Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: ropień gruczołu Bartholina (988)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    03.08.2006 10:47:00

hej, mam pytanie: czy ktoś usuwał to cholerstwo w warszawie? jeśli tak to gdzie najlepiej? w którym szpitalu? czy są jakies powikłania?

pozdrawiam

Ostatnia edycja: 03.08.2006 10:47:00

Anulka

• 07.08.2006 17:42:00

Hej wszystkim!!!parę postów wyżej pisałam o szwach ze wystają ,a dziś byłam na kontroli, i okazało się że te szwy wcale nie są rozpuszczalne, no i moja ginekolożka wyciągala je dziś ze mnie,za dwa tygodnie ma nie być żadnego śladu, mam nadzieję ze tak bedzie, pozdro!!!

Ostatnia edycja: 07.08.2006 17:42:00
  • 09.08.2006 19:09:00

Cześć Bartolinki! Dołączyłam do Was, mam nadzieję, że nie na długo . Może, któraś wie gdzie w P-niu można porządnie zdiagnozować i pozbyć się tego paskudztwa ?

Ostatnia edycja: 09.08.2006 19:09:00
  • 10.08.2006 07:24:00

Witam .. i znów mnie dopadło nie minęło 2 m-ce od ostatniego razu ..a w ogóle to jestem wściekła na lekarzy ... bo ostatnio wyznaczyli mi zabieg usunięcia "torbieli" bo stwierdzili że to torbiel ale termin zabiegu był bardzo odległy ..bo prawie miesiąc miałam czekać do zabiegu a to bolało jak cholerka .. no i chodziłam z tym i po 2 tygodniach ropień mi pękł sam .. fajnych mamy specjalistów .. heh znawcy .. no i nie poszłam na tamten zabieg bo nie miałam do nich zaufania .. dziś idę prywatnie do nowego lekarza mam nadzieję że ten się pozna i skieruje mnie za zabieg marsupializacji ..pozdrawiam wszystkie bartholinki Monika z Kalisza

Ostatnia edycja: 10.08.2006 07:24:00
  • 10.08.2006 20:44:00

Moniko, marsupializacja to najłatwiejsze.Zlikwidowac i juz.Ja jestem po 50 i zastanawiam się co z tym drugim zrobic(lewego juz nie mam).Kazdy gruczol ma swoja funkcję.Czy lekarz Ci mówił jakie będą konsekwencje? Pozdrawiam Asia

Ostatnia edycja: 10.08.2006 20:44:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    11.08.2006 11:07:00

Moniko, jeśli Cię bardzo boli i nadaje się do cięcia, poproś ginekologa o przekłucie. Nie jest to środek, który zastępuje zabieg, ale w momencie odczujesz ulgę. Polega to na przekłuciu guli tak, jak się przekłuwa czasami odcisk i wypuszcza wodę. Nie jest to przyjemne, to fakt. Natomiast praktycznie nie boli (jak zastrzyk) a po chwili jest już ulga. Ropa schodzi sama przez powstałe ujście, później jedynie trzeba "wyciskać" przez dwa-trzy dni. O specjalnym w tym momencie dbaniu o higienę chyba nie muszę mówić. Jestem już trzy tygodnie po takiej punkcji i dzięki temu zszedł lepiej niż po samych antybiotykach i na razie nie wraca. A dzięki temu uniknęłam szpitala. To środek doraźny, ale pomaga.

Ostatnia edycja: 11.08.2006 11:07:00
  • 19.08.2006 12:53:00

Cześć Dziewczyny, z jednej strony cieszę się że nie jestem sama, z drugiej przeraża mnie skala tego problemu i sposób jego rozwiązywania - prawie wszystkie kierowane jesteśmy na stół operacyjny - kiedyś nie było takiej możliwości a Kobitki sobie jakoś musiały radzić.

Ja miałam małego guzka, który dość mocno zaropiał, spuchł i bolał przy chodzeniu. Mama poradziła mi przepłukanie krocza nadmanganianem potasu i naparem z kory dębu. Powtarzałam zabieg dwa razy dziennie przez trzy dni - guzek pękł i oczyścił się. Opuchlizna zeszła. Nie bolało. Oczywiście przy dużych guzkach wizyta u lekarza jest niezbędna.

Przyczyny - podobno długotrwałe stosowanie podpasek, kremów depilacyjnych i płynów do higieny intymnej. Ile w tym prawdy trudno mi powiedzieć - ja używałam wszystkich trezch i mi wyskoczyło to paskudztwo...

Pozdrawiam

Ada

Ostatnia edycja: 19.08.2006 12:53:00
  • 19.08.2006 15:37:00

Jakies 2 lata temu zaczełam mieć problem z gruczołem Bartoliniego i po wszystkich przejściach zwiazanych ze stanem zapalnym i leczeniem za namowa lekarza zdecydowałam sie go usunąć jestem juz ponad tydzień po operacji i naprawde ciesze sie ze mam to za soba i niebedzie mnie juz wiecej bolało, i watpie ze zostal by on kiedys do konca wyleczony, dlateg naprawde lepiej jest usunac niz sie meczyc niewiadomo ile a tym bardziej ze ten gruczoł ma tendencje do czestych stanow zapalnych.

Ostatnia edycja: 19.08.2006 15:37:00
  • 20.08.2006 14:41:00

Wtam! Mam powiekszony gruczol Bartolina mniej lub bardziej juz od jakichs trzech lat. Zauwazylam, ze powieksza sie w czasie kiedy czesto wspolzyje (moj chlopak mieszka w innym miescie i nie spotykamy sie czesto, co innego teraz - wakacje). W zasadzie nie boli mocno, tylko czasami, no i przy ucisku. Jest wielkosci malej sliwki, dosc twardy i nie zaczerwieniony wiec chyba nie ma stanu zapalnego. Zastanawiam sie czy go wyciac i tym samym pozbyc sie wszelkich ewentualnych problemow. Poradzcie! No i nie wiem, jaki sa konsekwencje, czy po tym zabiegu nie bede "sucha" tam? Pozdrawiam!

Ostatnia edycja: 20.08.2006 14:41:00
  • 21.08.2006 22:23:00

Witam

Ja miała usuwany grucoł 5 lat teu, sam zabieg szybki raczej bezbolesny i spokoj. Nie męczcie się kobiety nie warto! A skutki uboczne moze mniej śluzu?

Ostatnia edycja: 21.08.2006 22:23:00

Zobacz inne dyskusje

• dostalam drugiego okresu w miesiącu ... co to oznacza ? nie odbywałam stosunku z...
  • zakretka1
    Witam. Mam problem i proszę o pomoc. Zapomniałam wziąć tabletki...
  • Od dłuższego mam problem z załatwianiem się. Obawiam się że to...
  • ulahar
    Wątek: CIĄŻA
    JESTEM W SIÓDMYM TYGODNIU CIĄŻY. LEKARZ Z POWODU STANU ZAPALNEGO POCHWY...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_brzuch_bol_sylwetka_panthermedia_6880315_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockStany zapalne pochwy
    Kobiety zmagające się z tą dolegliwością często dodatkowo...
    Twoja sugestia