Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Tabletki wczesno poronne (4)

• 21-05-2007 21:15:00

Mam pytanie czy od tabletek wczesnoporonnych... może zaniknąć okres i czy może mi to zaszkodzić na płodność...? Bardzo chce mieć dziecko... ale wtedy byłam zamłoda... nie mialam nawet 17lat... i wziełam te tabletki,ale boję sie że mogłam sobie zaszkodzić... Powiedźcie mi... jak to jest

Ostatnia edycja: 21-05-2007 21:15:00
  • Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    21-05-2007 21:38:00

Inaczej są to środki antynidacyjne, czyli antyimplantacyjne, uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka w błonie śluzowej macicy, które występuje w 7 - 8 dniu po zapłodnieniu, czyli poczęciu dziecka.

Należą do nich wczesnoporonne środki hormonalne i wkładki wewnątrzmaciczne. Mechanizm ich działania polega na powodowaniu takich zmian w błonie śluzowej macicy, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka i przez to powodują jego śmierć.

Mini tabletki zawierają progestageny, w dawce zbyt małej, aby zablokować jajeczkowanie, ale wystarczającej, aby spowodować takie zmiany w błonie śluzowej macicy, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka. Mini tabletki są zwykle stosowane bez przerw w dniach miesiączek, co powoduje zakłócenie cykliczności krwawień. Ponieważ powodują one zagęszczenie śluzu szyjkowego i pogorszenie kapacytacji plemników czyli pogorszenie bezpośredniego przygotowania plemników do zapłodnienia i dlatego zmniejszają statystyczną możliwość poczęcia dziecka, ale jej nie wyłączają.

Tabletki dnia następnego podawane jednorazowo po współżyciu płciowym - najpóźniej następnego dnia rano, zawierają bardzo dużą, wysoce szkodliwą dla zdrowia dawkę progestagenu np. Postinor.

Skutkiem ubocznym stosowania progestagenów w tabletkach po stosunku są również krwawienia międzymiesiączkowe lub wcześniejsze wywołanie miesiączki.

Nie wiem, ile zarzyłaś kiedyś tych tabletek, ale jeśli jedną to nic się nie stało.

Posłuchaj najlepiej gdybyś skontaktowała się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 21-05-2007 21:38:00

Corella

• 21-05-2007 22:05:00

Jak ginekolog przepisał mi miałam dwie tabletki rano i wieczorem miałam wziąść po jednej... i na tym sie skonczyło... wiecej nie brałam... i nie bede brac... Jestem gotowa teraz aby zostać Matką... Dziekuję za pomoc...:*** Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 21-05-2007 22:05:00
  • Reklama

• 12-10-2009 22:15:58

nie wiem co mam robic czy jest ze mna jakis problem czy moze popelnilam powazny blad za mlodych lat a wyglada to tak w sumie wzielam 3 tabletki wczesno poronne ale nie jedna po drugiej z przerwami okolo pol roku i wiecej po prostu byly wypadki a bylam za mloda na maciezynstwo teraz staram sie o dziecko juz od miesiaca praktycznie codziennie juzm myslalam ze jestem w ciazy ze sie udalo bylam praktycznie na 100% pewna i dostalam okres ktory trwal 2-3 dni pozniej nic i po tygodniu mam lekkie krwawienia ktore trwaja juz kilka dni. boje sie ze to moze byc skutek zarzycia wczesniej tych tabletek czy jest to mozliwe ze maja one wplyw na to ze nie jestem w ciazy?? ostatnia tabletke zarzylam na poczatku stycznia. prosze o pomoc!!

Zobacz inne dyskusje

• Stroskany
    Witam. Mojej dziewczynie spóźnił się okres 6 dni, ma nieregularne...
  • Witam. Chciałam przesunąć sobie okresbrałam antykoncepcje-atywie ....
  • Witam, mam 32 lata,2 lata temu przeszłam operacje usuniecia macicy z powodu miesniakow od...
  • onaona1234
    witam serdecznie, pierwszy raz postanowiłam napisać ma forum, jestem tu nowa więc...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/ddl_0307b_092_kobieta_okno_wlosy_rozmyslanie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesRak sromu
    Rak sromu stanowi niewielki odsetek wszystkich nowotworów...
    Twoja sugestia