użytkowników online: 265

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2713) Szukaj  
                     

      Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

      Tabletki wczesno poronne [4]

      • Dodano: 21-05-2007, 21:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam pytanie czy od tabletek wczesnoporonnych... może zaniknąć okres i czy może mi to zaszkodzić na płodność...? Bardzo chce mieć dziecko... ale wtedy byłam zamłoda... nie mialam nawet 17lat... i wziełam te tabletki,ale boję sie że mogłam sobie zaszkodzić... Powiedźcie mi... jak to jest
      • Dodano: 21-05-2007, 21:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      Inaczej są to środki antynidacyjne, czyli antyimplantacyjne, uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka w błonie śluzowej macicy, które występuje w 7 - 8 dniu po zapłodnieniu, czyli poczęciu dziecka.

      Należą do nich wczesnoporonne środki hormonalne i wkładki wewnątrzmaciczne. Mechanizm ich działania polega na powodowaniu takich zmian w błonie śluzowej macicy, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka i przez to powodują jego śmierć.

      Mini tabletki zawierają progestageny, w dawce zbyt małej, aby zablokować jajeczkowanie, ale wystarczającej, aby spowodować takie zmiany w błonie śluzowej macicy, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka. Mini tabletki są zwykle stosowane bez przerw w dniach miesiączek, co powoduje zakłócenie cykliczności krwawień. Ponieważ powodują one zagęszczenie śluzu szyjkowego i pogorszenie kapacytacji plemników czyli pogorszenie bezpośredniego przygotowania plemników do zapłodnienia i dlatego zmniejszają statystyczną możliwość poczęcia dziecka, ale jej nie wyłączają.

      Tabletki dnia następnego podawane jednorazowo po współżyciu płciowym - najpóźniej następnego dnia rano, zawierają bardzo dużą, wysoce szkodliwą dla zdrowia dawkę progestagenu np. Postinor.

      Skutkiem ubocznym stosowania progestagenów w tabletkach po stosunku są również krwawienia międzymiesiączkowe lub wcześniejsze wywołanie miesiączki.

      Nie wiem, ile zarzyłaś kiedyś tych tabletek, ale jeśli jedną to nic się nie stało.

      Posłuchaj najlepiej gdybyś skontaktowała się z lekarzem ginekologiem.

      Pozdrawiam





      Corella

      • Dodano: 21-05-2007, 22:05
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jak ginekolog przepisał mi miałam dwie tabletki rano i wieczorem miałam wziąść po jednej... i na tym sie skonczyło... wiecej nie brałam... i nie bede brac... Jestem gotowa teraz aby zostać Matką... Dziekuję za pomoc...:*** Pozdrawiam
      • Dodano: 12-10-2009, 22:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      nie wiem co mam robic czy jest ze mna jakis problem czy moze popelnilam powazny blad za mlodych lat a wyglada to tak w sumie wzielam 3 tabletki wczesno poronne ale nie jedna po drugiej z przerwami okolo pol roku i wiecej po prostu byly wypadki a bylam za mloda na maciezynstwo frown teraz staram sie o dziecko juz od miesiaca praktycznie codziennie juzm myslalam ze jestem w ciazy ze sie udalo bylam praktycznie na 100% pewna i dostalam okres ktory trwal 2-3 dni pozniej nic i po tygodniu mam lekkie krwawienia ktore trwaja juz kilka dni. boje sie ze to moze byc skutek zarzycia wczesniej tych tabletek czy jest to mozliwe ze maja one wplyw na to ze nie jestem w ciazy?? ostatnia tabletke zarzylam na poczatku stycznia. prosze o pomoc!! confused

      Podobne dyskusje

      Ankieta

        

      Czerniak to?

      Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny