Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Nastolatki

(3)

Pierwsza wizyta u ginekologa, pierwsza miesiączka, to forum jest dla Ciebie...

Temat: Tabletki antykoncepcyjne. (13)

• 13-05-2012 21:27:05

Witam jestem tu pierwszy raz chciałam zadać pytanie.Chciałabym rozpocząć współżycie.Z tego co mi jest wiadomo na pierwszą wizytę u ginekologa trzeba iść z rodzicem w celu badania.W zeszłym roku byłam na badaniu ponieważ miałam problemy z miesiączką.Po pewnym czasie dolegliwości ustąpiły i teraz mam w miarę regularne menstruację.I tu moje pytanie czy aby otrzymać receptę na tabletki musiałabym iść z mamą?Jestem niepełnoletnia ale po badaniu,które było rok temu.Dziękuję pozdrawiam.

• 14-05-2012 19:02:10

O ile mi wiadomo na zwykłą wizytę u lekarza można się samodzielnie wybrać od 16 roku życia. Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to wątpię żebyś je dostała bez wiedzy i zgody opiekuna prawnego. Jednak ginekolodzy są różni, jednym potrzeba potwierdzenia rodzica innym tylko zapewnienia od pacjenta że rodzic wie o wszystkim i wyraża zgodę. Najlepiej gdybyś wybrała się do prywatnego ginekologa z polecenia, oni mają bardziej liberalne standardy.

• Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    14-05-2012 19:23:43

żeby pójść do ginekologa bez rodzica czy opiekuna trzeba mieć 18lat. Z tego co wiem można od 16 roku życia lecz trzeba mieć pisemną zgodę rodzica ale nie wiem czy wszędzie to praktykują.

U prywatnego to napewno nie będziesz miała problemów.
    A w sumie możesz spróbować i państwowo się zapisac do ginekologa może da radę tylko ubierz się poważniej i podmaluj.

• 14-05-2012 21:09:05

A co ma dać makijaż i poważny strój skoro w karcie pacjenta będzie jej pesel ? Albo lekarz będzie miał problem z przepisaniem jej antykoncepcji albo nie, ale jej wygląd nie będzie miał na to żadnego wpływu.
    Jeśli lekarz nie będzie chciał Ci wypisać recepty na pigułki ze względu na wiek możesz powołać się na zapisy Konwencji o Prawach Dziecka. Szczegóły w tym artykule: http://ponton.org.pl/pl/strona/co-zrobic-gdy-lekarz-odmawia-wypisania-recepty-na-pigulki

• Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    15-05-2012 08:11:48

wiesz bo czasami tego nikt nie sprawdza i nie zwraca uwagi a jak się przyjdzie i wygląda bardziej poważnie to są mniejsze szanse na sprawdzenie.

• 16-05-2012 21:13:50

Mam 16 lat,ale rocznikowo.Pełne ukończone dopiero pod koniec października.Czy w związku z tym mogłabym już wybrać się do lekarza ?

• 16-05-2012 22:37:14

Wybrać się możesz, ale nie wiadomo czy zechce Cię zbadać ginekologicznie bez zgody opiekunów prawnych. O tabletkach to raczej możesz zapomnieć, no chyba że masz wskazania medyczne do ich stosowania....

• 17-05-2012 16:08:58

Ale pisałam,ze miałam już kiedyś badanie to nie widzę potrzeby aby ponownie je wykonywać.

• Forumowiczka
    17-05-2012 17:13:43

kiedyś miałaś badanie, a to myślisz że badanie ginekologiczne ma się raz w życiu? przed przypisaniem tabletek antykoncepcyjnych lekarz powinien zrobić cytologię i jak by nie było to musi "tam zajrzeć" żeby zrobić cytologię

• 17-05-2012 22:00:19

Oczywiście,że nie uważam,iż cytologię ma się raz w życiu.Ale z tego co mi wiadomo badanie nie musi być wykonywane tak często tylko raz na 3 lata (być może się mylę) . Najlepiej będzie jak sama przejdę się do lekarza. Dziękuję,wszystkim za odpowiedzi.

Zobacz inne dyskusje

• ewa_89
    Witam. 16 pazdziernika dostałam okres, 22 mi sie skończyl. W niedziele 26 miałam...
  • kinia304
    Witam! Mam taki problem... od ostatniego czasu zaobserwowałam gwałtowne i...
  • Miesiączkuje od ponad 4lat. Od jakiegoś roku uregulowało się to (okres...
  • ewa_89
    Wątek: śluz
    Witam. Okres dostałam 16 paź a skończył 22 paź. Dziś dostałam...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/14190006_kobieta_mezczyzna_ciaza_lozko_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesProblemy ze współżyciem po porodzie
    Trudności w podjęciu decyzji o rozpoczęciu współżycia po...
    Twoja sugestia