użytkowników online: 176

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2720) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Cytologia u 7 letniej dziewczynki - proszę o interpretację wyniku i poradę.
      smilefrownbiggrinwinkeekcoolconfusedrazzmadarrowexclaimevilcrycheesygrin
      Nie chcesz wpisywać KODU? Nie chcesz być anonimowy?
      Zaloguj się lub stwórz konto w serwisie.

Ostatnie posty w wątku: Cytologia u 7 letniej dziewczynki - proszę o interpretację wyniku i poradę.

• Data dodania: 02.12.2007 22:44

Witam,

Miesiąc temu zauważyłam na majteczkach mojej 7 letniej córeczki upławy - zielonkawo-zółte ale nie cuchnące i wpadłam w panikę.

Na początku zdecydowałam się na pójście z małą do pediatry w nadzieji, że porada będzie skuteczna i wszystko wóci do normy po przepisanych lekach - dziecko dostało maść Clotrimazol oraz 2 x dziennie płukanie krocza w wywarze z koszyczku rumianku.

Przez tydzień stosowałam się do zaleceń lekarza ale problem powracał co kilka dni - zdecydowałam się na wizytę u ginekologa dziecięcego - akurat córeczka nie miała wtedy żadnych upławów a przed wizytą nie podmywałam jej.

Pani doktor pobrała wymaz z okolic wejścia do pochwy i przesłała do labolatorium, właśnie otrzymałam wyniki ale lekarka jest chora a ja odchodzę od zmysłów - proszę zatem o interpretację:

Wynik badania mikrobiologicznego:

Leukocyty (-)

Rzęsistek pochwowy (-)

Pałeczki kwasu mlekowego (-)

Grzyby (-)

Dwoinki Neissera (-)

Flora bakteryjna (-)

Stopień czystości pochwy "0"

Nabłonki (++)

-----------------

Po zaleconych przez ginekologa nasiadówkach w nadmanganianie potasu problem zniknął - majteczki są od 3 tygodni czyste a mała nie narzeka na dyskomfort w okolicach krocza.

[Gwoli wyjaśnienia - nie ma możliwości aby córeczka coś sobie włożyła do pochwy - na 100%]

Skąd więc upławy u tak małej kobietki?

Pozdrawiam,

Agawa (piszę jako 'gość' z obcego komputera.

edytowano: 02.12.2007 22:44

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób NIE jest przenoszona jest drogą płciową?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny