Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: spadek wagi w ciazy do specjalisty (2)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    02-04-2006 11:27:00

Witam!

Chciałabym sie dowiedzec czy to typowe ze "spadła mi" waga w pierwszym trymestrze ciazy mimo to, ze nie wystapiły u mnie wymioty. Zauważyłam jednak ze mam gorszy apetyt. Na niewiele rzeczy mam ochote ( jesli chodzi o jedzenie). Schudłam 2 kilo to w sumie nie wiele.

Kolejne pytanie dotyczy Duphastonu zaczełam oczuwac bol zołądka czy to moze byc spowodowane przyjmowaniem tego leku przyjmuje go od stycznia.

Nastepne pytanie ma zwiazek z tym czy bedąc w ciazy można jeść wszystkie owoce np winogrona, surowy ananas czy awokado.

Z góry dziekuje

Pozdrawiam.

Ostatnia edycja: 02-04-2006 11:27:00
  • Reklama

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    02-04-2006 11:39:00

Witaj vitac

W pierwszym trymestrze ciąży często pojawia się nieznaczny spadek wagi. Jest to wynikiem nie tylko wymiotów czy nudności, ale także (tak jak w Twoim przypadku) spadek apetytu. Nie martw się więc. Myślę, że od tej pory zaczniesz przybierać na wadze . Pamiętaj, by ZAWSZE kontrolować przyrost masy ciała na tej samej wadze.

Ból żoładka nie musi być związany z lekami, jednak czasami każdy lek może wywołać podrażnienie śluzówki żołądka. Staraj się przyjmować leki po lekkim posiłku a nie na "pusty" żołądek.

W czasie ciąży wskazane jest spożywanie warzyw i owoców, gdyż zawierają duże ilości witamin i mikroelementów. Nie ma potrzeby rezygnowania z niczego pod warunkiem, że będzie spożywane w rozsądnych ilościach.

Poczytaj także: www.forumginekologiczne.pl/txt/a,3238,2,Prawidłowe%20żywienie%20zdrowej%20kobiety%20ciężarnej [addsig]

Ostatnia edycja: 02-04-2006 11:39:00

Pozdrawiam

Dr Zofia Polska

Ekspert Medforum

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• xpaulinaax3
    Pierwszy raz w życiu robiłam test ciążowy i nie wiem co myśleć,...
  • pacjentkapoznan
    WitamMiałam usuwaną zmianę skórną na dłoni.Parę dni przed...
  • Anastazja75
    Miałam zrobioną Elektroresekcje szyjki macicy (LLETZ) i pobrano wycinek do badania...
  • Kotori
    Wątek: pomocy
    witam ostatni moj cykl byl po 29 dniach byl raczej skapy trwał 4 dni. 1 dnia cyklu byl sex...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/18780035_kobieta_ciaza_rozstepy_krem_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesKosmetyki w ciąży
    Bezpieczne stosowanie kosmetyków podczas ciąży.
    Twoja sugestia