użytkowników online: 265

Ciąża - czy to możliwe? Wszystko o...

Najnowsze na forum
ciąża
Oceń forum: 
 (3.9)

Wszystko na temat wspaniałego czasu oczekiwania na nowe życie.
      Zapraszam wszystkie kobiety, które starały się bądź starają o pociechę, aby napisały jak przebiegało ich leczenie i z jakim skutkiem. Czekam na wasze posty!!!

O grupie Forum  Wiadomości (506) Artykuły (155) Porady (104) Społeczność (2226) Szukaj  

Forum - Ciąża - czy to możliwe? Wszystko o...

Kiedy ciąża po PORONIENIU??? [5229]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 15-04-2014, 22:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      O to super, ze jest ok. Odpoczniesz sobie cheesygrin
      Ty to lubisz nas trzymac w niepewnoaci chociaz dzisiaj dalas szybciej znac niz zawsze..
      trzymajcie sie kochane i duzo wypoczywajcie
      Image
      • Dodano: 08-09-2004, 12:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Każdy lekarz mówi inaczej i się pogubiłam. Kiedy już można się starać o dzidziusia po poronieniu? Dodam że było samoistne i potem wyczyszczenie macicy. Jeden lekarz mi mówił że już od następnego cyklu mogę się starać, drugi że po 3 cyklach a trzeci że za pół roku. Kto ma racje? I jeśli powiedzmy zajdę w ciążę w 2 cyklu to czy ciąża ma szansę się utrzymać jeśli nie zregenerowałoby się do końca wszystko????
      zobacz kto głosował
      • Dodano: 08-09-2004, 19:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      Przykro mi z powodu Twojej straty. A jesli chodzi o przerwe w staraniach po poronieniu to jestem zwolennikiem elastycznego podejścia do tematu.

Według mnie (i mam nadzieje sporej grupy lekarzy) o ciażę można się bezpiecznie starać po wystapieniu dwóch kolejnych prawidłowych cykli tzn

dwa kolejne cykle powinny być zbliżonej długości, a krwawienia o prawidłowym czasie trwania i intensywności (takie jakie miałaś przed ciążą). Śledz też inne subiektywne objawy zmian hormonalnych (np ból owulacyjny czy obrzmienie piersi w środku cyklu, napiecie przedmiesiaczkowe itd). Tu nie chodzi o to żeby te wszystkie objawy u Ciebie wystapiły, ale żeby wróciły te które miałaś przed ciążą. To z dużym prawdopodobieństwem potwierdza, że

organizm "zregenerował się" i można zacząć od nowa starać się o dziecko. U niektórych osób te dwa cykle to już cykl nr 1 i 2 po poronieniu, przeważnie jest to 2 i 3 cykl po poronieniu, czasami taka regularność wraca później. Pisząc to zakładam, że przed zajściem w ciażę miałaś regularne cykle i na nic nie chorujesz, więc jesli nie mam racji to o tym napisz. A jesli chodzi o zalecenia trzeciego z doradzajacych Ci lekarzy to rzeczywiście zostały zrobione badania które odpowiadaja wprost na twoje pytanie bez sprawdzania u badanych kobiet żadnych subiektywnych objawów o których pisałam wyżej. W badaniu śledzono rozwój ciąż które rozpoczynały się w kilka miesiecy po poronieniu. No i z tych badan wyszło, że częsciej dochodziło do komplikacji jesli czas, który upłynął od poronienia do następnej ciąży był krótszy niz 6 miesiecy.

Mam nadzieje, ze nie zmeczył Cie mój przydługi wywód. Życzę powodzenia. Pozdrawiam. Ilona

• Dodano: 09-09-2004, 08:40
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziękuję za odpowiedź. 8 dni po poronieniu miałam objawy owulacji. A przynajmniej miałam takie wrażenie. Teraz jest 17 dzień i czekam na miesiączkę. A czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania? Mam 21 lat i to była moja 1 ciąża. Za pierwszym podejściem. Miałam tylko morfologie i badanie histopatologiczne. Lekarz patrząc na wyniki powiedział że nie wymagam dlaszego leczenia. A co ze współżyciem? Mimo że byłam w szpitalu żaden lekarz nie pofatygował się ze mną oczymkolwiek porozmawiać i nie barddzo wiem co mogę a czego nie. Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś rady.
      • Dodano: 09-09-2004, 08:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      aha i jeszcze jedno. Wiem że powinnam brać teraz kwas foliowy 0,4 mg. A jak będę się starać to po owulacji powinnam coś brać? W szpitalu dawali mi tylko Duphaston.
      • Dodano: 09-09-2004, 09:25
      •  
      •  
      •  
      •  
      Oprócz kwasu foliowego witamina E 1 kapsułka 2x dziennie, na razie wykonywanie badań nie jest koniczne ponieważ pojedyncze poronienie nie jest czynnikiem obciążającym ryzykiem Twoją przyszłą ciążę, zgadzam się z Iloną, że kolejna ciąża jest bezpieczna po 2-3 prawidłowych cyklach,pozdrawiam

Dr n.med. Przemysław Binkiewicz

• Dodano: 09-09-2004, 12:14
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witamina E to dobra propozycja, 2x 1 kapsułka 100mg. Zadbaj również o to, aby Twoja dieta była bogata w żelazo i cynk. Dużo żelaza zawierają ryby, jaja i zielone warzywa (korzystaj póki jeszcze są dostepne świeże !), a cynk między innymi ryby. Najczęstszą przyczyna potronień w pierwszym trymestrze są wady chromosomalne zarodka, które najczęściej nie powtarzają się w następnej ciąży. Dopiero drugie poronienie z rzędu może skłaniać do zrobienia dodatkowych badań i poszukania przyczyn gdzie indziej, co mam nadzieję Cię ominie. Pozdrawiam. Ilona
      • Dodano: 22-09-2006, 21:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja jeszcze raz powtórzę -badania trzeba robić już po pierwszym poronieniu. Ja nie robiłam żadnych bo lekarz zapewnił, że jestem całkowicie zdrowa i następnym razem napewno będzie dobrze. Jestem teraz po drugim poronirniu - zszokowana, oszukana, pozbawiona nadziei na przyszłość!!!!

Mona

• Dodano: 15-01-2007, 18:37
      •  
      •  
      •  

Przeziębienie w ciąży. Miałyście już z tym problem? Warto konsultować każdy przypadek z lekarzem.

Znalazłam o tym artykuł, same zobaczcie:

http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,7108,0,jak-poradzic-sobie-z-przeziebieniem-lub-grypa-w-czasie-ciazy,from-user

• Dodano: 10-05-2007, 17:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witajcie nazywam się asia mam 23 lata w lutym miałam poronienie samoistne to był 12 tydzień. jestem juz po 2 miesiączkach wszystko wróciło do normy po za tym że przed miesiączką nie mam napięcia w piersiach a przed ciążą miałam a odległośc miedzy miesiączką mam teraz 31 dni a miałam wcześniej 28.Myśle już o dzieku ponieważ bardzo go chcieliśmy ale boję się żeby historia sie nie powturzyła. chociaz lekarz zapewniał że dostając zaszczyk po zabiegu pozwoli na prawidłowy rozwój dzieka .MAM TAKĄ NADZIĘJĘ icon_wink.gif
      • Dodano: 02-06-2007, 09:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam!

wczoraj wrocilam ze szpitala.mialam laparoskopie,podczas ktorej wyszlo,ze poronilam a na lewym jajniku znalezli jakies zmiany przypominajace zmiany gruzlicze icon_frown.gif bylam zalamana i nadal jestem. bardzo chce miec drugie dziecko.jedno juz mam-na szczescie!czy mam szanse na drugie dziecko i kiedy moge sie o nie starac?

pomozcie mi
      • Dodano: 03-06-2007, 13:34
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,

Poroniłam tydzień temu. Byłam w 11 tygodniu. Reakcja serca zatrzymała się w 8 tygodniu. Miałam łyżeczkowanie, ale przed tym tostałam krwotoków. Z mężem mamy konflikt serologiczny.Ja mam b rh- a mój partner a rh+. Była to moja pierwsza ciąża. Kiedy mogę ponownie starać się o dziecko? Lekarz mówił że za pół roku.

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób NIE jest przenoszona jest drogą płciową?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny