użytkowników online: 2727

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2716) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

polip macicy-pyt. do pani doktor [362]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 28-11-2013, 14:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja pisze do gościa, ktory stwierdził, że usunięcie polipa to zwykły zabiego kosmetyczny. No to życzę ci "gościu", żebys przeżył na własnej skórze ten kosmetyczny zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a zaraz po nim wykonuje sie łyżeczkowanie macicy. I zebys nie dosłat ani ejdnego dnia zwolnienia, tylko heja do roboty! Człowiek jest obolały, osłabiony i plamiący. Powodzenia. razz
      • Dodano: 27-08-2005, 19:33
      •  
      •  
      •  
      •  
      podczas usg lekarz postawił diagnozę: polip endometrialny, wynik cytologii I grupa. Mam to usunąć w szpitalu, gdzie mają "hyperoskop operacyjny" (ok. 3 szpitali w W-wie, długi termin czekania). Nie wiem dlaczego w taki sposób ma się odbyć ten zabieg. Skąd się biorą polipy? Mam 35 lat, miesiączkuję nieregularnie, popdczas owulacji plamię, mam bez przerwy upławy-czy to wszystko to przyczyna polipa?
      • Dodano: 09-09-2005, 15:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      icon_smile.gificon_smile.gif
      • Dodano: 09-09-2005, 19:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      Polip to przerośnięta miejscowo śluzówka macicy. Plamienia moga ale nie muszą być wynikiem obecności polipa, upławy też nie muszą być z nim związane choć polipy mogą wywoływać stany zapalne. Z czasem się rozrastają. Usuwa się je za pomocą histeroskopu, który umożliwia bezpośredni wgląd do jamy macicy, dokładne ustalenie gdzie jest uszypułowany polip i podcięcie go w tym miejscu. Tworzeniu się polipów sprzyjają zaburzenia hormonalne, ale to nie jest jedyna przyczyna, na 100 % nie wiadomo skąd się biorą. Pozdrawiam

Ilona Królak

[ ta wiadomość była poprawiana przez: IlonaK dnia: 09-09-2005 19:54 ]

Ilona Królak

• Dodano: 31-01-2007, 12:01
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Jestem świezo po histeroskopii

diagnoza : polip macicy

Objawy:

Od 9 lat krwawiłam podczas owulacji

dizgnoza lekarska(4lekarzy) taka uroda nie powinnam sie przejmować

Od dwóch lat miałam stany zapalne miednicy mniejszej w tym zapalenie przydatków. Krwawienia ciągłe trwające od okresu do okresu połaczone z ze śluzem wodnistym bardzo gęstym ciągnącym się,

lekarze nadal nie wiedzieli co mi jest usg nic im nie wykazywało.Przepisywali antybiotyki i tak przez kolejny rok.

Postanowiłam działać na własna reke czyli prywatnie.

Dobry sprzet i specjalista pozwolił postawić diagnozę razz olip trzonu macicy wskazania do histeroskopii operacyjnej.

Po operacji (centrum onkologii bydgoszcz P. dr n,med WALENTOWICZ) OKAZAŁO SIĘ ŻE CAŁA MACICA BYŁA POKRTA POLIPAMI .Rozrost polipów zawdzięczm lekarzom a właściwe ich braku kompetencji i nierzetelności

teraz czekam na wyniki bad. histopatoogicznego.

Nie wiem czy będę mogła mieć dzieci....

Apeluje do wszystkich kobiet bądźcie dociekliwe jesli chodzi o zdrowie jesli sa dolegliwości a czterech lekarzy mówi że to nie taka uroda to szukajcie piątego który zdiagnozuje problem

Życzę zdrowia

Ilona P.
      • Dodano: 18-02-2007, 20:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      Hej! Mnie to dopiero czeka...Alex
      • Dodano: 18-02-2007, 20:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mozesz odpisac jakie sa teraz rokowania dla Ciebie na dziecko...Alex
      • Dodano: 16-03-2007, 16:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja równiez jestem po zabiegu histeroskopii - miesiac temu mialam usuniete 2 polipki.

Wyniki his-pat wykazaly, ze nalezy leczyc gestagenem i ewentualnie do ponownej histeroskopii, ale na szczescie moja prowadzaca Pani Doktor powiedziala, ze najlepszą metodą na pozbycie sie mojego problemu jest stan odmiennyicon_smile.gif kiedy to w naturalny sposób wzrasta poziom gestagenów w organizmie.

Narazie wiec nie musze sie szprycowac hormonami póki inne metody na pewno nie zawioda.

Mam nadzieje, ze tym sposobem sie udaicon_smile.gif

Pozdrawiam,

A.
      • Dodano: 11-04-2007, 17:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam

od 2 lat lecze sie na niewiadomo coicon_frown.gif juz prawie wycieto mi jajnik.

objawy:

nieustanne krwawienie nasilajace sie podczas stosunków.

okropne bole i to niemiesiaczkowe.pojawialy sie o kazdej godzinie dnia i nocy,bole powalaly mnie na podloge i takze nikt nie wiedzial dlaczego.

2 lekarzy :taka uroda .kolejni rozkladali rece.

wreszcie trafilam miesiac temu do prywatnego onkologa, diagnoza polip w tylozgieciu szyjki macicy, mozliwa rowniez choroba ciazowa zwiazana z poronieniem 2,5 roku temu.

dzieki temu forum dowiedzialam ze nie jestem jedyna, dziekuje za pomoc.bede mogla pojac konkretne kroki.
      • Dodano: 23-07-2007, 17:05
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam w listopadzie 2006 usunieto mi kilka polipow nic mnie nie bolalo ale nie moge narazie zajsc w ciaze bo musze brac leki ale glowa do gory icon_razz.gificon_razz.gif
      • Dodano: 04-08-2007, 23:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      witaj mi rowniez w listopadzie 2006 usunieto polipy mialam duzo na szyjce macicy i na macicy wygladaly jak galazki winogrona moja lekarka tak mi mowila wszystko nic teraz w sierpniu bylam juz u pani ginekolog i znow mam polipy mam normalnie tego dosc jeszcze rok nie minal.mam polipy ale zadnych dolegliwosci. pozdrawiam

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny