użytkowników online: 147

Antykoncepcja

Najnowsze na forum
ciąża
Oceń forum: 
 (3.8)
      Ciąża ? Niekoniecznie ? Ta grupa jest dla Ciebie...
       O grupie Forum  Wiadomości (178) Artykuły (88) Porady (26) Społeczność (1010) Szukaj  

Forum - Antykoncepcja

zmiana tabletek... [4]

• Dodano: 20-08-2013, 16:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam. Mam nadzieję, że ktoś tutaj rozwieje moje wątpliwości. Od trzech cykli przyjmuje tabletki bonadea, które bardzo dobrze na mnie dzialają, nie miałam zadnych stereotypowych działań nieporzadanych. Jednak z pewnych przyczyn nie mogę udać się do lekarza ginekologa o wydanie kolejnej recepty, ani do żadnego innego lekarza, bo wiem że też ma uprawnienia do wydania takiej recepty. Natomiast mam możliwość przyjęcia innych tabletek, które posiadam - lesinelle. Wydaje mi sie, że ta opcja jest rozsadniejsza niż zamawianie bonadea na czarnym rynku. Czy zatem mógłby ktoś mi powiedzieć jak to wpłynie na moja gospodarkę hormonalną i czy w nastepnym cyklu będę mogła wrócić bez obaw do poprzednich tabletek? Chodzi mi głównie o porady medyczne. Aha, nie analizowalm jeszcze zawartości hormonów w każdych z nich, więc będę wdzięczna jeśli ktoś jeszcze w tym mi pomoże, bo jestem laikiem w tej kwestii. Pozdrawiam serdecznie.
      • Dodano: 20-08-2013, 18:45
      •  
      •  
      •  
      •  
      Tabletki Bonadea zawierają ethinylestradiolum i dienogestum, 0,03 mg + 2 mg. Najlepiej by było gdybyś mogła je zastąpić ich odpowiednikami czyli tabletkami o tym samym składzie hormonalnym jakimi są Atywia, Jeanine, Dionelle. Myślę, że kupowanie tabletek na czarnym rynku nie jest niebezpieczne o ile zdecydujesz się na odbiór osobisty, ale ani do tego nie zachęcam ani nie odradzam. Twój wybór.
      • Dodano: 22-08-2013, 09:52
      •  
      •  
      •  

Czy wiecie, że odstawienie tabletek koncepcyjnych nie blokuje jajeczkowania na stałe?

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,394,plodnosc-po-odstawieniu-antykoncepcji-hormonalnej,from-user

• Dodano: 24-08-2013, 00:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      Up.. ktoś coś jeszcze wie?
      • Dodano: 29-08-2013, 12:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      hmm...ja nie jestem zwolenniczka takiej burzy hormonalnej w organizmie, tego jak zareaguje twój organizm trudno powiedzieć...z jednych tabletek na inne, potem znów powrót do poprzednich, bądź co bądź to hormony...naprawdę nie masz możliwości udania sie po recepte?

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny