Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7137) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

niska waga płodu [5]

• Dodano: 14-12-2006, 17:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      WITAM

jetem w 37 tyg ciąży .Od 22 tyg zaczeły się rożnice w rozmiarach dziecka co do norny tyg ciazy np w 22 tyg wymiary i waga byly w okolicach 20 tyg ale lekarz powiedział że to mieści się w normie. W 26 tyg. miałam robione USG COLOR DOPPLER biometria płodu wachały się między 22 a 23 tyg. np BPD 22,4 HC 23,2 AC 23,4

W 33 miałam powtórzone to samo USG i tu różnica juz doszła do 3 tyg. np.BPD29,3 OFD 35 HC 30,4 AC 31.5

Dziś wróciłam ze zwykłego USG w 37 tyg biometria płodu kształtuja sie na 34 a 35 tydz. np. BPD 32.1 HC 34,4 AC34,1 FL35,5

Lekarz na początku mówił że nie ma się co martwić że poprostu dziecko bedzie małe ale dziś mówił ze musimy to obserwować że jeszzce są 3tyg i napewno jeszcze wymiary się zwiekszą

czy powinnam się martwić takim stanem i co moze powodować ze dzidzia jest taka mała nadmienie że z męzem nie nalezymy do niskich osób prosiła bym o porade

Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE

mija80

• Dodano: 15-12-2006, 22:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witaj

Poczytaj tutaj: http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,159,0 [addsig]

Pozdrawiam

Dr Zofia Polska

Ekspert Medforum

• Dodano: 16-12-2006, 12:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      witaj!

Ja miałam ten sam problem. W 36 tyg trafiłam na patologię bo dziecko odpowiadało wymiarami 32 tyg. Lekarze straszyli mnie że ma dużą głowę a resztę małą, że nie rośnie. Miałam robione Dopplera i wyszło że waży 1770g. W 38 tyg. uznali że dziecko i tak nie rośnie i wzięli mnie na wywołanie. 9 grudnia urodziłam Adasia, ważył 2500 i dostał 10 pkt. Po trzech dniach juz bylismy w domku icon_razz.gif

Nie martw sie na zapas, dzidzia może być po prostu mniejsza ale zdrowa! Pozdrawiam i powodzenia!

Ambi

• Dodano: 17-12-2006, 08:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      DZIEKI ZA TAK SZYBKĄ ODPOWIEDZ icon_smile.gif

TROCHE MNIE USPOKOJIŁAŚ,GRATULUJE ZDROWEGO DZIDZIUSIA NAPEWNO JEST ŚLICZNY icon_razz.gif

W PONIEDZIAŁEK I DE NA WIZYTE JESCZE WSZYSTKIEGO DOKŁADNIE SIĘ DOPYTAM

POZDRAWIAM SERDECZNIA!!![addsig]

mija80

• Dodano: 17-12-2006, 10:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam!!

Dziękuje pani Dr.Zofi za przesłanie tego artykułu, zapoznałam się z nim i napewno z niego z korzystam na następnej wizycie u lekarza aby dokładnie wytłumaczył mi czy to moze dotyczyć mojej dzidzi mam nadzieje że będzie wszystko dobrze

POZDRAWIAM!!![addsig]

mija80

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny