użytkowników online: 243

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2721) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Wczesna ciąża i bóle w podbrzuszu
      smilefrownbiggrinwinkeekcoolconfusedrazzmadarrowexclaimevilcrycheesygrin
      Nie chcesz wpisywać KODU? Nie chcesz być anonimowy?
      Zaloguj się lub stwórz konto w serwisie.

Ostatnie posty w wątku: Wczesna ciąża i bóle w podbrzuszu

• Data dodania: 05.12.2012 10:21

Wiele osób ma podobną historię...wiadomo każda ilość wypitego alkoholu czy wypalonych papierosów czy zażytych leków może mieć wpływ na rozwijające się maleństwo (czy też jak chyba powyżej - zagnieżdżające i dzielące się komórki maleństwa wink ale to nie powód do paniki. Na pewno wszystko będzie dobrze.. poza tym zanim w pełni ukształtuje się łożysko, za pomocą którego następuje wymiana sładników pokarmowych od mamy do dziecka, zarodeczek korzysta z ciałka żółtego, więc nie ma dobrego połączenia z krwiobiegiem matki i alkohol tu jeszcze tak bardzo nie przenika (około 2-3 tyg są raczej bezpieczne. Także spokojnie, spokojnie smile

• Data dodania: 21.11.2012 22:00

Dziewczyny - napiszcie mi...
      Staramy się z mężem o dziecko już od roku. I pech chciał że teraz miałam mega imprezę, na której był alkohol - który piłam, oczywiści. Potem byłam przeziębiona no i piłam różne syropy. Teraz, strasznie boli mnie podbrzusze, a o bólu sutek nie wspomnę!! Z tego co czytam, są to objawy ciąży. Dziś zrobiłam test -druga kreska bardzo słaba.
      Ale chyba jednak jestem w ciąży, bo strasznie dziwnie się czuję. Problem polega na tym, że martwię się, że piłam ten alkohol i że brałam te leki.
      Czy to może być groźnie na tym etapie ciąży?
      Lekarz kazał mi przyjść za 2 dni, ale ja nie mogę wytrzymać... i muszę wiedzieć co Wy na to.

• Data dodania: 17.01.2011 11:47
      Ginia 2009-12-07 00:36:31 Witam, mam problem taki ze hmm nie wiem czy jest mozliwe abym zaszła w ciaze bo kochalismy sie 6 dni przed miesiaczka bez zabezpieczenia a wiec i tak byly dni bezplode jednak w czasie płodynych kochalismy sie z prezerwatywa...jednak ona po stosunku jakos sie wywinela i mogło troche spermy dostac sie do srodka...teraz jest juz po tym incydencie 3 tygodnie niedługo 4 tydzien... mam nastepujace objawy hm na poczatek 3 dni przed okresem plamienie jasnorozowa krwia a potem brazowa...potem dostalam okres ale mniej obfity raz zbył potem nie...skonczyło sie krwawienie a ja dalej plamiłam tak samo jak na poczatku
      ( a ogolem okres spozniał mi sie niby 4 dni) oprocz tego mdlosci sennosc (piersi mnie nie bola moze sa odrobiene wieksze) mam ochote ciagle spac i pic cole ;p a oprocz tego wstret do jedzenia nie mogłm jesc 4 dni ... a najgorsze sa bole podbrzusza nie wiem czy jak na okres czy nie ale takie hmm w sumie delikatnie roznia sie od bolu przed miesiaczkowego hm troszke jakby "łaskoczący" heh nie umiem inaczej opisac jest troche uciazliwy bo czasem sie nasila...i te zmiany nastrojów raz płacz raz smiech ;p a kiedy naszła mnie ochota na jedzenie to na ostre potrawy... cheesygrincheesygrin
      • Data dodania: 14.12.2010 11:57

Witajcie!
      chciałabym sie Was poradzic drogie Kobietki smile mianowicie od jakiegoś czasu (ok tyg) dosc mocno bolą mnie sutki, wstajac rano mam zgagę i boli mnie czasem (od ok 2 tyg) brzuch jakbym miala dostać miesiączke. Nie siusiam często chociaż częsciej niż zwykle ale wynika to chyba z tego ze duzo piję, ponieważ "wiecznie" chce mi się pić. Nie wiem czy to są typowe obiawy pierwszych tygodni ciązy? Planuje zrobic dzis test ale sie boje, ze wyjdzie negatywnie!! Wy w swoich ciążach czułyście podobne dolegliwości? Ale czy one są mozliwe w zupełnie pierwszych tygodniach?? eek
      pomozcie!!

• Data dodania: 09.12.2010 11:20

Witajcie.

Z narzeczonym staramy się o dziecko,ale nie wiem czy się udało.Fakt mam skurcze w podbrzuszu,które szybko przechodzą,nabrzmiałe bolące piersi,ale wymiotów nie.
      w zeszłym tyg.miałam mdłości.Test ciążowy planuje zrobić za tydz. w dniu spodziewanej miesiączki.Czy powinnam martwić się tymi skurczami?
      Z góry dzięki za szczegółówe odpowiedzi biggrin

Podobne dyskusje

Ankieta

Co znaczy słowo amenorrhoea primaria?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny