Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2716) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

bolące piersi [72]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 04-11-2012, 10:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witan,
      jestem w 17dc jednak od około trzech dni masakrycznie bolą mnie piersi, są duże, nabrzmiałe.
      Kochalismy sie z partnerem tydzień przed okresem (stosunek przerywany, okres dostałam ale niestety trwał 2 dni i był bardzo skąpy (zwykle max do 5 dni). Pobolewają mnie jajniki.
      Nie wiem czy to normalne aby ból piersi był tak mocny?
      • Dodano: 23-03-2006, 11:42
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,

mam jedno pytanie.

Od 1,5 tygodnia bardzo bolą mnie piersi. Naczytałam się na forum, że to jeden z pierwszych objawów ciąży. To, że jestem w ciąży jest bardzo mało prawdopodobne (zbliżenia wprawdzie w prawdopodobnym okresie owulacji ale to tylko peeting bez wytrysku).

15-tego dnia cyklu pojawił się najpierw delikatne pieczenie i uczucie gorąca, potem obrzmienie.

Dziś zaobserwowałam, że moje, piersi zmieniły "strukturę" . Są jednym twardym guzem, bolą jakby mniej, ale cały czas je czuje.

Zazwyczaj przed miesiączką mnie pobolewały ale nie tak długo i tak bardzo. miesiączka ma się pojawić 26/03.

Czy jest jakaś choroba, która może objawiać się w ten sposób.

• Dodano: 23-03-2006, 12:44
      •  
      •  
      •  
      •  
      Cześć

Najprościej byłoby pójść do ginekologa, żeby zbadał piersi.

Mogą to być zaburzenia hormonalne. Wspomniałaś, że w 15 dniu cyklu pojawił się ból - moim zdaniem to trochę za wcześnie na zwiastun miesiączki. Ja też odczuwam bolesność piersi przed miesiączka, ale gdzieś na 7 dni przed.

Ciąża mało prawdopodobna, ale zrób test ciążowy, żeby wykluczyć. Możesz też iść zrobić USG.

Pozdrawiam
      • Dodano: 23-03-2006, 14:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      A ja chciałabym Cię pocieszyć. U mine w niektórych cyklach zdarzają się bardzo bolace piersi i to zaczyna się właśnie już w dniu owulacji

• Dodano: 23-03-2006, 14:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziękuje bardzo za odpowiedz Gościu,

Napewno udam się do lekarza.

Jeszcze tylko małe dopytanie. Czy choroba tarczycy może mieć tu jakieś znaczenie (kilka lata temu leczyłam tarczyce ale niestety przerwałam leczenie). Dodam, że czasami w trakcie tego 1,5 tygodnia pobolewają mnie jajniki a ostatnia miesiączka była bardzo bolesna i obfita (można było zaserwować wręcz skrzepy krwi).

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź i gratuluje pomysłu i jakości tego portalu.

Od tego 1,5 tygodnia śledzę go uważnie i widzę ile wątpliwości i strachów jesttu w rzetelny sposób rozwiewanych oraz ile nadziei dajecie ludziom.

Jeszcze raz pozdrawiam gorąco.

No i dziękuje za słowa otuchy

[ ta wiadomość była poprawiana przez: pasiflora dnia: 23-03-2006 16:08 ]
      • Dodano: 23-03-2006, 16:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma na co czekać, radzę udać się do lekarza endokrynologa - biegusiem .... Kilka lat temu sama przerwałam leczenie ze zwykłego lenistwa, wydawało mi się, że w wieku trzydziestu lat nie można się na nic leczyć - ludzie w tym wieku są zdrowi i już. Dzisiaj bardzo żałuję. Lepiej uczyć się na cudzych błędach.

Również miałam bardzo bolese piersi już od owulacji, a gdy zaszłam w ciążę to była wielka katastrofa hormonalno-psychiczna.

Po prostu trzeba iść do lekarza.

Pozdrawiam
      • Dodano: 22-09-2006, 19:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam.

Po raz pierwszy zdarzyło mi się odczuwac bol, obrzmienie piersi po okresie ( zazwyczaj kobiety mają takie dolegliwosci przed miesiączką) a ja od pierwszego dnia rozpoczęcia kolejnego opakowania Harmonetu az do teraz. 6 dni. icon_smile.gif Czy to normalne? Dodam ze krwawienie było skąpe i trwało 2 dni. Pozdrawiam

malina

• Dodano: 21-11-2006, 22:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziewczyny nie przejmujcie sie!! to wcale nie musza byc objawy ciazy!! ja bylam u lekarza bo po okresuie bolaly i nadalbola jeszce rroche piersi i to sa poprostu zaburzenia hormonalne, wywolane np w miomprzypadku przytyciem dodam ze jestembardzo drobna osoba icon_smile.gif lub poprostu zmiana stulu zycia odzywiania icon_smile.gif a nie chroba, torbiele, czy ciaza (obyicon_smile.gificon_smile.gif
      • Dodano: 18-01-2007, 22:03
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam 17 lat i ostatnio bolą mie piersi. Co moze być tym spowodowane bo nigdy nie doszło do pełnego stosunku z wytryskiem "w środku". Czy moze to być spowodowane tym ze mam tyle lat?

• Dodano: 25-02-2007, 17:01

wiadomość usunięta z powodu naruszenia regulaminu Forum

treść wiadomości zachowana w archiwum

• Dodano: 25-02-2007, 17:12
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam 43lata i od 10 lat mecze sie z bolacymi piersiami.Zaczelo sie 10lat temu jak skonczylam z tabl.anykoncepcyjnymi.Lekarz zapisal mi Progesterol-troche pomoglo ale rok temu dowiedzialam sie ze rosnie ryzyko na raka pirsi i macicy.Odrzucilam i znowu sie mecze,szczegolnie podczas sportu.Ten prolem to cos wrodzaju Mastopacji.Wierze w ziola dlatego pytam sie czy ktos znalazl"cudowny"srodek na bolace piersi.moj mailadres:

h.stefanska@skynet.be

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny