Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: swędzenie, pieczenie, serowate upławy i brzydki zapach z pochwy (8)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:


odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    27-06-2013 00:09:00

    Proszę o pomoc. Jakiś miesiąc temu po stosunku z chłopakiem zaczęłam odczuwać swędzenie pochwy, później pojawiła się lejąca szara wydzielina, która strasznie śmierdziała, następnie przerodziła się w grudkowate białe upławy. Trwało to jakis czas, poszłam do ginekologa. Pani ginekolog stwierdziła ostrą grzybicę i zapisała mi globulki dopochwowe MACMIRROR. Po zużyciu około 5 globulek świąd i upławy ustąpiły, jednak kiedy tabletka się rozpuszczała i wylewała na zewnątrz to strasznie piekła i swędziała mnie pochwa. Nie skonczyłam opakowania, bo wszystkie objawy zniknęły. Jednak po tygodniu wszystko wróciło. Teraz mam miesiączkę, ale jakos mniej niż zwykle, pochwa mnie strasznie swędzi i towarzyszy temu tez nieprzyjemny zapach, taki jak wtedy na początku przy tych szarych lejących upławach. Wargi sromowe strasznie mi spuchły. Proszę o pomoc, co mi jest. Czy to na pewno była grzybica i teraz znów wróciła? Czy może jakaś inna choroba?

  • Ekspert na forum
    27-06-2013 07:56:43

    Witam
    Przyczyną dolegliwości jest z pewnością stan zapalny. Najlepiej byłoby wykonać wymaz bakteriologiczny z pochwy wraz z antybiogramem wówczas będzie wiadomo co wywołuje stan zapalny i jak go leczyć by leczenie było skuteczne. Skontaktuj się z lekarzem. Jedyne co możesz sama robić to staraj się unikać obcisłej odzieży, bielizny ze sztucznymi włóknami i stosuj probiotyki, które pozwolą na zwiększenie ilości pałeczek kwasu mlekowego.

    B. SUROWIEC - POŁOŻNA

  • Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    08-07-2013 23:10:54

    z tego co mi wiadomo to szara wydzielina o "rybim" nieprzyjemnym zapachu charakterystyczna jest dla zapalenia bakteryjnego a biała serowata wydzielina jest typowa dla grzybicy.Może masz infekcję mieszaną? nie powinnaś sama przerywać leczenia-takie infekcje trzeba doleczyć do końca. I dobrze po leczeniu brać probiotyki zeby odbudować odporność.Ja ostanio po leczeniu antybiotykiem 20 dni brałam provag. A co do pieczenia przy leczeniu to też mi się zdarzało, ale nie wiem czy było to spowodowane infekcją czy lekiem....

    aga

  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    18-09-2013 14:15:54

    Byłam z tym problemem u ginekologa. Okazało się, że to drożdżyca. Dostałam strasznie duzo leków. Doustne przeciwgrzybiczne, dwa pudełka dopochwowych przeciwgrzybicznych i dopochwowe zaby zabic bakterie, które mogły zostac po grzybach. Mój chłopak tez dostał doustne przeciwgrzybiczne. Problem ustał na półtora miesiąca, a później wszystko wróciło. Juz nie wiem skąd się to bierze i co mam robic. Już tyle pieniędzy wydałam na lekarza i leki, Proszę o pomoc. Dlaczego to ciągle nawraca?

  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    20-09-2013 18:55:54

    Zawsze po takiej kuracji lekami przeciwgrzybiczymi i przeciwbakteryjnymi powinnaś zakupić probiotyk np. dopochwowy invag, działa najszybciej, odbuduje mikroflorę, która stanowi naturalną barierę ochronną. Kiedy ilość bakterii kwasu mlekowego jest za mała grzyby i bakterie łatwiej się namnażają tworząc stan zapalny.

  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    29-09-2014 09:18:00

    Potwierdzam, o kuracji antybiotykami konieczne należy brać probiotyki, żeby odbudować prawidłową florę bakteryjną. Ja akurat stosuję LacibiosFemina . Jeśli problem powraca trzeba zasięgnąć porady lekarza, nie ma co ryzykować.

  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    29-09-2014 22:42:22

    Obawiam się, że na skutek zbyt wczesnego przerwania leczenia mogłas się uodpornic na działanie niektórych grup leków, którymi wcześniej byłaś leczona ale nie doleczyłaś się. Stąd problem nawracających infekcji. Poza tym wazne jest to o czym piszą dziewczyny powyżej, szybkie (!) odbudowanie flory po leczeniu. Niestety bakterie patogenne namnażają się dużo szybciej niz te dobroczynne dlatego wazne jest by zastosowac probiotyk dopochwowy (działa szybciej), możesz go stosowac na poczatku nawet 2x dziennie i przez dość długi okres czasu. Takie na których ja sie nie zawiodłam to Lactovaginal i invag, polskie, znane i sprawdzone.

  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    17-11-2014 23:15:13

    Dziękuję za odpowiedzi. Wracam tu znów z podobnym problemem. Żaden lekarz nie jest w stanie mi pomóc. Mnóstwo leków, probiotyki...pomaga to tylko na chwilę a za jakiś czas infekcja znowu wraca. Już nawet nie idę do lekarza, bo zwątpiłam. Miałam robiony wymaz z pochwy i wszystko wyszło ok. A na pewno nie jest dobrze. Bo ciągle mam upławy-teraz brązowe, jakby pomieszane z krwią (leje się niesamowicie), odczuwam jakby lekki ból w podbrzuszu, podczas miesiączek tak strasznie boli mnie brzuch, że mdleję. Nie wiem czy to wszystko jest ze sobą powiązane i czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co mi jest i co mam zrobić? Boję sie, zeby nie doszło do jakichś powikłań (typu np niepłodność) skoro te objawy ciągną się już od ponad pół roku... jestem już bezsilna i nie wiem co mam robić...

    Ostatnia edycja: 17-11-2014 23:16:49
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

  • Natalia450
    WitamStosunek odbył się w dni płodne jakimś czasie miesiączka niby...
  • monika9082
    Witam. Staramy się o następną dzidzie ponad rok. Z pierwszą...
  • izabela141178
    Witam mam duzy problem z okresem od pewnego czasu ma 1 tydzien okres 2 nie mam a 3 tydzien znowu...
  • Loreley
    Witam Mialam cykle bezowulacyjne. Przez 3 mce bralam clormadinon 2mg. Po odstawieniu tabletek...
  • Polecamy

    http://static2.medforum.pl/cache/logos/MAR05433_kobieta_samolot_podroz_wakacje_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCzy podróżowanie samolotem jest...
    Przeprowadzając badanie przekrojowe obejmujące czynnie pracujące...
    Twoja sugestia