Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ciąża - czy to możliwe? Wszystko o...

(4)

Wszystko na temat wspaniałego czasu oczekiwania na nowe życie.
Zapraszam wszystkie kobiety, które starały się bądź starają o pociechę, aby napisały jak przebiegało ich leczenie i z jakim skutkiem. Czekam na wasze posty!!!

Temat: torbiel jajnika a zajście w ciąże? (6)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    22.09.2011 20:55:15

witam, pół roku temu został mi usunięty torbiel(cysta) lewego jajnika. po operacji bół ciągle dokuczał ale w końcu ustał, od jakis 3-4 miesięcy bli mnie prawy jajnik, ciągle chodziłam do lekarzy i było wszystko pod kontrolą.dwa miesiące temu stwierdzono ponad 20 pęcherzyków w prawym jajniku, ciagle mnie bolał, 5 dni temu pojechałam na pogotowie i nic nie stwierdzono, a dwa dni temu dostałam strasznych boleści jajnika lewego i macicy, po kilku godzinach wszystko ustało tylko boli mnie macica jakbym była podczas okresu, stwierdzono mi torbiel jajnika prawego i płyn w brzuchu-niby krwawienie. na dzień dzisiejszy ból cały ustał moze ze jestem przed okresem 2 dni ale tak czy siak po operacji mi nadal sie nie uregulował. dlaczego w tak krótkim czasie zrobił mi sie drugi torbiel pomimo wizyt u lekarza, jak wygląda to na dzień dzisiejszy zajście w ciąże z takim torbielem? czy można starać sie o dziecko czy pierw zaleczyć torbiel. dostałam skierowanie do szpitala, ale kilku lekarzy stwierdziło ze poczekamy do miesiączki,że może torbiel się wchłonie ale co potem operacja a co z ciążą? jakie mam szanse,że zajde z torbielem czy bez?

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    22.09.2011 21:11:09

nie wiem jak ci pomóc ale miałam kiedyś koleżankę której stwierdzono torbiel na jajniku, była załamana bo też chciała mieć dzieci, od lekarza dostała hormony na wchłonięcie torbieli, zaczęła je brać, a oprócz tego współżyła bez zabezpieczeń (myślała że jak ma torbiel to jest zabezpieczona), po jakimś czasie (pierwszego opakowania)źle się czuła, dostała krwawienia, pytała mnie co to może być powiedziałam jej żeby odstawiła te hormony i szybko poszła do lekarza, uradziłyśmy wtedy że pewnie torbiel pękła
    Po wizycie okazało się że jest w ciąży, urodziła zdrowego syna, dzisiaj ma 13 lat
    Nie wiem jak sytuacja wygląda u ciebie, bo torbiel torbieli nie równa ale jak widzisz szanse są duże, czego ci życzę

• 22.09.2011 22:50:27

troszkę mnie pocieszyłaś ja ma m 20 lat więc mam nadzieje,że wszystko przede mną. pierwszy torbiel mnie załamał z dnia na dzień wylądowałam z boleściami na stole operacyjnym bo torbiel miałam skręconą, ale dziwne,że jak koleżanka brała tabletki hormonalne to zaszła w ciąże? czy to były tylko zwykłe leki? bardzo fajnie,że urodziła dziecko, ja mam teraz torbiel 3,5 na 4 centymetry i czekam na okres i zobaczymy potem czy pęknie, czy operowac trzeba czy leczyć hormonami. mam nadzieję,ze jakos sie wszystko ułoży i że to nie jest nic grożnego i ze zajdę w ciąze, słyszałam,ze po usunięciu torbieli urodzenie dziecka potem wszystko normuje i mogą przestac powstawac torbiele. jajnik lewy co miałam operowany torbiel miałam skręcającą i musiał niestety już iśc do wycięcia(sama torbiel na szczęście) i miała prawie 7 na 8 centymetrów więc była duża. na pewno się odezwę po kolejnej wizycie u lekarza i dam odpowiedź co dalej boję się, ale trzeba wierzyć,że się uda!!!

• 22.09.2011 22:57:58

a jeszcze co do koleżanki jak zaszła w ciąże mając torbiel co się z nią stało? wchłoneła się? wyczytałam w internecie,że jak ma się torbiel jajnika i zajdzie się w ciąże, to trzeba usunąć pod koniec 14 tygodnia ciązy torbiel bo inaczej grodzi np. poronieniem? także jak koleżanka sobie z tym poradziła?

• Komentatorka
    22.09.2011 23:17:49

wiesz ja już nie pamiętam szczegółów ale wiem na pewno że nie miała żadnych zabiegów w ciąży (prawdopodobnie torbiel się wchłonęła) a po urodzeniu nigdy nie skarżyła się już że ma jakieś problemy ginekologiczne

23.09.2011 16:48:45

ja mialam torbiel ponad 4 cm wchłonęla się dostalam luteinę i lekarze obserwowali, jeżeli by sie nie wchłonęla a rosla nadal byłaby wycięta.

Image
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• julia00
    Witam w czerwcu powinnam dostac miesiaczke 28 a dostalam 22 natomiast ostatnią...
  • toutenotre
    Mam nieregularne miesiączki, w tym miesiącu okres spóżnia mi się...
  • gillettex3
    Mam kilka pytań odnośnie preejakulatu a mianowicie:- tylko preejakulat...
  • Marine23
    Od ponad 1,5 roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Naraya. Sprawa wygląda...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0068531_kobieta_usg_lekarz_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesKorzyści diagnostyki prenatalnej
    Wiedza o ewentualnej chorobie dziecka jest niezwykle ważna dla...
    Twoja sugestia