użytkowników online: 265

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7130) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Kolejna ciąża a łyżeczkowanie macicy [7]

• Dodano: 22-10-2007, 17:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!!

Przy prawidłowym porodzie, po wyjściu na świat dziecka, położna nie wyciągnęła mi całego łożyska i dostałam krwotoku - więc lekarz musiał wszystko w środku wyczyścić - skutkiem tego było łyżeczkowanie macicy. Mam takie pytanie do Eksperta Medforum, poniewaz w przyszlosci planuje kolejne dziecko:

1)czy po tym zabiegu moge miec problemy z zajsciem w ciaze?

2)czy jest taka mozliwosc ze po lyzeczkowaniu mozna stac sie bezplodną na skutek pojawienia sie jakichś zrostów?

3)czy po lyzeczkowaniu jest wieksze ryzyko poronienia ciązy??

Jest to dla mnie bardzo wazne wiec prosze o odpowiedz

Z gory dziekuje

Andziorek23
      • Dodano: 23-10-2007, 15:42
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witaj

To, że łożysko urodziło się niekompletne nie jest wynikiem nieprawidłowych działań położnej. Zdarza się często, że łożysko nie odklei się w całości od ściany macicy i jego fragmenty pozostają wewnątrz. Wówczas trzeba wykonać zabieg w celu "zeskrobania" tych fragmentów ze ścian macicy i ją oczyścić. Jeżeli zabieg przebiegał bez powikłań wówczas nie ma powodu do obaw, że będzie on przyczyna trudności z zajściem w kolejną ciążę. [addsig]

Pozdrawiam

Dr Zofia Polska

Ekspert Medforum

• Dodano: 23-10-2007, 16:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      DZiekuje bardzo za odpowiedz. Napisala Pani ze nie bedzie problemow jesli wszystko bylo dobrze zrobione i nie bylo zadnych powikłań. A czy mogłaby mi Pani napisać jakie są powikłania po takim zabiegu?? I czy przy kontroli ginekologicznej po miesiacu czasu od porodu ginekolog jest w stanie zauwazyc ze jest cos nie tak albo ze sie cos pokomplikowało ??

Bede wdzieczna za odpowiedz...

Andziorek23
      • Dodano: 23-10-2007, 16:12
      •  
      •  
      •  
      •  
      DZiekuje bardzo za odpowiedz. Napisala Pani ze nie bedzie problemow jesli wszystko bylo dobrze zrobione i nie bylo zadnych powikłań. A czy mogłaby mi Pani napisać jakie są powikłania po takim zabiegu?? I czy przy kontroli ginekologicznej po miesiacu czasu od porodu ginekolog jest w stanie zauwazyc ze jest cos nie tak albo ze sie cos pokomplikowało ??

Andziorek23
      • Dodano: 23-10-2007, 16:13
      •  
      •  
      •  
      •  

23-10-2007 o 16:11, Andziorek23 :

Andziorek23
      • Dodano: 23-10-2007, 16:13
      •  
      •  
      •  
      •  

23-10-2007 o 16:11, Andziorek23 :

Andziorek23
      • Dodano: 23-10-2007, 16:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witaj

Komplikacje mogą pojawić się w trakcie zabiegulub bezpośrednio po nim. Jeżeli do tej pory nic się nie wydarzyło to bądź spokojna.

Poczytaj także tutaj: http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,574,Wyłyżeczkowanie%20jamy%20macicy [addsig]

Pozdrawiam

Dr Zofia Polska

Ekspert Medforum

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny