użytkowników online: 1420

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7132) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Kiedy zrobić cytologię? [16]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 13-11-2006, 12:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      dzieki za zrozumenie i odpowiediz, nie ktorzy tu nei cha odpowiadac b twierdza ze to setki razy było juz ale madrzy sa bo amja takie wizyty dawno za soba a ianczej cyztac artykuły ainczej jak bezosredno do mnie ktos napisze, im wiecej o tym mwie tym bardziej sie oswajam z wizyta i mnej denerwuje. chcoiaz nerwy to odpuszcza w trakcie wizyty lub tuz po niej pewnie, to poczekam jeszcze ten tydzien i pojde w przyszła srode, mam nadzieje ze wytrzymam i wsyztsko pojdzie gładko, dobrze ze dowiedzialam sie kiedy robis ie ta cytologie bo bym posa tera zi bym pewnie odprawiona zostałai kolejna wizyta a wole jzu an jednej załatwic wszystko
      • Dodano: 11-11-2006, 14:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      Chciałam spytać, okres dostałam 8 listopada w srode, dzis sa juz resztki al ejeszcze troche jest, czy jesli pojde w srode do lekarza czyli rowno tydzien od pierwszego dnia okresu to czy bedzie mozliwe wykonanie cytologii i czy wynik bedzie prawdziwy, czy to nie jest za wczesniej, słyszałam ze trzeba odczekac troche poniewaz w srodku sa jeszcze zanieczyszczenia rozne, prosze o porade . I czy majac 22 lata to odpowiedni czas czy nie zawczesnie
      • Dodano: 11-11-2006, 14:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Na cytologię nigdy nie jest za wcześnie icon_smile.gif nawet młode dziewczyny chorują...

Marta

• Dodano: 11-11-2006, 15:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      tak myslałam ze wiek jest odpowiedni ale czy w tydzien od pierwszego dnia krwawienia to nie zawczesnie robic bo słyszałam ze moga byc jeszcze zanieczyszczenia w pochwie i lepiej koło 15 dnia cyklu, chciałabym w ta srode pojsc i nie czekac do kolejnej wiec dlateog pytam
      • Dodano: 11-11-2006, 23:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      witaj! nie chce sklamac ale jezeli sie nie myle to chyba sie robi miedzy 12 a 18 dniem cyklu...
      • Dodano: 12-11-2006, 00:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      a tu jeszcze znalazlam na innym forum odpowiedz specjalisty, ktora nie zgadza sie z moja wiedza, ale ja nie jestem specjalistka tak wiec raczej wierz jemu icon_wink.gif

Cytologię można wykonać wtedy, gdy nie ma krwawienia, ponieważ w czasie miesiączki na szkiełku są obecne głównie krwinki czerwone a nie o ich ocenę chodzi.

W określonych dniach cyklu powinno się wykonywać tak zwane badania cytohormonalne, obecnie rzadko stosowane - dla pośredniej oceny profilu hormonalnego i obecności owulacji

P.S. około 14 dnia cyklu może wystąpić krwawienie owulacyjne, wtedy też lepiej cytologii nie pobiera

pozdrawiam icon_smile.gif

• Dodano: 12-11-2006, 10:30
      •  
      •  
      •  
      •  
      wiec jesli zrobie cytologie 8 dnia cyklu ot nie bedzie za wczesnie, cyz jeszcze tydzien poczekac, od ustapienia krwawienia by było jakies 3 dni,
      • Dodano: 12-11-2006, 11:20
      •  
      •  
      •  
      •  
      jesli Ci sie nie spieszy to ja bym jednak poczekala. Pamietam, ze moj lekarz zawsze pisal mi na skierowaniu 12-18 dzien cyklu. Nawet jesli ten specjalista, ktorego wyzej cytowalam ma racje (a nie ma powodu mu nie wierzyc) to jesli pojdziesz za tydzien to wtedy bedzie dobrze i wedlug jednego i drugiego icon_wink.gif

pozdrawiam
      • Dodano: 12-11-2006, 12:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      magdali dziekuje za odpowiedzi, za tydzien przypada 15 dzien cyklu, wiec sma srodek,ciezko okreslic moj cykl poniewaz sa nieregularne raczej ale plus minus to połowa bedzie, bo jesli pojde w ta srode to bedzie to tydzien od pierwszego dnia krwawienia wiec moze za wczesnie bo jakies resztki okresu jeszcze dzis mam a sroda za dwa dni, lekarz tlyko w srody przyjmuje do ktoreog chce isc wiec wypada za tydzien, nie chce zeby mnie odprawił z kwitkiem ze za wczesnie bo chciałabym załatwic ot na jednej wizycie, wizyte chciałam tez jak najszybciej załatwi ale moze jednak sie wstrzymac jak mowisz, ja tylko cyztałam ze w pierwszej połowei cyklu najlepiej ale w sumie za tydzien to bedzie sam srodek, ciezko mi było ustalic co mam zrobic ale chyba jednak trzeba bedzie zrobic jak mowisz
      • Dodano: 12-11-2006, 12:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      spieszyc mi sie nie spieszy bo nic mi niedoleg,a bedzie to moja pierwsza wizyta wiec chce miec ja za soba i temu rozwazałam ta srode, nie wiem czy lekarz zrobi wogole ta cytologie ale nawstepie poprosze, mam 22 lata i wspolzyje wiec raczej powinnam zrobic ja skoro i tka bede u lekarza,
      • Dodano: 13-11-2006, 10:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jesli zrobie cytologie w 15 dniu cyklu to bedzie to jak najbardziej odpowiedni czas? 8 dnia cyklu czyli 3 dni poz akocnzeniu krwawienia moz ebyc za wczesnie pewnie?

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny