użytkowników online: 3919

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2716) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Nieprzyjemny zapach z pochwy ;| [45]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 09-01-2014, 08:54
      •  
      •  
      •  
      •  
      U mnie przyczyną nieprzyjemnego zapachu z pochwy była infekcja bakteryjna, stosowałam antybiotyk ale mi nie pomógł dopiero po zrobieniu posiewu leczenie było skuteczne. Później stosowałam jeszcze przez 7-dni probiotyk dopochwowy invag aby uzupełnić mikroflorę, która została osłabiona nie tylko przez infekcję ale również przez antybiotyk.
      • Dodano: 30-04-2008, 16:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witajcie,

ma okropny problem.. mianowicie pocenie i nieprzyjemny zapach z pochwy. Jestem pod opieką ginekologa, ponoć nie mam upławów.. ale jest coś nie tak.. ;|

przy jakimkolwiek dłuższym ruchu, spacer, wyjście po zakupy.. rower, biaganie, cokolwiek dłuższego ruchowi po 15 min.. mam wilgotno.. i ten zapach... sama go czuje.. to pewnie inni też..

Kapie sie codziennie... nieraz nawet 2 razy podmywam.. używam do tego zeli z pH, odpowiednich do higient intymnej.. i nic..

zmieniam bieliznę i efekt końcowy zawsze jest taki sam. używałam wkładek, rożnych przeroznistych.. i czasem czuje ze jest gorzej.. ze jeszcze bardziej czuć ten zapach.. i po kilku godz.. wkładka mi sie przykleja i podrażnia mi skórę i wejscie do pochwy.

jestem załamana.. idzie lato coraz cieplej a ja już nie mam sił na to..

lekarz mówi ze juz taka mam...

któraś z Was miała podobny problem?? pomożecie mi coś?
      • Dodano: 30-04-2008, 16:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja miałam podobne problemy i stosowałam się do poniższych zasad, teraz nie mam problemów.

Nie przesadzaj z higieną bo wymywasz naturalną florę bakteryjną i pogarszasz sobie.

Stosuj przynajmniej porzez jakiś aż do ustąpienia objawów tantum rose są to saszetki które rozpuszcza się w wodzie, można zrobić od czasu do czasu irygację lub stosować codziennie do podmywania

Używaj wkładek tylko takich które przepuszczają powietrze i wymieniaj je co 2 godziny.(są bardzo cieniutkie)

Po każdej miesiączce stosuj lactovaginal preparat dopochwowy z pałeczkami kwasu mlekowego, pozwala przywrócić odpowiednią florę bakteryjną w pochwie a tym samym zabezpiecza cię przed infekcjami.

Nie pierz bielizny w proszku tylko w ładodnych środkach piorących, możesz użyć kilka kropelek płynu do higieny intymniej, proszek może podrażniać, uczulać nawet nalepsze płukanie bielizny nie pomoże.

Miejsce intymne wycieraj ręcznikiem papierowym.

• Dodano: 30-04-2008, 17:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      saszetek nie uzywałam... irygacje? co to.. i w jakiej cenie są mniej wiecej te saszetki?? lactovaginal stosowałam przez jakis czas... po 1 drogie.. bo ok30 zł.. a po 2 nie widzaiałm zadnychh popraw... w wycieraniem w recznik.. to mam taki mały co 3-4 dni wymieniam na nowy, a jest tylko do wycierania tych sfer... z jednej strony moge przestac tak dbac.. choc tak głupio.. tak mnie wkurza ten zapach i to ze taki wydalam.. zaprzastac. to chyba zamnkne sie w domu i nie bede wychodzi.. bielzne piore w rekach.. w prozku dla alergikow i malych dzieci.. płyn do płukania to samo..
      • Dodano: 20-05-2009, 23:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      może też być tak, że Twoja skóra (także w miejscach intymnych jest bardzo wrażliwa) na wszelkie bakterie - m.in. te w toaletach szkolnych (publicznych ogółem rzezcz biorąc). Nigdy nie siadaj bezpośrednio na desce, połóż na niej chusteczkę higieniczna lub papier. Noś też przy sobie nawilżane chusteczki do higieny intymnej (znajdź te bezzapachowe, żeby Cię nie uczuliły).
      • Dodano: 21-05-2009, 19:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      witajcie.

Staramy sie z mezem o dzidzie. Ale..... od paru miesiecy mam podoby problem. otóż, co miesiac pomiedzy 12 a 16dniem cyklu (i tylko w tych dniach) wydziela mie sie równiez nieprzyjemny zaoach. Tragedia. niewiem co robic, uzywam płynu lactacyd codziennie, ale przez cały zcas jest ok, a w tych dniach jest katastrofa. Czy to moze miec zwiazek z tym ze nie moge zajsc w ciąze? Zaznacze, ze w tych dniach czasami mas uskarza sie ze po stosunku ma taka a'la wysypke. prosze doradzcie mi cos

POzdrawiam

• Dodano: 21-05-2009, 22:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziwna sprawa, nigdy sie z takim czyms nie spotkalam szczerze mowiac.. a jak wyglada wtedy Twoj sluz? jest plodny? ten zapach przypomina cos? jest drozdzowy, slodkawy, ostry, rybny? moze w tych dniach zmienia Ci sie pH jakos drastycznie.. moze powinnas brac lacibios femina, zeby utrzymywalo sie stale kwasne pH? a bylas z tym u lekarza? mialas jakies badania?
      • Dodano: 22-05-2009, 22:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      hmmm, zapach...dziwny bardziej słodkawo-kwaśny niż rybny, byłam u lekarza w pierwszych a tych dni, ale akurat wtedy nie maialam :"tego czegos".przykry zapach pojawila sie dzien później. mowilam o tym lekarzowi, ale tez nie wiedzial co to moze byc, moze sprobuje brac lacibios femina.

dziękje bardzo za odpowiedz, musze sie wybrac jeszcze konkretnie wtych dniach do lekarza, niech pobierze próbke,

ale boje sie ze to moze byc przyczyną ze nie moge zajsc w ciaze.

pozdrawiam

• Dodano: 01-06-2009, 16:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      a ja znów zaraz po miesiączce..przez kilka dni odczuwam taki nieprzyjemny intenswny zapach... pomózcie
      • Dodano: 01-06-2009, 16:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      a ja znów zaraz po miesiączce..przez kilka dni odczuwam taki nieprzyjemny intenswny zapach... pomózcie
      • Dodano: 13-11-2009, 21:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam mam problem!!!! najpierw swedzialo i pieklo dostalam masc i przeszlo a teraz bardzo smierdzi przypomina mi to zapach cebuli naprawde jest bardzo zblizony prosze mi cos doradzic czym mam sie podmywac??? co robic frown

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób NIE jest przenoszona jest drogą płciową?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny