użytkowników online: 163

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7144) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

PODWIĄZANIE JAJNIKÓW-CIĄŻA [4]

• Dodano: 04-09-2008, 18:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam serdecznie mam pytanie bo dużo sie słyszy i juz nie wm czy to plotki czy to jest mozliwe a chodzi mi o takąm rzecz 22 miesiące temu miałam cesarke i pszy operacji z pszyczyn zdrowotnych podwiązano mi jajniki nie stosuje żadnej antykoncepcji ponieważ podwiązanie jajników mói samo pszez sie no bo po co pszecież juz nie tsza ale tak jak mówiłam dużo sie słuyszy że jajniki sie rozwiązują czy to jest mozliwe czy istnieje ryzyko że sie rozwiążą i zajde w ciąże prosze o porade i odpowiedz z góry dziękuje smile
      • Dodano: 04-09-2008, 19:44
      •  
      •  
      •  
      •  
      Elcia,

podwiązanie jajowodów jest w zasadzie 100% gwarancją ich niedrożności a więc i braku możliwości zajścia w ciążę (naturalnie, bo np dzięki in vitro jest to możliwe)

przy podwiązaniu czasami stosuje się wcześniej przecinanie jajowodów i dopiero podwiązanie - jeżeli tak było u Ciebie tym bardziej szanse na ciążę maleją jeszcze bardziej

proces jest co prawda odwracalny ale na podwiązanych jajowodach tworzą się zrosty jeszcze bardziej zmniejszając ich drożność.

Podsumowując - cuda się zdarzają, ale baaardzo rzadko i myślę, że możesz spać spokojnieicon_smile.gif
      Image
      • Dodano: 04-09-2008, 21:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Podwiązanie jajowodów jest popularne w Stanach. Tam też wysterylizowanym rodzicom sądy przyznają ODSZKODOWANIA za zajście w ciążę po zabiegu, nawet jeśli urodzi się zdrowe dziecko. To dowód na to, że ciąże się zdarzają.
      Image
      • Dodano: 06-03-2013, 10:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam ja miałam zrobiony taki zabieg a po 4,5 roku podejrzewam że jestem w ciąży . co się stało?

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny