użytkowników online: 3216

Antykoncepcja

Najnowsze na forum
ciąża
Oceń forum: 
 (3.8)
      Ciąża ? Niekoniecznie ? Ta grupa jest dla Ciebie...
       O grupie Forum  Wiadomości (178) Artykuły (88) Porady (26) Społeczność (1009) Szukaj  

Forum - Antykoncepcja

Sex z prezerwatywa w dni niepłodne [12]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 29-09-2013, 09:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Kochałam się z chłopakiem 23go dnia cyklu (cykl 28-30dni). Powinny to być dni niepłodnie. Martwię się, ponieważ prezerwatywa pękła. Co prawda chłopak nie "skończył", ale zawsze jest jeszcze preejakulant i trochę się stresuję że mogę być w ciąży. Co sądzicie?
      • Dodano: 10-06-2010, 09:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,

kochałam sie dzien po okresie zabezpieczylismy sie (prezewatywa) która nie pękła ani nie zsuneła sie, wiem ze to moze glupie pytanie ale czy jest jakas mozliwosc ze jestem w ciazy ??
      • Dodano: 13-06-2010, 14:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      możliwość zawsze istnieje ale skoro kochaliście się zaraz po okresie z prezerwatywą to jest małe prawdopodobieństwo.
      • Dodano: 14-06-2010, 17:42
      •  
      •  
      •  

Czy wiecie, że odstawienie tabletek koncepcyjnych nie blokuje jajeczkowania na stałe?

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,394,plodnosc-po-odstawieniu-antykoncepcji-hormonalnej,from-user

• Dodano: 15-06-2010, 20:33
      •  
      •  
      •  
      •  
      Hej, mialam wlasnie taki sam temat zalozyc, ale juz nie bede zasmiecac. Mam nadzieje, ze dostane odpowiedz na swoje pytanie jak autorka tematu, bo tez mam podobne pytanie, bo z chlopakiem planuje seks z prezerwatywa w ta sobote, ktory jest dniem 1-2 nieplodnym po dniach teraz plodnych. Rowniez z chlopakiem planowac pierwszy raz moj w jeszcze nastepna sobote czyli wypada to 26-27 czerwiec i wtedy bede wlasnie przed swoja miesiaczka. Jak mi radzicie moge bezpiecznie sie kochac z gumka czy rowniez dodatkowo sie zabezpieczyc srodkiem plemnikobojczym. Prosze o odp
      Stasia
      • Dodano: 16-06-2010, 07:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      Gość 2010-06-15 20:33:01 Hej, mialam wlasnie taki sam temat zalozyc, ale juz nie bede zasmiecac. Mam nadzieje, ze dostane odpowiedz na swoje pytanie jak autorka tematu, bo tez mam podobne pytanie, bo z chlopakiem planuje seks z prezerwatywa w ta sobote, ktory jest dniem 1-2 nieplodnym po dniach teraz plodnych. Rowniez z chlopakiem planowac pierwszy raz moj w jeszcze nastepna sobote czyli wypada to 26-27 czerwiec i wtedy bede wlasnie przed swoja miesiaczka. Jak mi radzicie moge bezpiecznie sie kochac z gumka czy rowniez dodatkowo sie zabezpieczyc srodkiem plemnikobojczym. Prosze o odp
      Stasia

Jak wyznaczasz dni płodne? chyba nie kalendarzykiem...
      26 czerwca planujesz swój pierwszy raz, a w tą sobotę, to co będzie??
      Jeśli umiesz poprawnie wyznaczyć dni niepłodne (w co wątpię), to nie ma potrzeby używania prezerwatywy.
      Prezerwatywa plus globulki powinno być ok.

Paulina85krk

• Dodano: 16-06-2010, 10:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      W ta sobote bede miala 1 lub 2 drugi dzien dnia niedplodnego po tygodniu plodnym, a nie obliczam wg metody kaledarzykowej tylko tak wyliczylam za pomoca kalkuratora z roznych stronek obliczajacych dni plodne i nieplodne. Kolezanka pokazala mi wczesniej jak oblicza dni plodne czyli 14 pierwszych dni cyklu obliczyc czyli dwa tygodnie. A wlasnie 26 czerwiec czyli przed okresem wystarczy tylko prezerwatywa bo to beda dni nie plodne. Pierwszy raz nie wiadomo kiedy nastapi, ale chyba 26 czerwca raczej, bo to zalezy od mojego chlopaka. Chociaz ja bym wola to zrobic 26 czerwca, bo ona jest pewniejsza, ale sie boje, zeby mi dzien wypada miesiaczki nie opoznil sie, bo chcem zaczac brac tabletki anty.
      Stasia
      • Dodano: 16-06-2010, 11:30
      •  
      •  
      •  
      •  
      Gość 2010-06-16 10:50:31 W ta sobote bede miala 1 lub 2 drugi dzien dnia niedplodnego po tygodniu plodnym, a nie obliczam wg metody kaledarzykowej tylko tak wyliczylam za pomoca kalkuratora z roznych stronek obliczajacych dni plodne i nieplodne. Kolezanka pokazala mi wczesniej jak oblicza dni plodne czyli 14 pierwszych dni cyklu obliczyc czyli dwa tygodnie. A wlasnie 26 czerwiec czyli przed okresem wystarczy tylko prezerwatywa bo to beda dni nie plodne. Pierwszy raz nie wiadomo kiedy nastapi, ale chyba 26 czerwca raczej, bo to zalezy od mojego chlopaka. Chociaz ja bym wola to zrobic 26 czerwca, bo ona jest pewniejsza, ale sie boje, zeby mi dzien wypada miesiaczki nie opoznil sie, bo chcem zaczac brac tabletki anty.
      Stasia

To nie lepiej zaczekać do rozpoczęcia tabsów? przecież będziesz zabezpieczona od pierwszej tabletki.
      Dni płodnych się tak nie wylicza! żadne kalkulatory! Tylko termometr, kartka papieru i obserwacja śluzu.

Paulina85krk

• Dodano: 17-06-2010, 20:16
      •  
      •  
      •  
      •  
      moje drogie ja bym nie była taka pewna co do działania tabletki od pierwszego dnia, sama kończę już drugie opakowanie ale nadal dodatkowo się zabezpieczam(niektórzy ginekolodzy radzą przez pierwsze opakowanie uważać). Myślę że tabletki to najlepsze wyjscie ale lepiej im zaufać po jakimś czasie... A dni płodne lepiej samemu obliczać (ale najpierw trzeba się tego nauczyć, choć jest to bardzo proste ;P ) Pozdrawiam smile
      • Dodano: 18-06-2010, 11:42
      •  
      •  
      •  
      •  
      lenka21 2010-06-17 20:16:32 moje drogie ja bym nie była taka pewna co do działania tabletki od pierwszego dnia, sama kończę już drugie opakowanie ale nadal dodatkowo się zabezpieczam(niektórzy ginekolodzy radzą przez pierwsze opakowanie uważać). Myślę że tabletki to najlepsze wyjscie ale lepiej im zaufać po jakimś czasie... A dni płodne lepiej samemu obliczać (ale najpierw trzeba się tego nauczyć, choć jest to bardzo proste ;P ) Pozdrawiam smile

Normalnie mnie trzepie jak czytam coś takiego.
      Nie siej błędnych informacji, jeśli nie znasz mechanizmu działania tabletek. Jedno opakowanie nie ma z drugim nic wspólnego... zatem możesz brać tabsy 5 lat a jak zapomnisz tabletki, to antykoncepcja jest zmniejszona, bez względu na to czy jest to Twoje pierwsze opakowanie czy pięćdziesiąte piąte... Producent podaje, że jeśli rozpoczniesz opakowanie w pierwszy dzień miesiączki, to jesteś zabezpieczona od pierwszej tabletki, i tego się trzymajmy.

Paulina85krk

• Dodano: 19-06-2010, 15:33
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam pytanie a jakie gumki polecacie na pierwszy raz i wogole, zeby byly wytrzymale, bo ja slyszalam, ze Durex "Ekstra Safe" sa ponoc polecane na pierwszy raz, a tak pozniej tez moga byc na taki zwykly seks po nie dawnym stracie dziewictwa ?? odp
      • Dodano: 07-07-2010, 15:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      sex w dni płodne z prezerwatywą durex extra safe jest bezpieczny ? kochałam się z moim chłopakiem w dni płodne właśnie z nią, nie zsunęła się, nie pękła .. jakie są szanse na ciąże ? procentowo może mi ktoś powiedzieć tak mniej więcej ?

Podobne dyskusje

Ankieta

Czerniak to?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny