50:00

Witam Gościa kupiłam test "Testito" i zrobię ten test. Od tego pierwszego stosunku (czyli kiedy zbliżenie było do końca w czwartm dniu cylku) gdzie prawdopodobieństwo ciąży jest większe od momentu kiedy było drugie zbliżenie (w 7 dniu cyklu)minęło 12 dni, więc wynik powinien wyjść bardziej prawidłowy. Jeżeli tak to można nazwać. dziękuję za informacje odnośnie działania Escapelle na wynik testu, bo nie byłam pewna czy to ma jakiś wpływ na jego wynik. Pozdrawiam Gościa

Ostatnia edycja: 18-07-2007 11:50:00
  • Początkująca
    18-07-2007 11:57:00

Zamotałam się w tym trochę ale mam nadzieję że dość czytelnie mnie zrozumiesz "Gościu", dokładnie jest tak że od pierwszego stosunku minęło 12 dni a nie od tego drugiego po którym wzięłam Escapelle. Wiem że jeżeli doszło do zapłodnienia jajeczka i jeżeli się już "zagnieździło" to tabletka nie zadziała i nie zaszkodzi. Ale łudzę się jeszcze że nie zdążyła się zagnieździć bo to trwa do ok 6 dni. Ale tak czy tak to tabletka na to nie zadziała bo wzięłam ją w pierwszej dobie po drugim stosunku czyli AŻ 96 godzn po pierwszym więc to nie ma żadnego znaczenia.

Ostatnia edycja: 18-07-2007 11:57:00
  • Początkująca
    18-07-2007 12:09:00

Jeszcze raz Ci dziękuję że odpowiedziałas na mój wątek, tylko mam jeszcze jedno pytanie. Napisałaś że wiesz z "doświadczenia" czyli kiedy tabletka zadziała do prawdopodobnie pojawi się krwawienie wywołane przez tabletkę, a jeżeli już jajeczko sie zagnieździło to tabletka nie zadziała i dlatego nie mam owego krwawienia? Jednak kazdy organizm jest inny i reaguje też inaczej. Czytałam różne opinie na ten temat i były też wypowiedzi że po zażyciu tej tabletki nie było żadnego krwawienia a jedynie miesiączka w przewidywanym terminie. Ale test i tak zrobię. Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 18-07-2007 12:09:00
  • Początkująca
    18-07-2007 12:53:00

Włąśnie zrobiłam test ciążowy który według producenta jest bardzo czuły do nawcześniejszego wykrywania ciąży, wykrywa hormon ciążowy już od poziomu 20mlU/ml. Do tego badania pobrałam mocz ale niestety niz po nocy tylko teraz po 3 oddaniu moczu. Wynik dodatni jest widoczny po 40 sekundach a minęło już 5 minut i na teście widać tylko jedną kreskę!!!! Czyli że test nie wykrył ciąży. NO I BARDZO SIĘ CIESZĘ BO MAM już dwie cudowne córy !!!!!!!!!!!!!!

ale dla pewności powtórzę go po 48 godzinach i wezmę tym razem mocz po nocy. Może jeszcze ciąża jest tak mała(bo na pewno jeżeli jest to tyci tyci) i dlatego wynik wyszedł ujemny.

Czytałam też opinie że nawet w niektórych przypadkach test nie wykazywał ciąży ale to są może NIELICZNE wyjątki i mój ich nie potwierdzi. Mam nauczkę.Sex bez zabezpieczenia. Wkońcu urodziłam dwoje dzieci a zachowuję się jak dziecko. Już nie pozowlę żeby doszło kiedykolwiek do tego że będę się bała że jestem w ciąży. Dodam że pierwsze dziecko było zaplanowane, drugie to niestety wpadka ale bardzo kochane. Oboje. Jednak teraz to już przekroczyłam granice rozsądku. Wkońcu jestem dosrosła i mam rodzinę więc powinnam zachowywać się ODPOWIEDZIALNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam Cię "Gościu"

Dam znać jak zrobię kolejny test. jaki będzie wynik.Mogę?

Ostatnia edycja: 18-07-2007 12:53:00
  • 19-07-2007 00:05:00

Ja jestem innym gościem;] a raczej gościówą i chciałam dodać kilka słów od siebie. nie ma antykoncepcji 100%, ale escapelle ma całkiem niezłewyniki w ciągu tych 72 godzin, a inna opcja, że to krwawienie dodatkowe, to skutek uboczny i nie jest tak, ze dostaje się go zawsze po zażyciu escapelle i nie chodzi tu o to czy doszło do zapłodnienia czy nie, bo escapelle nie wywołuje sztucznego okresu, nie ma właściwości poronnych, tylko antykoncepcyjne. Może Ci się spóźnić okres, bo przyjęłaś dużą dawkę hormonu, ale z tego co opisujesz zapewne będzie oki, i nie zostaniesz mamą 3 dziecka. pozdrawiam

Ostatnia edycja: 19-07-2007 00:05:00
  • 19-06-2008 19:53:00

18-07-2007 o 11:57, brown :

Zamotałam się w tym trochę ale mam nadzieję że dość czytelnie mnie zrozumiesz "Gościu", dokładnie jest tak że od pierwszego stosunku minęło 12 dni a nie od tego drugiego po którym wzięłam Escapelle. Wiem że jeżeli doszło do zapłodnienia jajeczka i jeżeli się już "zagnieździło" to tabletka nie zadziała i nie zaszkodzi. Ale łudzę się jeszcze że nie zdążyła się zagnieździć bo to trwa do ok 6 dni. Ale tak czy tak to tabletka na to nie zadziała bo wzięłam ją w pierwszej dobie po drugim stosunku czyli AŻ 96 godzn po pierwszym więc to nie ma żadnego znaczenia.
    Ostatnia edycja: 19-06-2008 19:53:00

Zobacz inne dyskusje

• Okres spóźnia mi się już ponad 12 dni. Dodatkowo pojawiła sie u mnie...
  • Wątek: brak okresu
    witam mam problem otusz mam brak okresu ostatnio mialam go 19pazdziernika wczesniej na poczatku...
  • Mam 18 lat, ginekolog skierował mnie na badania usg, kolejną wizyte mamy dopiero za 2...
  • madelinee
    Witam,29.10.2014r. byłam u lekarze (endokrnologa), który podniósł mi...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/1821105_kobieta_smutek_rozstanie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesUpławy
    Za upławy uważa się nieprawidłową wydzielinę z pochwy,...
    Twoja sugestia