użytkowników online: 147

Ciąża - czy to możliwe? Wszystko o...

Najnowsze na forum
ciąża
Oceń forum: 
 (3.9)

Wszystko na temat wspaniałego czasu oczekiwania na nowe życie.
      Zapraszam wszystkie kobiety, które starały się bądź starają o pociechę, aby napisały jak przebiegało ich leczenie i z jakim skutkiem. Czekam na wasze posty!!!

O grupie Forum  Wiadomości (506) Artykuły (155) Porady (104) Społeczność (2229) Szukaj  

Forum - Ciąża - czy to możliwe? Wszystko o...

Krwawienie w 9 i 12 tc. [5]

• Dodano: 04-07-2013, 18:09
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam serdecznie.

Obecnie jestem w 13 tc. jest to moja II ciąża, pierwszą straciłam w lutym 2013 r.

W 9 tc. znalazłam się w szpitalu z powodu obfitego krwawienia, po wykonaniu przez lekarza USG z dzieckiem było wszystko w porządku, zostałam w szpitalu przez kilka dni i dostawałam duphaston, po czym wypisano mnie do domu. Po 2-óch dniach od wyjścia ze szpitala zaczęłam miewać brązowe plamienie, pojechałam na umówioną wizytę do ginekologa i oczywiście wszystko było w porządku.

Kilka dni później dostałam krwotoku i znów znalazłam się w szpitalu, kolejne USG wykazało, że z dzieckiem wszystko jest dobrze. Po tygodniu leżenia w szpitalu i brana leków wypisano mnie do domu, ale po 2-óch dniach pojawiło się ciemno brązowe plamienie.

Lekarz prowadzący mówi, że tak może być i zalecił mi dużo leżeć co oczywiście robię prawie przez cały czas. biorę zalecone mi leki:

Cyklonaminę 3 x 1
      Duphaston 2 x 1
      Kwas foliowy 2 x 1
      Luteinę pod język 2 x 2

Ale sama już nie wiem co mam robić?!
      Czy to plamienie jest groźne?

Proszę o pomoc.

Hania
      • Dodano: 04-07-2013, 21:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jeśli już raz wystąpiło poronienie, to plamienia w czasie ciąży mimo wszystko powinny skłaniać do kontroli ginekologicznej. Plamienia w ciąży w większości przypadków wymagają kontroli ginekologicznej. Myślę, że na wszelki wypadek powinna się Pani skontrolować, żeby czegoś nie przeoczyć.

T.Markowski - lekarz
      Odpowiedzi na forum nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza.

• Dodano: 05-07-2013, 02:47
      •  
      •  
      •  

Znalazłam ciekawy artykuł na temat diety dla kobiet z cukrzycą:

http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,3760,0,prawidlowa-dieta-ciezarnej-z-cukrzyca,from-user

• Dodano: 05-07-2013, 08:33
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziękuję za szybką odpowiedź.

Właśnie jestem w stałym kontakcie z ginekologiem, który uspokaja mnie, że takie plamienie mogło się jeszcze pojawić ponieważ wcześniej krwawienie było obfite.

Zalecił dużo leżenia i wypoczynku. Wizytę mam za niecały tydzień.

Co o tym sądzić?
      • Dodano: 05-07-2013, 10:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witaj, miałam podobną sytuację. W lipcu zeszłęgo roku poroniłam i miałam zabieg łyżeczkowania, po 3 miesiącach zaszłam w ciążę, w której też pojawiało sie co chwile plamienie ( na szczęście bez obfitego krwawienia) Lekarz tłumaczył to tym, że w trakcie tworzenia się łożyska powstają u mnie krwiaki, które się po jakimś czasie ewakuują i stąd te plamienia. Kazał tylko dużo odpoczywać bo wyniki miałam w normie. Teraz jesteśmy już w 37 tygodniu, dzidziuś ma się dobrze. Trzymam kciuki też za was i słuchaj lekarzy smile
      • Dodano: 05-07-2013, 10:45
      •  
      •  
      •  
      •  
      asiaczek86 dziękuję bardzo smilesmile jestem pełna nadziei i wiary!

W szpitalu powiedzieli mi, że to kwestia leciutko odklejonej kosmówki, ale z czasem gdy dzidziuś będzie rósł ona się przyklei.

Cały czas mówili, że z dzidziusiem ok i wyniki badań też mam ok smile

Dzięki

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny