użytkowników online: 2641

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2719) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Co powoduje poronienie? [176]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 16-03-2011, 16:42
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam, jestem studentką położnictwa na Uniwersytecie Medycznym w w ramach pracy magisterskiej badam wpływ czynników socjoekonomicznych na częstość poronień.

Proszę o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety:
      http://moje-ankiety.pl/respond-7191.html

z góry dziękuję za pomoc!

Joanna
      • Dodano: 13-08-2005, 23:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      Co może spowodowac poronienie w pierwszych tygodniach ciazy?
      • Dodano: 14-08-2005, 12:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      mozliwe sa rozne przyczyny. jednak przy pierwszym poronieniu bardzo trudno je ustalic. moze byc infekcja, moze byc slabe zagniezdzenie, a najczesciej zarodek ma wade genetyczna i organizm "oczyszcza" sie przez poronienie. brzmi to drastycznie ale tak dziala natura na nasza korzysc jesli jest zagrozenie zdrowia matki lub przyszlego dziecka. dla organizmu pierwsze tygodnie to cos obcego. jesli jest nie do przyjecia, dzieje sie wlasnie tak. dla nas to tragedia, ale zwykle jest to z korzyscia dla nas i ciazy.
      • Dodano: 14-08-2005, 16:48
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja nie mogę słuchać takich stwierdzeń,że to wada genetyczna była przyczyną poronienia wczesnej ciąży. Przecież wiele kobiet ma po kilka poronień i co każda ciążą to wada genetyczna, nie!. Mam koleżanki, które poroniły i niewiadomo czy doczekałyby się dziecka gdyby nie zmiana lekarza. Bardzo często lekarze lekceważą pierwsze sygnały zagrażające ciąży. Moja koleżanka poroniła 3 razy i dopiero zmiana lekarza i odpowiednio wcześnie zapisane leki pomogły jej urodzić zdrowe dziecko. ŻYCZĘ WSZYSTKIM KOBIETOM ŻEBY ZNALAZŁY ODPOWIEDZIALNYCH GINEKOLOGÓW.
      • Dodano: 14-08-2005, 17:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      ale czego trzeba sie przestrzegać, czy tabletki hormonalne zagrażają ciąży???
      • Dodano: 15-08-2005, 10:40
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja tez mam ttrudnosci w czytaniu tego a nawet jak to komus pisze to przykro mi ze tak musi byc, ale to prawda. ja tu pisalam o pierwszym poronieniu. poronienia nawykowe czyli wiecej niz dwa sa przyczyna zaburzen hormonalnych i chorob, zwykle wtedy konieczna jest zmiana lekarza na specjaliste od nieplodnosci i po kilkumiesiecznym leczeniu wszystko jest ok i udaje sie zajsc w ciaze a nawet ja utrzymac. kobiety ktore poronily kilka razy to w wiekszosci kobiety z nieprawidlowym poziomem hormonow. kobieta ktora poronila raz moze byc CALKOWICIE ZDROWA. to nie oznacza zadnej choroby ani niedomogi.
      • Dodano: 15-08-2005, 19:01
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja poroniłam pierwszy raz, ale niewyobrażam sobie przeżywać tego po raz kolejny. Ból jest tak ciężki,że ktoś kto tego nie przeżył to nie wie z pewnością o czym piszę. Teraz planuję drugą ciążę i nie zamierzam czekać 2-3 miesięcy od poronienia. Na szczęście to był 4 tc i organizm oczyścił się sam co uchroniło mnie przed łyżeczkowaniem. Wybieram się do lekarza, który podobno jest dobry w tych sprawach i z pewnością pomoże mi. A przede wszystkim nie będzie lekceważył moich objawów. icon_exclaim.gif
      • Dodano: 15-08-2005, 20:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      mozesz nie czekac na odbudowe endometrium, to twoja decyzja, ale dla odpowiedniego zagniezdzenia potrzebne jest odpowiednie endometrium. byc moze juz jest wystarczajace - powie ci to lekarz na usg. bardzo mozliwe ze ktos kto nie stracil dziecka nie wie dokladnie jakie to uczucie, ale jednak mozliwe ze cie rozumie. bardzo ci wspolczuje. zycze powodzenia i cierpliwosci.
      • Dodano: 15-08-2005, 20:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      BARDZO CI DZIEKUJĘ.
      • Dodano: 16-08-2005, 16:34
      •  
      •  
      •  
      •  
      WITAM JA JUZ PORONILAM I TERAZ CHCIALABYM SPROBOWAĆ JESZCZE RAZ.NIE WYKRYTO NIC W BADANIU HISTOPATOLOGICZNYM.CHORUJE NA CUKRZYCE I NIEDOCZYNNOSC TARCZYCY ALE WSZYSTKO JEST POD KONTROLA.CZY ISTNIEJE DUZE RYZYKO PORONIENIA.PROSZE O ODPOWIEDZ. icon_cry.gif
      • Dodano: 16-08-2005, 16:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja też poroniłam i teraz próbuję drugi raz, nie miałam łyżeczkowaniaq bo to był 4 tc i organizm oczyścił się sam. Życzę Ci powodzenia WYBIERZ SOBIE DOBREGO LEKARZA, KTÓRY SUMIENNIE POPROWADZI TWOJĄ CIĄŻĘ.

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny