użytkowników online: 3502

Antykoncepcja

Najnowsze na forum
ciąża
Oceń forum: 
 (3.8)
      Ciąża ? Niekoniecznie ? Ta grupa jest dla Ciebie...
       O grupie Forum  Wiadomości (178) Artykuły (88) Porady (26) Społeczność (1009) Szukaj  

Forum - Antykoncepcja

Plastry Evra [2822]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 13-04-2014, 17:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      Czy jeżeli stosuję plastry EVRA moj narzeczony może dojść we mnie? nie zajdę w ciążę?
      • Dodano: 26-11-2005, 00:16
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      Plastry sa mniej skuteczna metoda antykoncepcji aniezeli tabletki hormonalne,przekonalam sie na sobie.Plastry Evra wbrew temu co jest napisane na ulotkach i w reklamach rozpowszechniajacych bezpieczny seks,plastry nawet po krotkim prysznicu odklejaja sie,powoduja wiele skutkow ubocznych,ja na szczescie mialam ich tylko 7 z wymienionych przy ulotce ;-> przez pierwsze 3 miesiace bylo to miedzyinnymi wymioty,biegunki,alergie skorne i zawroty glowy,pozatym pojawial sie ciagle strachczy plaster sie nei odkleiPozatym skutecznosc plastrow szacuje sie na 98% a tabletek na okolo 99% od 4 miesiecy uzywam tabletek im usze szczerze przyznac ze nie zapomnialam ani razu o ich zazyciu,zyskalam tez komfort psychiczny,Wybor nalezy do Was.pozdrawiam wink
      • Dodano: 29-11-2005, 22:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      temat przeniesiony na wlasciwe forum
      • Dodano: 30-11-2005, 16:39
      •  
      •  
      •  

Czy wiecie, że odstawienie tabletek koncepcyjnych nie blokuje jajeczkowania na stałe?

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,394,plodnosc-po-odstawieniu-antykoncepcji-hormonalnej,from-user

• Dodano: 01-12-2005, 10:40
      •  
      •  
      •  
      •  
      Zdecydowanie sie z tym niezgadzam! Uzywalam Evre przez prawie rok i nie mialam zadnych efektow ubocznych (teraz staramy sie z mezem o potomka icon_smile.gif)! Ale kazdy moze reagowac inaczej. Co do odklejania sie plastrow, to odkleil mi sie tylko jeden (pierwszy), bo przykleilam go na brzuchu. Kolejne nosilam na ramieniu lub na lopatce i bylo OK, nie odkleily sie nawet pod prysznicem. Polecam, bo sa wygodniejsze w uzyciu i mniej obciazaja przewod pokarmowy.
      • Dodano: 03-12-2005, 23:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      uzywam plastrow Evra od 1,5 roku - nie odklejaja sie! (moga troche nieestetycznie wygladac pod koniec tygodnia, ale przeciez i tak nosi sie je w dyskretnym miejscuicon_wink.gif. Nie odczulam efektow ubocznych (przynajmniej takich jakie byly wymienione w ulotce) - niestety bardzo obnizyly mi libido icon_frown.gif byc moze to przez norelgestromin - w innych srodkach antykoncepcyjnych tez czesto sie znajduje - wiec taki moj los icon_smile.gif

p.s. jesli ktos ma podobny problem porsze o notke icon_wink.gif
      • Dodano: 07-12-2005, 23:09
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja dzis przykleilam swoj pierwszy plaster biggrin (przedtem uzywalam cilest ale strasznie urosly mi piersi i bardzo bolaly to bylo nie do zniesienia).Plaster pierwsza kapiel juz zaliczyl i trzyma sie dalej zobaczymy jak bedzie potem.Ogolne moje wrazenie jest nieco gorsze anizeli bylo przed stosowaniem (wyczytane opinie, ulotki) gdyz mam go niecala dobe a juz sa naokolo niego warstwy kleju =/ i troszeczke mnie piecze czy to normalne? i czy jezeli bede miala podrazniona skore to lepiej zrezygnowac z plastrow czy bedzie to mialo wplyw na ich dzialanie? pozdrawiam
      • Dodano: 14-12-2005, 22:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      Cześć

podobnie jak ty nakleiłam niedawno plaster 7 XII i bolą mnie mięsnie.

Dziś zmieniłam na drugi i zaraz po zmianie trochę mnie mdliło i wciąż boli mnie to miejsce na pośladku.
      • Dodano: 14-12-2005, 23:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam!

Ile takie plastry kosztuja??
      • Dodano: 18-12-2005, 12:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja właśnie za dwa dni zmieniam plaster na drugi. Czuję się w miarę dobrze, na początku tylko trochę mnie mdliło, ale plaster zawiera znacznie mniejszą dawkę hormonu niż tabletki i hormon jest uwalniany powolutku. Niepokoi mnie jedno. Co to znaczy sformułowanie-częściowe odklejenie? Z brzegów mój plaster miej przyjega, ale wyraźnie się nie odkleja. Czy to dobrze czy źle?
      • Dodano: 21-12-2005, 21:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      hej! ja mam taki problem jak kolezanka powyzej! caly plasterek mi sie nie odkleil tylko brzezki troszke odstaja a to dlatego ze mam plasterek na brzuchu i jak siadam to lekko sie zgina ale srodek ogolnie jest przyklejony... czy to zle czy dobrze...???

drugie pytanko czy od pierwszego plastra dziala zabezpieczenie czy dopiero po pierwszym opakowaniu

3 pytanie czy mozna popalac papieroski przy stosowaniu plastrow

• Dodano: 27-12-2005, 11:46
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jezeli uzywasz plasterków EVRA to nie pal!! nie wolno!słyszałam o przypadku ze dziewczyna kiedy uzywała plasterków paliła papierosy i dostała zylaków na nogach. co do pytania pierwszego to plaserek działa od momentu jego naklejenia.Pozdrawiam

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób NIE jest przenoszona jest drogą płciową?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny