użytkowników online: 3216

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2716) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

kuleczka na wardze sromowej [41]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 13-05-2013, 18:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja dzisiaj zauważyłam coś podobnego, otóż w okolicach miejsc intymnych tuż na zgięciu z udem miałam podrażnienie od bielizny, dość często miałam z tym problemy, zawsze w tym samym miejscu i dzisiaj zauważyłam, że zrobiła mi się tam jakaś bólka, taka podobna do tej po ugryzieniu komara, z tym że jest czarna i boli przy dotyku. Nie mam pojęcia co to może być, czy jest to wynikiem otarć, czy czegoś zupełnie innego? Na razie posmarowałam to kremem na odparzenia dla niemowląt, bo nic innego nie miałam, ale nie wiem, czy coś to pomoże, mam nadzieję, że jednak jest to wynikiem otarcia i samo zejdzie, bo na samą myśl że miałabym iść do gina i być może jeszcze to usuwać jakoś chirurgicznie zaczynam panikować
      • Dodano: 11-04-2007, 02:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      hej, od kilku dni zaczytuje sie w kwestiach ginekologicznych, wenerycenych i innych i chyba nie poprawia mi to samopoczucia. Pomozcie, czy ktos mial kuleczke na wardze sromowej - sporych rozmiarow, podskorna w kolorze warg. kiedys ja wyczulam, podczas badania lekarz nic nie powiedzial(albo nie zauwazyl); mam wrazenie, ze ostatnio sporo powiekszyla sie (ostatnio duzo choruje, grypa non stop, stresy itp - jesli to mozna polaczyc). mialam tez "tam" infekcje jakies 3 tyg temu - chyba od antybiotykow, strasznie swedzialo i bolalo, ale juz mam spokoj. jesli ktos zwrocil sie z podobnym problemem do specjalisty, prosze powiedzcie, jaka byla diagnoza - co to moze byc; pozdrawiam
      • Dodano: 12-04-2007, 18:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      miałam cos takiego kilka dni po depilacji golarka bo rozdrapalam krostke ktora powstala gdy wlosek nieprawidlowo wyrósl...a ze jestem osoba ktora dzila na wlasna reke wiec sama go usunelam

emilaMAcia

• Dodano: 13-04-2007, 16:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziekuje za odpowiedz; w moim przypadku nie wydaje mi sie, zebym mogla to sama usunac, to wyglada jak cos gleboko pod skora, nie jest bolesne i nie schodzi od dawna...
      • Dodano: 13-04-2007, 17:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      jak dotykasz tego miejsca masz wrazenie jakby to był jakis kamyk pod skora??

emilaMAcia

• Dodano: 13-04-2007, 23:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      twarda kuleczka, trudno inaczej okreslicicon_smile.gif i dotyczy to warg mniejszych.
      • Dodano: 14-04-2007, 09:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      witaj! No to nie jestes sama... ja tez zamartwiam sie taka kuleczka na wardze sromowej wewnetrznej, tuz przy "wejsciu" do pochwy. Czuje ja z 2 stron wargi kiedy ja chwyce miedzy palce. Ma to wielkosc ziarna grochu. Nie wiem od jak dawna ja mam, poniewaz o jej istnieniu wiem od 3 tygodni. Jestem w 32 tyg.ciazy, i przy okazji masazu tych intymych miejsc olejkiem (ma to ulatwic porod), odkrylam ta dziwna kulke!!! Na dzien dzisiejszy nie potrafie ci powiedziec co to moze byc, ale w poniedzialek powinnam dowiedziec sie czegos konkretnego, poniewaz ide na wizyte do ginekologa... wiec jesli chcesz, czekaj ze mna cierpliwie do poniedzialku... no i zobaczymy!!!! icon_wink.gif
      • Dodano: 14-04-2007, 12:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      HEY, dzieki za odpowiedz; wczoraj zaczelam zdowu sie temu przygladac i przerazeniem zauwazylam, ze ta kuleczka nie jest na wardze sromowej, a zaraz obok lechtaczki i bardzo blisko wargi lewej. objawia sie dokladnie tak samo jak u ciebie - mozna to ujac pomiedzy dwa palce i przypomina ziarenko grochu tuz pod skora. pamietam, ze mam to od dawna, od jakis dwoch tygodni bardzo sie powiekszylo i zaczelo mnie martwic(mialam grype przez 4 tygodnie, stresy i raz chyba infekcje pochwy chyba od antybiotykow - jesli to wszytsko moglo na cos wplynac). nie ma zadnej informacji na ten temat w internecie. jesli bedzesz tak uprzejma powiadomic mnie co powiedzial lekarz to z pewnoscia zmobiluzuje sie do pojscia na wizyte lub skutecznie uspokoi. jesli moglabys wspomniec, o mojej lokalizacji tej kuleczki. z gory bardzo dziekuje i trzymaj sie cieplutko (trzymajcie sie cieplutkoicon_smile.gif
      • Dodano: 14-04-2007, 12:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      mysza biegnij do lekaza zanim ona zacznie wedrowac...ja tez bylam po grypie i antybiotykach i mialam grzybice pochwy ale gdy tylko nie odczuwalam skutkow zrobilam depilacje krocz i od wtedy sie zaczelo ale moja kuleczka byla mala i sama ja wycisnalam

podejrzewam ze dostaniesz znieczulenia miejscowe lub tylko kten natnie ci likla milimetrow i j a usunie...bez obaw to bedzie chwilka i po problemie...pedz do gina ba zameczysz swoj umysl tymi domyslami!!!czekam tylko na odpowiedz dzieki i lece!!!

emilaMAcia

• Dodano: 16-04-2007, 21:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      to ja pislam wczesniej o tym,ze rowniez mam "kuleczke" na wardze sromowej, i chcialabym pocieszyc osobe,ktora zamartwia sie ta samo przypadloscia u siebie.... Otoz bylam dzisiaj u ginekologa...obejrzal dokladnie to dziwne "cos", i stwierdzil,ze takie rzeczy czesto sie placza po kobietach... sa to zwyczajne cysty, czyli torbiele, ktore np. na wardze sromowej nie sa grozne... i ja np. mam zapomniec o istnieniu tej kuleczki,bo nie trzeba niczego z tym robic... podobno samo kiedys zniknie. Wiec nie powinnas sie martwic,ale dla pewnosci idz na konsultacje... na pewno nie zaszkodzi!
      ImageImage

ImageImage
      • Dodano: 17-04-2007, 00:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      uff, dziekuje, za poinformowanie mnie o rezultacie twojej konsultacji. to dosc pocieszajaca wiadomosc. w sumie wczoraj znalazlam informacje dotyczace gruczolu Bartolina i zaczelam to "cos" utozsamiac wlasnie z tymi gruczolami, kotre mamy dwa i wielkosci groszka kazdy. doczytalam, ze czasem tworza sie wokol ich cysty i poki nie sa bolesne sa niegrozne. Moga pojawiac sie (nawet w wyniku jazdy na rowerze, chociaz trudno dopatrywac sie przyczyny, najczesciej jest to kwestia przypadku) i znikac. czyli zgadza sieicon_smile.gif jeszcze raz dzieki za odpowiedz tobie i Emi. Na konsultacje pojde, ale moze troszke pozniej(jak juz ja odbede napisze co GIN powiedzial icon_smile.gif Pozdrawiam i zycze duzo zdrowcia!

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny