użytkowników online: 3037

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7142) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Ilość wód płodowych a ruchy płodu? [1]

• Dodano: 19-01-2007, 22:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      1. Chciałabym dowiedzieć się czy istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością wód płodowych, a odczuwaniem przez matkę ruchów płodu - a jeśli tak to jaka - tj czy np. jeśli tych wód jest za mało (lub za dużo) to ruchy będą odczuwane bardziej czy mniej, czy raczej nie ma to związku.

2. Interesuje mnie też czy istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością przyjmowanych płynów a ilością wód płodowych - czy zbyt mała ilość pitych płynów może być powodem zbyt małej ilości wód płodowych czy nie ma to raczej związku?

3. Jestem w mojej drugiej ciąży - pierwsze wyraźne i "konkretne" ruchy dziecka poczułam w tygodnie temu (jestem raczej wysoka i szczupła, przytyłam do tej chwili 3 kg) - teraz jestem w 19 tygodniu. Od razu były to silne ruchy w charakterze "fikań i przewrotów" - kilka(naście) takich aktywnych faz na dobę.

Trochę się martwię bo od kilku dni te ruchy prawie całkowicie zanikły - pojawiają się pojedyncze, bardzo rzadko i są bardzo słabe w porównaniu z tymi początkowymi.

Czy na tym etapie ciąży tak może być, czy powinnam zgłosić się szybciej do mojego lekarza?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam smile
      [addsig]

Agata - mama Ani (7.09.04)

Podobne dyskusje

Ankieta

Czerniak to?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny