Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Streptococcus agalactiae B. (424)

 • 31-07-2014 04:15:46
  Gość 2013-07-19 21:32:04
  Hej dziewczyny, my z mężem od kilku miesięcy staramy się o dziecko i nic, zrobiłam kilka dni temu posiew z pochwy i wyszła bakteria streptococcus agalactiae, trochę się jej przestraszyłam nie ma co. U lekarza jeszcze nie byłam, wybieram się po weekendzie, mam w domu FLuomizin, w ultoce jest info że działa na w/w bakterię i chyba dzisiaj zacznę brać, nie wiem tylko co z dalszym staraniem o dzidziusia. Najgorsze jest to że słyszałam, że tego nie da się wyleczyć a w ciąży może powodować komplikacje. Masakra, próbowała któraś z Was Fluomizinu?

  K.P


  Próbowała, nawet dwukrotnie, w płonnej nadziei, że za drugim razem coś jednak zadziała. Efekt? Od bez różnicy po dramat z cyklu czarny/kawowy śluz Ale ginekolog tylko rozkłada ręce, bo to jedyny lek (oprócz antybiotyków rzecz jasna) który rzekomo na to działa. Ja takiego działania nie stwierdziłam.
 • 20-08-2014 12:45:07

  Hej,

  jestem w tej samej sytuacji co TY. To siństwo nie da się wyleczyc. Stosowałam juz wszysko. Podobno trzeba wlewać jogurt naturalny w każdą dziurkę i to jest najskuteczniejsze. (dr nauk medycznych ginekolog mi poradziła). Dobre bakterie w końcu zwalczą i wprowadzą się na miejsce streptococcusa. Przystępuję zatem do produkcji i wlewania jogurtu. Antybiotyki nie działają. Probiotyki tak (wzrost i obiawy sa mniejsze) Probiotyki trzeba stosowac cały czas - doustnie, dopochwowo i regularnie. Byłabym wdzięczna za wiadomość o autoszczepionce - czy zadziałała. Zrezygnowałam przez to z 2 dziecka - wg. lekarzy niesłusznie. Łatwo mówic....

 • 18-09-2014 22:20:55

  Czy ktoś slyszal o problemie w zajściu w ciążę mając ta baterie?

 • 13-10-2014 14:45:24

  cześć

  jestem w 17. tyg ciąży. u mnie Streptococcuc agalactiae gr B wyszedł przy 12 tyg ciąży, przypadkiem, bo dawno nie robiłam wymazu, wiec gin postanowiła, że trzeba sprawdzić czy jest wszystko w porządku. Lekarka dała mi Dalacin, krem dopochwowy(wszystko zależy kto co może). po miesiącu i ponownym badaniu jest wsystko ujemne,( bo dodam, ze grzyb też wyszedł, na którego brałam Gynofemidazol). Cieszę się, chociaż przede mną jeszcze długie tygodnie ciąży i ponowne sprawdzanie.
  U kobiet ciężko to wytępić, w ciąży również( tym bardziej w początkowj fazie...) w 35 tyg ciąży przeważnie każda kobieta robi takie badanie na obecność w pochwie, żeby można było zaradzić temu podczas porodu (podaje się antybiotyk, który ma chronić Dzidiusia w trakcie wyjścia na świat), ginekolog nie podejmuje badania. pewnie po okresie połogu dobrze by było sprawdzić czystość pochwy. Partner również powinien to zrobić.
  Lekarka wyjaśniła mi, że ta bakteria żyje normalnie w naszym przewodzie pokarmowym, ale w górnej jego części, dopiero zejście w okolice dolne jest niebezpieczne.

Zobacz inne dyskusje

 • Wątek: brak okresu
  witam mam problem otusz mam brak okresu ostatnio mialam go 19pazdziernika wczesniej na poczatku...
 • neverlandx3
  Witam. Miesiąc temu zmieniłam tabletki anty i jestem pod koniec przerwy 7dmio dniowej....
 • Witam. Również mam problem, a raczej ja i moj chłopak. Mam 18 lat,...
 • Wątek: Boje sie
  Mam 12 lat i miałam miesiączke,potem nie dostałam,nastepne miesiące...
 • Polecamy

  http://static2.medforum.pl/cache/logos/hcp30036_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesLeczenie nawrotowe drożdżakowego...
  Nawrót choroby obserwuje się częściej u kobiet:...
  Twoja sugestia