Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: SKUTECZNOŚĆ TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH (10)

  • 12-07-2007 16:33:00

    witaam.. mam bardzo nurtujące mnie pytanie.. mianowice.. kochałam się kila razy z chłopakiem bez zabezpieczenia, on kończył we mnie. Od tygodnia zarzywam pierwszą paczkę tabletek antykoncepcyjnych rigevidon. Byłam po 7 tabletce, dzisiaj przyjęłam 8. Czy mam się o co martwić? występuje u mnie plamienie w związku z przyjmowaniem tych tabletek, ale tak powinno podobno być. Teraz czuję jakbym miała w brzuchu balona, takie jakby powietrze w okolicach jajników.. i nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Czy powinnam udać się do lekarza? czy po prostu się tym nie przejmować, bo tabletki działają? Prooooszę o odpowiedź i z góry dziękuję..

    Ostatnia edycja: 12-07-2007 16:33:00
  • 13-07-2007 17:32:00

    Gdy zapytałam mojego ginekologa kiedy jestem bezpieczna powiedział mi,ze od pierwszej tabletki.

    Ostatnia edycja: 13-07-2007 17:32:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    13-07-2007 15:09:00

    powiem tak ulotki zapewniaja ze skutecznosc antykoncepcyjna jest od pierwszego dnia stosowania tabletek wiec chyba nie masz sie czym martwic. ja jednak przez pierwszy miesiac stosowania zabezpieczałam sie dodatkowo ale moja znajoma postąpiła dokładnie tak jak ty i nie jest w ciąży wiec chyba wszystko bedzie dobrze

    Ostatnia edycja: 13-07-2007 15:09:00
  • 14-07-2007 04:55:00

    jeśli bierzesz regularnie, nie zapomniałaś żadnej tabletki, jesli nawet się spóżniłaś (max do 12 godzin) to jesteś bezpieczna, nie wymitowałaś, bo wtedy tabletka przyjęta np krótko przed wymiotami może się nie zdążyć wchłonąć, antybiotyki tez mogą mieć wpływ dlatego czsami warto poinformowac lekarza, ze się bierze tabletki, jesli tego przestrzegasz nie będziesz w ciąży, to są bardzo rzadkie przypadki, że tabletki nie zadziałały, teraz wybierzesz 21 tabletek i dostaniesz okres, ponieważ to twoje pierwsze opakowanie okres może sie pojawić w tej 7 przerwie, nie od razu może to być 3 lub 4 dzień, zatem się nie stresuj, jeżeli dalej będziesz się obawiać ciąży to zrób test, ale na pewno nie będziesz, tabletki są skuteczne jeśli są dobrze dobrane i przestrzega się reguł dotyczących ich przyjmowania, ja brałam 1,5 roku potem przymusowa przerwa, bo moja wątroba nie dała rady, dlatego warto po pół roku zrobić próby wątrobowe, powodzenia i miłych wakacji

    Ostatnia edycja: 14-07-2007 04:55:00
  • 13-07-2007 22:30:00

    oj dziewczynki moje.. kochane jesteście :*** dziękuję za odpowiedzi... ale i tak się jakoś str4esuje, zwłaszcza, że jakieś takie dziwne uczucie w okolich jajników czuje.. nie wiem od czego to.. czy od seksu, czy od tych tabl;etek, mam nadzieję że to nie ciążą.. Nigdy nie stosowałam tavletek anty i się jakoś boję, bo do końca nie ufam im, ale jeżeli twierdzicie że działa to świetnie ;*** w ogóle to mam jeszcze jedną wątpliwość, bo jeżeli np. kobieta zajdzie w ciązę, a wciąż bierze tabletki anty. to czy po tych 21 dniach wystąpi u niej krwawienie? bo czytałam, że to krwawienie jest wynikiem przyjmowania hormonów. Czyli że nawet jeżeli będzie w ciązy to będzie mieć to krwawienie? czy ono po prostu nie wystąpi u niej w związku z tym że jest w ciąży? pozdrawiam i wiem, może to głupie pytania, ale liczę na waszą odpowiedź.

    Ostatnia edycja: 13-07-2007 22:30:00
  • Reklama

  • 12-07-2007 20:37:00

    niech mi ktoś pomoże... ;( ;(

    Ostatnia edycja: 12-07-2007 20:37:00
  • 13-07-2007 11:21:00

    dlaczego nikt mi nie pomoże? proszę............. strasznie się martwię.....................

    Ostatnia edycja: 13-07-2007 11:21:00
  • 13-07-2007 12:10:00

    Na początku brania tabletek może wystąpić różna reakcja, ja miałam różne dolegliwości min. powiększone i bardzo wrażliwe na dotyk piersi, ale po 3 miesiącach wszystko wróciło do normy.

    Ostatnia edycja: 13-07-2007 12:10:00
  • 13-07-2007 12:14:00

    ale czy mogę być w ciąży? nie chodzi o to... tylko czy po 7 tabletce jest możliwość, że jestem w ciąży? bo ja nuż nie wiem w co mam wierzyć.. podobno działają od pierwszej tabletki... mój facet kilka razy kończył we mnie.. ale byłam już po 7... dzisiaj przyjęłam 10.. czy powinnam się martwić?

    Ostatnia edycja: 13-07-2007 12:14:00
  • 13-07-2007 12:58:00

    Nie stresuj sie ja biore tabletki odpół roku i na początku tez sie stresowalam chociaz nie bylo czym pozdrawiam

    Ostatnia edycja: 13-07-2007 12:58:00
    Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?

Zobacz inne dyskusje

  • Dni płodne a nieregularny okres Witam,mam pytanie jak mam obliczyć dni płodne jeśli okres występuje...
  • ida7
    interpretacja Wyniki badan nasienia Witam prosze o interpretacje badania nasienia mojego męza Objętość ml 4,...
  • kiedy wystapila owulacja??? Witam Pani Dr, mam problem I nie wiem co o tym sadzic.Z mezem staramy sie o dziecko ale jakos...
  • Hormon przytarczyc a miesiączka? Witam, chciałabym się dowiedzieć czy podwyższony hormon przytarczyc...
  • Polecamy

    http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0062177_kobieta_chora_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWirus HPV - jak go wykryć?
    Wirus ten przenoszony jest głównie drogą płciową....
    Twoja sugestia