Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Sterydy a płodność (2)

 • Sterydy a płodność

  Witam czy sterydy i inne uzywki wplywaja na plodnosc u faceta? kochalam sie z moim chlopakiem zaraz po miesiaczce niby to sa dni nie płodne dlatego pozwolilismy sobie zeby konczyl we mnie,i tak pare razy.Teraz mam wrazenie ze moge byc w ciazy,moze dlatego ze przed nim tylko z jednym spalam bez przyslowiowej gumki.On mowi ze przez ten sterydy i testosteron napewno ma problem ze zrobieniem dzidziusia.Czy to prawda? mowi ze ma za słabe plemniki i jakas blokada jest w mozgu ktora trzeba odblokowac u lekarza czy cos w tym stylu,czy ktos wie moze o c chodzi?

  Ostatnia edycja:
 • Sterydy a płodność

  Wpływ stosowania sterydów anabolicznych przez mężczyznę na jego przyszłe potomstwo.  Dość trudno mi było zgromadzić te informacje. Dużo znalazładów w ścianie, takie uszkodzenia są już trwałe i nieodwracalne. m na temat powikłań i niekorzystnych zmian w przypadku kobiet stosujących saa a chcących zając w ciąże.

  Co do mężczyzn oto, co uzyskałem i upewniłem się jako pewniki?>

  - nadmiar testosteronu, czyli test powyżej normy ma wpływ na statystycznie więcej urodzeń dzieci z autyzmem, dzieci o niższym ilorazie inteligencji, dzieci o znacznie upośledzonej sprawności ruchowej

  - aplikowanie dzieciom autystycznym środków przekształcających testosteron w estrogeny, poprawia ich kontakt ze światem.

  - stosowanie saa długotrwale doprowadza do zmian genotypu komórki u stosującego, zatem plemniki mają zablokowane pewne cechy dziedziczne a wyolbrzymione inne, nie zawsze korzystne!

  Może to doprowadzić do urodzeń dzieci z licznymi wadami, które są nie do określenia.

  - mężczyzna jako dawca nasienia decyduje o narodzinach dziewczynki lub chłopca, podczas stosowania saa zwiększa się prawdopodobieństwo narodzin dziewczynek.

  -, co do trwałych zmian w genotypie komórki, są one zależne od uszkodzeń, jakie są zakodowane w DNA, czyli porównując powyższe uszkodzenia do uszkodzeń instalacji elektrycznej to lekkie uszkodzenia możemy porównać do przepalenia się żarówek, które teraz szybko cieć wymieni - tak samo w krótkim czasie nasz organizm naprawi uszkodzenia i po pewnym czasie nasze plemniki uzyskają prawidłowy zrównoważony materiał genetyczny. Średnie uszkodzenia możemy porównać do przepalenia się bezpieczników, które to uszkodzenia są już znaczące zarówno dla oświetlenia całej hali produkcyjnej jak i kodu genetycznego zaniesionego jako informacja przez nasze plemniki. Oczywiście i te uszkodzenia dają się naprawić, choć ta naprawa potrwa nieco dłużej niż wymiana żarówki.

  Natomiast poważne uszkodzenia genetyczne kodu DNA niesionego przez nasze plemniki, możemy porównać do przepalenia się całych wiązek przewodów w ścianie, takie uszkodzenia są już trwałe i nieodwracalne. Spermatogenezę silnie hamują sterydy anaboliczne używane w celu rozbudowy mięśni.Steroidowe środki dopingujące - Stosowanie w nieuzasadnionych przypadkach leków z grupy środków anaboliczno-androgennych (doping) może prowadzić do rozwoju zaburzeń seksualnych, szczególnie impotencji. Większość leków steroidowych podnosi drastycznie we krwi poziom męskiego hormonu testosteronu co prowadzić może do zablokowania mechanizmu \"podwzgórze-przysadka-gonady (jądra)\", i w konsekwencji do zmniejszenia wytwarzania tego hormonu przez jądra, co określa się zjawiskiem hipogonadyzmu wtórnego ( jednym z objawów może być impotencja o podłożu hormonalnym).  Jednocześnie, stosowaniu tego typu środków mogą towarzyszyć liczne uszkodzenia wątroby - narządu odpowiedzialnego za metabolizm testosteronu. W efekcie uszkodzeń komórek wątrobowych może wzrastać stosunek estrogenów do testosteronu, co sprzyja dodatkowemu pogłębianiu się zaburzeń seksualnych.  Leki sterydowe należą także do bardzo silnych inicjatorów zmian patologicznych w naczyniach krwionośnych. U przeważającej części młodych ludzi stosujących doping stwierdza się nadciśnienie, oraz wyraźnie pogorszony obraz krwi: podwyższony poziom cukru, triglicerydów i cholesterolu. Zmiany te z kolei przyczyniają się do utrwalania impotencji o charakterze naczyniowym.  Leki sterydowe wykazują niezwykle szerokie spektrum działania na życie seksualne mężczyzn. Mogą być nie tylko bezpośrednim inicjatorem zaburzeń erekcji, ale także pośredniczyć w rozwoju i utrwalaniu impotencji na tle psychogennym - odmiany, której leczenie nadal jest bardzo trudne, żmudne i często przynosi rozczarowanie.  Wśród osób nadużywających sterydy bardzo często dochodzi także do zmniejszenia objętości lub zaniku jąder. W efekcie, w badanym nasieniu stwierdza się najczęściej całkowity brak plemników - azoospermię, lub wyraźne zmniejszenie ich liczby. Testosteron i jego pochodne mogą również w znaczący sposób przyczyniać się zmian zwyrodnieniowych w kanalikach nasiennych prowadząc do obniżenia zdolności plemnikotwórczych oraz niebezpiecznych zmian nowotworowych w jądrach, które prowadzą do bardzo poważnych zmian w procesie spermatogenezy.

  Ostatnia edycja:
  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje