Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: stawianie się macicy (3)

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    21.08.2007 07:53:00

jstem w 18 tygodniu ciąży. zdiagnozowano u mnie poronienie zagrażające więc od ponad 2 miesięcy leżę w łóżku i biorę leki (luteina nospa). nadal plamie. od kilku dni odczuwam stawianie się macicy. dosyć często - częściej w nocy niż w ciągu dnia. macica uwypukla się i napina. gdy patrzę na brzuch wyraźnie widać że z jednej strony jest bardziej uwypuklona niż z drugiej a za chwilę na odwrót. usg i badanie ginekologiczne nie wykazały nieprawidłowości. mój lekarz stwierdził że to nie muszą być skurcze - tym bardziej że nie są bolesne - to dzidziuś może się tak prężyć i rozpychać a że jestem bardzo szczupła odczuwam to tak intensywnie. mimo wszystko martwi mnie to. nie wiem jak odróżnić skurcze przepowiadające (na które stanowczo jest za wcześnie) od rozpychania się malucha. pomocy!

Ostatnia edycja: 21.08.2007 07:53:00

kaktusik79

• Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    21.08.2007 08:14:00

wiesz moja macica też sie stawiała, ale od 7 miesiąca i to na okrągło przez 2 miesiące i moja ginekolog nie mówiła wcale że się maluszek przeciąga, miałam zwolnić tempo, ale mnie i tak denerwowało, ze jestem taka ociężała i nie bardzo słuchałam by zwolnić, to że leżesz to bardzo dobrze i leż i wstawaj tylko do ubikacji, ja urodziłam w 8 miesiącu, poród zaczał się do odejścia wód i nie było żadnych skurczów przepowiadających na tydzień przed porodem wylądowałam w szpitalu, powód brzuch się obniżył, a ja tego nie zauważyłam, jak się siadałam to był bardzo nisko praktycznie opierał się na kolanach, stawianie sie to są takie małe skurcze macicy czy czujesz jak ten skurcz idzie czyli powoli twarniej brzuch?Leż, leż i leż, na koniec leżąłam na tak zwanych kołkach czyli nogi miałam wyżej niż głowe, by nie urodzic jesli możesz zrób to samo wiem ze przeciw działa wczesnemu porodowi, czyli kilka poduszek pod nogi, finał był dobry urodziłam w 39 tygodni zdrową córke.

Ostatnia edycja: 21.08.2007 08:14:00

agnieszkal

• Wtajemniczona
    21.08.2007 09:34:00

ja juz mam za soba jedna ciaze (zdrowa) i porod (39 tydzien). ale tym razem ciaza jest zagrozona od samego poczatku i wszystko jest inaczej niz przedtem. takie stawianie sie macicy odczuwalam na kilka dni przed porodem. takie bezbolesne skurcze przepowiadajace. ale teraz dopiero co weszlam w 5 miesiac wiec stanowczo za wczesnie na taka reakcje. sama juz nie wiem moze to faktycznie maluch rozpycha sie... zwariowac mozna.

Ostatnia edycja: 21.08.2007 09:34:00

kaktusik79

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• mmmaaarrr
    Witam. Gdy zakładałem prezerwatywe pękła mi ona w połowie . Jednak ja...
  • Martyna99
    Wątek: Miesiączka
    Cześć! Mam pytanie... Co prawda nie wyjeżdżałam w sierpniu nigdzie za...
  • gillettex3
    Mam kilka pytań odnośnie preejakulatu a mianowicie:- tylko preejakulat...
  • wioleta1987
    jestem 6 tyg po stracie dziecka poronienie nastąpiło 15.07.2014 okresu nadal nie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/18780030_kobieta_ciaza_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesJak walczyć z niedokrwistością...
    Niedokrwistość, potocznie zwana anemią, występuje w czasie ciąży...
    Twoja sugestia