użytkowników online: 3477

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2716) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

brak miesiączki po porodzie [18]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 20-02-2012, 14:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      hej, mam pytanie
      po porodzie mialam dwie miasiaczki w mniej wiecej tej samej odleglosci, teraz czekam na trzecie krwawienie. moge je dostac pozniej niz te 28 dni, moze cykl mi sie zatrzymac znowu na jakis czas. podkreslam ze karmie piersia w miare systematycznie
      wiolka
      • Dodano: 04-12-2008, 23:16
      •  
      •  
      •  
      •  
      Moje pytanie brzmi: Jak długo, po porodzie karmiąc piersią regularnie, można nie obawiać się braku miesiączki? Jaka jest granica przyjęta jako standard?

Karmię piersią regularnie od porodu, od którego minęło 15 miesięcy. Lekarz prowadzący ciążę uprzedził, że stan bez miesiączki przy regularnej laktacji może utrzymywać sie DO ROKU PO PORODZIE. Lekarz u którego byłam tydzień temu zalecił "odstawienie dziecka od piersi", stwierdził brak owulacji i brak płodności poprzez badanie USG.

Proszę o odpowiedź na pytania postawione na początku.
      • Dodano: 04-12-2008, 23:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      lekarze i położne mówią o sześciu tygodniach po porodzie (czyli o okresie połogu) jako o tym czasie, w którym raczej miesiączka raczej się nie pojawi (i to jest ten "standard&quoticon_wink.gif

jeżeli u Ciebie nie ma jej dalej a karmisz piersią to prawdopodobnie masz na tyle wysoki poziom prolaktyny, że blokuje owulację,

niektórym kobietom karmiącym płodność i owu wraca zaraz po połogu (dlatego się mówi że karmienie piersią to nie antykoncepcja...) innym dopiero po zakończeniu karmienia, kwestia bardzo indywidualna, związana właśnie głównie z poziomem prolaktyny,

jeżeli zależy ci np na drugiej ciąży to raczej trzeba przestać karmić a przynajmniej ograniczyć karmienie (rzadsze karmienia - mniej zapotrzebowania na pokarm - niższy poziom prolaktyny)

możesz też wykonać badanie krwi na poziom prolaktyny, jeżeli po odstawieniu miesiączka się dalej nie pojawi powiedzmy w ciągu tych sześciu tygodni...

Image
      • Dodano: 05-12-2008, 08:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      U mojej koleżanki cykl poporodowy trwał prawie rok. Nie była zaskoczona owulacją ani pierwszym okresem. Wiedziała, kiedy wystąpią, ponieważ odczytała sygnały zbliżającej się płodności. Gdyby nie wiedziała, jak to się robi, to dalej żyłaby w nieświadomości.

Możesz sama rozpoznać powrót płodności po porodzie. Dzięki temu wiesz, kiedy pojawi się pierwszy prawdziwy okres i będziesz w stanie odróżnić go od innych krwawień, które nie są miesiączkami. Będziesz mogła zaplanować albo odłożyć poczęcie.

Jeśli karmisz piersią w sposób ekologiczny i spełniasz wszystkie warunki, to na 98% jesteś niepłodna. Gdy przestajesz spełniać któregoś warunku, to owulacja może się pojawić i przechodzisz na rozpoznawanie płodności. Szkoda, że lekarze nie przekazują prawidłowych informacji pacjentkom.

Wszystkiego o rozpoznawaniu płodności po porodzie dowiesz się tu:

http://npr.pl//index.php/content/category/5/19/53/
      Image
      • Dodano: 05-12-2008, 11:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja nie miałam miesiączki 7 miesięcy i pewnie nadal bym jej nie dostała ale musiałam iść do ginegologa bo bałam sie. Dostałam tabletki po których chyba po 3-7 dni okres sie pojawil. Tylko szkoda ze bóle miesiączkowe mam takie bolesne jak sam poród, wcześniej tak nie miałam icon_frown.gif
      • Dodano: 05-12-2008, 11:23
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja nie miałam miesiączki 7 miesięcy i pewnie nadal bym jej nie dostała ale musiałam iść do ginegologa bo bałam sie. Dostałam tabletki po których chyba po 3-7 dni okres sie pojawil. Tylko szkoda ze bóle miesiączkowe mam takie bolesne jak sam poród, wcześniej tak nie miałam icon_frown.gif
      • Dodano: 05-12-2008, 11:40
      •  
      •  
      •  
      •  

04-12-2008 o 23:16, gość :

Lekarz u którego byłam tydzień temu zalecił "odstawienie dziecka od piersi", stwierdził brak owulacji i brak płodności poprzez badanie USG.

Proszę o odpowiedź na pytania postawione na początku.

Jeśli karmisz piersią to oczywiste, ze masz zachamowaną owulację, bo duży poziom prolaktyny odpowiedzialny za produkcję mleka ją chamuje więc jesteś przez ten czas niepłodna.

Ja jestem 7 miesięcy po porodzie też nie mam jeszcze miesiączki, przez pierwsze 6 miesięcy stosowałam wszystkie 4 zasady ekologicznego karmienia.
      • Dodano: 05-12-2008, 11:49
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja karmiłam 9 miesiecy i okresu też nie było.Po odstawieniu pojawiła się po miesiącu.
      • Dodano: 10-12-2008, 17:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      wszędzie słyszę: \"karmiłam 9 miesięcy\" itd itd a czy jest ktoś kto karmił przez 2 lata? Ja tak zamierzamicon_smile.gif

Czy brak miesiączki 15 miesiecy po porodzie nie jest juz zaburzeniem? Nawet przy regularnym karmieniu?

Rozumiem, ze nawet brakiem menstruacji przez 2 lata mam sie nie martwic????
      • Dodano: 10-12-2008, 17:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      jak długo karmisz tak długo możesz nie mieć miesiączki,

to całkiem naturalne i związana z prolaktyną o której już pisałam wyżej,

jakbyś karmiła 10lat to tyle czasu możesz nie mieć owulacji i miesiaczki,

i to żadne zaburzenie, natura tak to sobie wymyśliła a nie człowiek
      Image
      • Dodano: 10-12-2008, 19:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      Idz z tym problemem do lekarza skoro nasze odpowiedzi Cię nie satysfakcjonują!

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny