użytkowników online: 2931

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7137) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Nieprawidłowy wynik cytologii :( [6]

• Dodano: 15-11-2008, 22:19
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witajcie,

ostatnio miałam robione badania cytologiczne, które wykazały II grupę i stan zapalny. Po odbiorze wyników udałam się ponownie do ginekologa. Oczekiwałam, że lekarz wypisze mi receptę na jakieś globulki dopochwowe czy inne aby ten stan zapalny wyeliminować. Jednak ku mojemu zaskoczeniu ginekolog powiedział, że II grupa jest rzeczą normalną u wpółżyjących kobiet, zaś stan zapalny nie jest czymś nadzwyczajnym i może go powodować wiele czynników takie jak współżycie właśnie, tampony, nadmierna higiena etc. Stweirdził, że nie ma się czym przejmować i cyt.: "nie będziemy sobie wymyslać chorób"...

Czy faktycznie tak jest jak powiedział lekarz?!

Wydawało mi się, że stan zapalny powinno się zlikwidować i dążyć do otrzymania I grupy w badaniach cytologicznych...

Kupiłam lacibios femina aby zminimalizować zapalenie, ale czy probiotyk tutaj pomoże? Myślałam też o zakupie globulek dopochwowych... Czy znajdę jakieś skuteczne bez recepty?

Bardzo proszę o poradę.

Poniżej załączam wynik badania cytologicznego.

(A) Jakość rozmazu:

(AII) Rozmaz nadaje się do oceny, ale

(c) jest nezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych

(B) Ogólna charakterystyka rozmazu

(BII) obraz cytologiczny nieprawidłowy (patrz: Interpretacja / Wynik)

(C) Interpretacja /Wynik:

(CI) Nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka

(2) Inne zmiany nienowotworowe:

(a) zmiany odczynowe związane z:

(a1) zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi)

(AII c BII CI 2a a1 wg systemu Bethesda 2001)

Kladyfikacja wg Papanicolau: II
      • Dodano: 16-11-2008, 09:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      w zasadzie lekarz dobrze ci powiedział, dla kobiet współżyjących grupa II jest raczej stanem normalnym, i z powodów które wymienił grupa I jest ciążka do uzyskania, ale weź pod uwagę że Twój wynik jest jest wynikiem dobrym i naprawdę nie ma się czym niepokoić...

a co do stanu zapalnego - jeżeli nie masz żadnych objawów to nie ma i co cie na ślepo leczyć, bo tylko można by zaszkodzić...

probiotyk lacibios femina jak najbardziej możesz brać, z dopochwowych jest tez probiotyk lactovaginal albo globulki z wyciągiem z nagietka vagical

i naprawdę o ile nie masz żadnego dyskomfortu, nadmiernej wydzieliny czy innych objawów nie ma co panikowaćicon_smile.gif

pozdrawiam

Image
      • Dodano: 12-12-2008, 01:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mayka1981,

dzięki za odpowiedź. Fakt nie mam żadnych oznak zapalenia. Dowiedziałam się o nim dopiero z wyniku badania cytologicznego.

Myślałam, że stan zapalny należy wyeliminować... Że jest to coś patogennego w organiźmie...

Gdzieś wyczytałam nawet, że stan zapalny w macicy może prowadzić do niepłodności...

Czy mógłby na ten temat wypowiedzieć się także Specjalista?

Pozdrawiam
      • Dodano: 12-12-2008, 07:25
      •  
      •  
      •  
      •  
      Hej.Ja mam cytologię 1 grupę.Szczerze mówiąc zaskoczyłam się bo podejrzewałam że będe mieć drugą grupę bo ginekolog też mi kiedyś powiedział że druga grupa to normalne u współżyjących kobiet.A ja sobie tej przyjemnośći nie odmawiam z mężem ale i tak mam pierwszą.Sama jestem w szoku.Ale co z tego że mam 1 jak i tak zajść w ciąże nie mogę.

Wieć jak dwa lata temu robiłam miałam 2 grupę to też mi gin nic nie przsepisywał. Teraz naszczęście mam 1.Pozdarwiam
      • Dodano: 12-12-2008, 09:34
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja myślę, że lekarz postąpił bardzo profesjonalnie. Oczywiście mógłby to miec gdzieś i przepisac Ci antybiotyk, który wiadomo nie jest obojętnym dla organizmu (wyniszcza florę barkteryjną). A dał szansę organizmowi, by sam zwalczył infekcję, z czym silny organizm nie powienien miec żadnego problemu. To tak jakby brac tabletki na katar - mozna, tylko po co? Pozdrawiam i życzę zdrowia icon_wink.gif
      • Dodano: 13-12-2008, 11:54
      •  
      •  
      •  
      •  
      agusiak,

zazdroszczę I grupy icon_smile.gif No i życzę powodzenia w staraniach o dzidziusia icon_smile.gif Moja siostra starała się o bobasa kilka lat i w końcu się udało. U Ciebie na pewno też się uda icon_smile.gif

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny