Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Ropa cieknąca z penisa:( (18)

 • Ropa cieknąca z penisa:(

  Mam prolem...Od 3 dni cieknie mi ropa z penisa w niewielkich ilosciach.Lekko szczypie ja oddaje mocz.Nie wiem czy ma to jakis wplyw ale kochalem sie z moja partnerka 4-6razy dziennie przez 8 dni a teraz przestalismy bo musialem wyjechac....po 12 godzinach od ostatniego stosunku zaczela cieknac ropa....czy ktos moze mi powiedziec co to moze byc??

  Ostatnia edycja:
 • Ropa cieknąca z penisa:(
  Początkująca
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów

  mysle ze z takim problemem powinienes sie zwrocic do lekarza

  Ostatnia edycja:
 • Ropa cieknąca z penisa:(

  Możesz mieć grzybicę, musisz iść do urologa.

  Ostatnia edycja:
 • Reklama
 • Ropa cieknąca z penisa:(

  mam pytanie do kolegi ktory zaczal temat mam ten sam problem napisz mi jak mozesz jak sobie z tym poradziles?? z gory dziekuje

  Ostatnia edycja:
 • Ropa cieknąca z penisa:(

  Ja też coś takiego mam. Znalezłem wątek, który idealnie pasuje do objawów, podaję link http://www.forumginekologiczne.pl/idz-do/aHR0cDovL2Yua2FmZXRlcmlhLnBsL3RlbWF0LnBocD9pZF9wPTM2MDE1Mzk=.html

  Ostatnia edycja:
 • Ropa cieknąca z penisa:(

  wielkie dzieki kolego za linka bardzo mi pomogles!!

  Ostatnia edycja:
 • Ropa cieknąca z penisa:(

  Mam taki sam problem niech ktos mi pomoże bo link nie działa a ja nie wiem czy to cos poważnego czy nie

 • Ropa cieknąca z penisa:(

  mam to samo ropa wycieka mi z penisa i przy oddawaniu moczu bardzo piecze czy ktos pomoze?

 • Ropa cieknąca z penisa:(

  Ja mam 14 lat co to jest i czy to grozne i do tego mam troche zdarta skorke z ktorej leci troche krwi prosze pomuzcie

 • Ropa cieknąca z penisa:(

  To może być...
  Czym jest rzeżączka?

  Rzeżączka jest chorobą przenoszoną drogą płciową, która najczęściej dotyka ludzi między 15 a 25 rokiem życia. Chorobę wywołuje bakteria dwoinka rzeżączki, zwana po łacinie Neisseria gonorrhoeae. Bakteria ta może żyć i łatwo namnażać się w ciepłych i wilgotnych miejscach układu rozrodczego, włącznie z szyjką macicy, macicą i jajowodami u kobiet oraz cewką moczową u kobiet i mężczyzn. Bakteria ta może rozwijać się również w jamie ustnej, gardle,oczach i w odbycie.

  Rzeżączka jest najczęściej spotykana wśród nastoletnich kobiet, które posiadają wiele partnerów seksualnych. Możliwe jest posiadanie zarówno rzeżączki jak i chlamydiozy w tym samym czasie.
  Jak można zarazić się rzeżączką?

  Rzeżączka powodowana jest przez bakterie, które zakażają układ rozrodczy, gardło lub odbytnicę. Chorobą tą można zarazić się uprawiając seks bez zabezpieczenia z osobą, która jest zarażona.

  Rzeżączka przenoszona jest przez penis, pochwę, usta lub odbyt. Aby zarazić się rzeżączką nie musi dojść do wytrysku. Matka może również zarazić rzeżączką dziecko podczas porodu.

  Osoby, które zakaziły się rzeżączką i zostały poddane leczeniu, mogą ponownie zostać zarażone jeśli odbędą stosunek płciowy z osobą zakażoną.
  Komu grozi rzeżączka?

  Każda aktywna seksualnie osoba może zostać zainfekowana rzeżączką.
  Jakie są symptomy rzeżączki?

  Objawy obserwuje się u 85-90% mężczyzn zakażonych rzeżączką. Pojawiają się one w ciągu tygodnia (zwykle 2 do 5 dni) po zainfekowaniu. Możliwe jest jednak, że symptomy pojawią się po upływie 30 dni.

  Żeńskie objawy mogą pojawić się później. Symptomy zazwyczaj zaczynają się po 5 do 10 dni lub w ciągu 60 dni. Jedynie 50% kobiet posiada zauważalne objawy.

  Objawami rzeżączki u mężczyzn są uczucie pieczenia podczas oddawania moczu lub białe, żółte lub zielone upławy z penisa. Niektórzy mężczyźniskarżą się na ból lub puchnięcie jąder.

  Symptomy rzeżączki u kobiet są często łagodne, lecz większość zakażonych kobiet nie posiada żadnych objawów. Nawet jeśli kobieta obserwuje pewne objawy, mogą one być bardzo niespecyficzne i łatwo pomylone z infekcją pęcherza lub pochwy. Na początkowe oznaki i symptomy rzeżączki u kobiet składają się ból lub pieczenie podczas oddawania moczu, zwiększone upławy lub krwawienie z pochwy pomiędzy miesiączkami. Kobiety zarażone rzeżączką są narażone na poważne powikłania po infekcji, bez względu na obecność lub intensywność objawów.

  Objawy infekcji odbytnicy mogą zawierać upławy u kobiet i mężczyzn, świąd odbytu, podrażnienie, krwawienie lub bolesne ruchy jelit. Zakażenie odbytnicze może również przebiegać bezobjawowo. Zakażenie gardła może być przyczyną bólu gardła lecz zazwyczaj nie wywołuje żadnych objawów.

  Podsumowując, zakażenia u mężczyzn to:

  *** ropę lub “wyciek” z penisa - nosi to nazwę upławów z cewki moczowej
  *** swędzenie lub pieczenie podczas oddawania moczu
  *** zaczerwienienie i puchnięcie ujścia cewki moczowej
  *** puchniecie penisa - jest to rzadki objaw

  Jak diagnozuje się rzeżączkę?

  Dostępnych jest wiele testów laboratoryjnych do diagnozowania rzeżączki. Lekarz lub pielęgniarka może pobrać próbkę do badania z tych części ciała, które są najbardziej narażone na zakażenie (szyjka macicy, cewka moczowa, odbytnica lub gardło) i wysłać próbkę do laboratorium w celu analizy.

  Można być zarażonym rzeżączką nie wiedząc o tym. Wiele kobiet nie obserwuje bowiem żadnych oznak tej choroby. Dlatego ważne jest, aby kobiety aktywne seksualnie poddawały się regularnym badaniom narządów miednicy. Podczas badania, lekarz może pobrać próbkę płynu, (upławy) aby zbadać ją pod kątem rzeżączki.
  Jak leczy się rzeżączkę?

  Rzeżączkę u młodzieży i dorosłych można skutecznie wyleczyć kilkoma antybiotykami. Jednakże na całym świecie wzrasta ilość szczepów bakterii rzeżączki odpornej na leki i skuteczne leczenie tej choroby staje się coraz trudniejsze. Ponieważ wiele osób z rzeżączką posiada również chlamydiozę, inną chorobę przenoszoną drogą płciową, zwykle podaje się antybiotyki na oba schorzenia jednocześnie. Osoby z rzeżączką powinny być przebadane pod kątem innych chorób przenoszonych drogą płciową. Aby wyleczyć rzeżączkę, należy przyjąć wszystkie przepisane leki. Pomimo tego, że leki zatrzymają infekcję, nie naprawią trwałych zmian spowodowanych chorobą. Osoby, które przeszły rzeżączkę i zostały wyleczone, mogą ponownie się nią zarazić podczas stosunku seksualnego z osobą zakażoną. Jeśli u osoby leczonej objawy nie ustępują, powinna ona zgłosić się ponownie do lekarza.
  Jak można zapobiec rzeżączce?

  Najpewniejszą metodą uniknięcia zakażenia chorobą przenoszoną drogą płciową jest abstynencja seksualna lub obopólne pozostawanie w długotrwałym związku monogamicznym z partnerem, który został zbadany i nie wykryto u niego zakażenia.

  Jeśli wybiera się aktywne życie seksualne, należy zawsze używać prezerwatyw podczas seksu oralnego, analnego i pochwowego. To zmniejszy prawdopodobieństwo przekazania lub zakażenia się tą chorobą. Lecz używanie prezerwatyw całkowicie nie wyeliminuje ryzyka. Wynika to z tego, że prezerwatywy nie są w 100% skuteczne, jednakże znacznie zmniejszają ryzyko zakażenia rzeżączką. Zapobiegają one również rozprzestrzenianiu się innych chorób przenoszonych drogą płciową, włącznie z HIV, czyli wirusem powodującym AIDS.

  Jakiekolwiek objawy narządów płciowych, takie jak upławy lub pieczenie podczas oddawania moczu lub nietypowy ból lub wysypka, powinny być sygnałem aby przerwać stosunki seksualne i natychmiast zgłosić się do lekarza. W przypadku zdiagnozowania i leczenia rzeżączki, należy powiadomić wszystkich poprzednich partnerów seksualnych, aby oni mogli poddać się badaniom i leczeniu. Zmniejszy to ryzyko rozwinięcia poważnych komplikacji rzeżączki u partnerów, jak również zminimalizuje szansę ponownego zakażenia. Osoby w trakcie leczenia rzeżączki powinny unikać kontaktów seksualnych do momentu zakończenia terapii.

  Jeśli jesteś aktywny, czy aktywna seksualnie, Ty i Twój/a partner/ka powinniście wraz z partnerem, czy partnerką zostać dokładnie przebadani. Polega to na zebraniu szczegółowej historii kontaktów seksualnych i przetestowaniu się na obecność pospolitych chorób przenoszonych drogą płciową. Należą do nich rzeżączka, chlamydioza, syfilis, opryszczka, brodawki płciowe, rzęsistkowica oraz HIV.

  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje