użytkowników online: 3037

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7142) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

"swędzi i piecze"-co mi jest? [11]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 28-07-2006, 20:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam wszystkich! Ja też mam straszne problemy z bólem, a mianowicie podczas stosunku (gdy mój Narzeczony wchodzi we mnie i przez kilka pierwszych ruchów) odczuwam ból... potem jest całkiem dobrze, chociaż przyjemność odczuwam tylko w jednej pozycji i bardzo rzadko udaje mi sie osiągnąć orgazm. Kochamy się bardzo często kilka razy w tygodniu... po stosunku odczuwam trwające ok 30 min. pieczenie na zewnątrz i wewnątrz pochwy... nie wiem co to może być. Biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette... nie wiem czy to ma coś do rzeczy... proszę o szybką odpowiedź, ponieważ we wtorek (za 4 dni) wybieramy się na wakacje i postanowiliśmy aby nasze życie seksualne było idealne, ale teraz nie wiem czy z takim bólem jakiekolwiek życie seksualne jest możliwe icon_frown.gif martwimy się bardzo o to co mi jest i czy zawsze już tak będzie... dodam jeszcze, że seks uprawiamy od listopada 2005.

moordka

• Dodano: 16-03-2006, 15:09
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dzień dobry! Mam 21 lat i już od około 3 lat przyjmuje tabletki Harmonet (co 12 miesięcy robie 3 miesięczną przerwę) w czasie miesiączki używam tamponów, poza tym prowadzę zdrowy tryb życia (nie pale papierosów i nie pije). Mój problem polega na tym że coraz częściej odczuwam pieczenie i swędzenie w kroczu (nie wiem co to: grzybica, rzęsistkowica? Tyle się już naczytałam w necie). To powtarzało się kilkakrotnie ale zawsze ustępowało, ale ostatnio już miesiąc prawie się męczę. Może zacznę od początku: zawsze gdy kocham się z moim partnerem odczuwam już to pieczenie zaraz po i szybko musze biec do łazienki się opłukać, to daje ulgę ale na krótko. Potem zawsze przez ok. tydzień po stosunku jestem obolała, swędzi mnie i piecze szczególnie przy oddawaniu moczu. Czy to normalne żeby tak po każdym stosunku było? Może czymś się zarażamy nawzajem cały czas? Nigdy żadnych upławów nie zauważałam u siebie, ale ostatnio tak jakby taką żółtą ciecz. Po każdym oddaniu moczu muszę się przemyć bo piecze straszliwie. W aptece kupiłam sobie tantum rosa…i to trochę przyniosło mi ulgę. Co powinnam robić? Czy czeka mnie jakieś leczenie? Proszę o poradę. Dziękuje.
      • Dodano: 16-03-2006, 18:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Proszę o poradę specjalistę.
      • Dodano: 16-03-2006, 19:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!Napewno masz grzybice musisz zglosic sie do lekarza i partner tez bedzie musial sie leczyc bo go pewnie zarazilas.Mialam to samo nie raz to pieczenie i swedzenie jest potworne i nie raz nie do wyrzymania...(znam ten ból).Lekarz zapewne przypisze ci globulki i masc,leczenie potrwa ok 10dni i w tym okresie nalezy sie wstrzymac z sexemicon_smile.gifRadzilabym nie lekcewazyc tego tylko biec do lekarza bo to moze sie pozniej odbic na twoim zdrowiu,to nic strasznego ale lepiej wyleczyc.Pozdrawiam
      • Dodano: 16-03-2006, 19:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      a skąd znowu ja sie mogłam tego nabawić? rano biore prysznic wieczorem kąpiel przed snem... czyli jak najbardziej higienicznie zyje. Tak samo po stosunku cie piekło?
      • Dodano: 16-03-2006, 20:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      jezeli chodzi o grzybice to przyczynja moze byc np. jakies przeziebienie, jak rowniez antybiotyki powoduja czesto stany grzybiczne... sa naprawde rozne przyczyny tych dolegliwosci. powodzenia.
      • Dodano: 16-03-2006, 20:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      No fakt to nie jest wcale zalezne od higieny,poprostu jak bralas antybiotyki,albo stosujesz tampony,nosisz sztuczna bielizne to moga byc przyczyny tego...A mnie po stosunku tez pieklo i swedzialo i to jak...Idz do lekarza przypisze ci leki i sie wyleczysz ok.10dni i chlopak tez bedzie musial zeby pozniej znowu cie nie zarazic i kilka dni trzeba sie wsytrzymac przed seksemicon_smile.gif
      • Dodano: 16-03-2006, 21:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      i jeśli wyleczymy się oboje (jeśli to grzybica oczywiście) to potem po "chwili przyjemności" już nie bedzie piekło? myy na samą myśl już mi lepiej
      • Dodano: 16-03-2006, 21:14
      •  
      •  
      •  
      •  
      prosiłabym żeby jeszcze specjalista sie wypowiedział: czy te wszystkie objawy jakie opisałam wskazują jednoznacznie na grzybice? czy nie może to być coś innego. Dziękuje jeszcze raz. Jak dobrze że istnieją takie strony.
      • Dodano: 16-03-2006, 22:20
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jak sie wyleczycie to juz nie bedzie piekloicon_smile.gifTylko sama przyjemnosc,a jestem pewna na 99% ze to grzybica...Nie marw sie to nic strasznego dostaniesz czopki dopochwowe na noc i masc do uzytku zewnetrznego.
      • Dodano: 17-03-2006, 21:45
      •  
      •  
      •  
      •  
      p. dr proszę jeszcze raz o opinie o moich objawach.

Podobne dyskusje

Ankieta

Co znaczy słowo amenorrhoea primaria?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny