Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: uporczywy świąd pomocy!! (10)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    28-01-2012 13:59:44

Od kwietnia ub.roku mam problem ze świądem skóry w okolicach intymnych (okolice
    krocza i odbytu). Na początku, właśnie w kwietniu gin
    rozpoznał grzybicę skóry oraz infekcję w pochwie. Dostałam stosowne leki po
    których ustąpiła tylko infekcja wewnętrzna. Na zewnątrz skóra niby też już
    wyglądała normalnie, zdrowo, jednak świąd jak był tak pozostał. Zgłaszałam to
    lekarzowi, a ten przepisywał mi kolejno maści do stos. na skórę Pimafucin,
    Travocort, Travogen, Advantan,Protopic a obecnie stosuję maść tylko przeciwświądową
    L3-Prurigo, ponieważ gin oglądając okolice intymne nie stwierdził żadnych
    zmian skórnych, które wskazywałyby na jakąkolwiek chorobę skóry. Jedynie podczas stosowania
    Travocortu ustępował świąd, ale po 3 dniach od odstawienia niestety znów powracał.
    Zaczynam już powoli wariować od tego świądu! Po obecnym leku
    L3prurigo po posmarowaniu się przez jakieś 15 min mam wrażenie takiego jakby
    "gryzącego" swędzenia ale w takim stopniu, że obłędu można dostać, aż w
    miejscu nie mogę wysiedzieć. Potem swędzenie ustaje i po ok 2 godzinach powraca.
    Jeżeli ktoś miał podobny problem, lub zna rozwiązanie go prosze o pomoc dodam jeszcze ze mialam robione ogólne badania krwi i sa idealne

• Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    28-01-2012 17:51:02

WIesz jak gin nie wie to ja tym bardziej.Zreszta miałam coś podobnego tylko mój ginekolog stwierdzał iż to powracająca grzybica mi sie tak nie zdaje poniewasz obiawy ustepowaly raz po Pimafucynie raz po cortimazolum. Teraz mimo iż jestem w ciaży też mam ten problem ale gin nic nie stwierdza.

Ostatnia edycja: 08-02-2012 11:00:39
  • 08-02-2012 10:16:31

u mnie taki swiąd występuję głównie przy infekcji grzybiczej, ale typowe leczenie pomaga, na sam świąd dobrze działa clotrimazol. Kiedys dostałam tez pimafucin-on działa też jakoś przeciwalergicznie. Po leczeniu brałam też provag przez 20 dni. Ale może powinnaś zrobić wymaz w kierunku bakterii, grzybów i innych ( ureplasma, chlamydia )-nie wiem czy ich obajwem może być świąd-wiem że stwarzają problemy a możliwe sa do wykrycia tylko przez specjalne testy laboratoryjne...ale to lekarz powinien Cie nakierować...

• 09-02-2012 10:23:51

Zgłoś sie najlepiej do Poradni Schorzeń Sromu w Bytomiu- Szpital na ul. Batorego tel. 32/ 786-15-36. Ja też miałam takie objawy, lekarze leczyli mnie na grzybicę a to jest liszaj sromu i odbytu. U mnie jeszcze z naczyniakiem. Wiem, ze Bytom może być daleko, ale przyjeżdżaja tam pacjentki z całej Polski. Najlepiej gdyby ginekolog pobrał ci wycinki... Jeżeli chcesz znać szczegóły to napisz: skorek1973@interia.pl

• 09-02-2012 11:05:44

Witam
    Pare razy rowniez przytrafilo mi sie to samo i wiem co to znaczy.probowalam roznych masci i pomagaly ale na krotko.
    postanowilam zastosowac szalwie.
    zaparzylam cale opakowanie szalwi i wlalam to do wanny posiedzialam w tym z 15 minut i potem podmywalam sie przez jakis czas tylko takim naparem i przeszlo.nawet robilam tak ze przykladalam sobie zaparzone saszetki w miejsce intymne i od razu czulam ulge.polecam.

• 09-02-2012 11:27:45

proponuję poczytać ten wątek na tym forum:

www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,14242,500,liszaj-twardzinowy-prosba-o-pomoc

lub leukoplakia (str.5) - też na tym forum, jest tam mnóstwo porad w tych problemach

• Początkująca
    19-02-2012 14:26:46

witajcie kochani bylam ostatnio u kolejnego lekarza dostalam masc protopic na chwile pomaga ale za chwile wszystko wraca dostalam silnej chropowatej wysypki na udach i pupie i to juz nie pierwszy raz najdziwniejsze jest to ze tylko i wylacznie w tych samych miejscach juz niewiem jak sie leczyc nie potrafie normalnie funkcjonowac przez ten swiad.

• Początkująca
    22-02-2012 21:12:03
    alicjaa41 2012-01-28 13:59:44 Od kwietnia ub.roku mam problem ze świądem skóry w okolicach intymnych (okolice
    krocza i odbytu). Na początku, właśnie w kwietniu gin
    rozpoznał grzybicę skóry oraz infekcję w pochwie. Dostałam stosowne leki po
    których ustąpiła tylko infekcja wewnętrzna. Na zewnątrz skóra niby też już
    wyglądała normalnie, zdrowo, jednak świąd jak był tak pozostał. Zgłaszałam to
    lekarzowi, a ten przepisywał mi kolejno maści do stos. na skórę Pimafucin,
    Travocort, Travogen, Advantan,Protopic a obecnie stosuję maść tylko przeciwświądową
    L3-Prurigo, ponieważ gin oglądając okolice intymne nie stwierdził żadnych
    zmian skórnych, które wskazywałyby na jakąkolwiek chorobę skóry. Jedynie podczas stosowania
    Travocortu ustępował świąd, ale po 3 dniach od odstawienia niestety znów powracał.
    Zaczynam już powoli wariować od tego świądu! Po obecnym leku
    L3prurigo po posmarowaniu się przez jakieś 15 min mam wrażenie takiego jakby
    "gryzącego" swędzenia ale w takim stopniu, że obłędu można dostać, aż w
    miejscu nie mogę wysiedzieć. Potem swędzenie ustaje i po ok 2 godzinach powraca.
    Jeżeli ktoś miał podobny problem, lub zna rozwiązanie go prosze o pomoc dodam jeszcze ze mialam robione ogólne badania krwi i sa idealne
  • Początkująca
    22-02-2012 21:21:29

Witam mam taki sam problem, ciągle czuje swędzenie, pieczenie sromu nie wiem czym to jest spowodowane. Myślałam ze jest to wynikiem grzybicy pochwy jednak ją wyleczyłam będąc u gin na kontroli powiedział że tam mam już wszysko idealnie wyleczone jednak świąd sromu został, zrobiłam także badania moczu wyszły idealnie. Stosowałam na to travocort i clotrimazol. Jednak travocort stosowałam jakieś 3 tyg temu i przez 7 dni i nie wiem czy można teraz znów go zastosować. A może znacie jakieś inne sposoby na takie swędzenie bardzo prosze o radę.

• 28-10-2013 08:37:56

Wypróbuj żel do pielęgnacji okolic intymnych lacibios femina. Ja go stosuję od ponad roku i jestem bardzo zadowolona. Chroni przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi, łagodzi podrażnienia, pieczenie i swędzenie (zawiera pantenol i wyciąg z nagietka). A co ważne jest bardzo delikatny dla skóry okolic intymnych, nie wysusza (nie zawiera SLS, parabenów, sztucznych substancji zapachowych), dobrze się rozprowadza i nie brudzi bielizny.

Zobacz inne dyskusje

• AuriGie
    Witam chcialam opowiedziec wam o moim doswiadczeniu z ginekolog. We wtorek bylam u pani...
  • Ponad 3 lata temu podczas porodu mego dziecka doszło do tragicznego w skutkach "wypadku"...
  • Mam 18 lat, w mojej rodzinie zdarzył się rak jajnika, bylam na wizycie kontrolnej o...
  • alexxxis
    Witam. Od roku cierpię na przewlekłą grzybicę pochwy. Na początku...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0069164_kobieta_opryszczka_usta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesOpryszczka narządów płciowych
    Zakażenie wirusem opryszczki zwykłej typu 2 (HSV-2, Herpes...
    Twoja sugestia