użytkowników online: 3919

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2716) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Bardzo wysoki poziom Ca 125 [132]

• Dodano: 10-05-2008, 13:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam! Ja miałam guza. Lekarz zrobił mi bad i wynik Ca125 wyszedł ... 1020 !!! a norma przecież do 35 !! Byłam przerażona, on zresztą też. Wszyscy byli przekonani, ze to rak. Jednak po badaniu histopatologicznym okazało się, że nie. Że nie jest to nic złośliwego.

Do dziś nie wiem, i nikt nie jest mi w stanie wyjaśnić, jakim sposobem wyszedł tak wysoki poziom ca125...

A teraz wszystko jest dobrze!icon_smile.gif
      • Dodano: 15-05-2008, 08:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      Na ile wiarygodny jest ten wynik???
      • Dodano: 15-05-2008, 19:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      czy na badanie Ca 125 trzeba iść na czczo ?
      • Dodano: 16-05-2008, 09:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      nie
      • Dodano: 07-06-2008, 12:34
      •  
      •  
      •  
      •  
      ile czasu czeka się na wynik badania?
      • Dodano: 07-06-2008, 22:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      to zależy od laboratorium ale wynik może by w przeciągu dnia lub dwóch
      • Dodano: 09-06-2008, 13:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      Zdarza się ze osoby w bardzo młodym wieku chorują na raka jajnika? bo wszędzie podają tylko informacje o tym raku u osob od 40 roku zycia... jutro odbieram wynik Ca 125, mam wielokomorowy, nieprzejrzysty torbiel o wym 54x40 mm
      • Dodano: 09-06-2008, 16:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Czy to prawda ze mozna miec raka a wynik Ca 125 wyjdzie w normie? jutro odbieram wynik, mam juz skierowanie do szpitala... lekarz z przychodni mowi ze operacja jest konieczna...ale i tak zdecyduja w szpitalu.
      • Dodano: 10-06-2008, 13:16
      •  
      •  
      •  
      •  
      Czy ktośmi wkońcu odpisze czy juz nikogo tu nie ma?

Asia

• Dodano: 14-06-2008, 22:02
      •  
      •  
      •  
      •  

Hej kobitki!!!!!!!!!! WARTO PRZECZYTAC!!!!!!!!!!!!!

Pisze bo tez mialam torbiele. Pierwszego wykryto u mnie gdy mialam 21 lat. Torbiel była mala ale CA 125 mialam duzo ponad norme a mianowicie ok 300 u/ml. Lekarz od razu skierował na operacje i to na oddzial onkologii ginekologicznej. Byłam załamana i poszłam do innego lekarza, ten po zbadaniu równiez kazał to usunac operacyjnie i tak zrobiłam, torbiel usunieto metodą laparoskopi. Wynik histopatologiczny był ok, nie było komórek rakowych, była to torbiel ciałka żółtego, powstała z zaburzeń hormonalnych.

Mineły cztery lata i zowu mialam torbiel, a własciwie dwie na obu jajnikach i w dodatku wielokomorowe, były 2 razy wieksze niz ta poprzednia. Tym razem badanie CA wyszło ok 500 u/ml, odchodziłam od zmysłów, znowu zmieniłam lekarza, który pomimo wysokiego wyniku CA zaproponował leczenie gravistatem, czopkami i antybiotykami. W razie czego kazał sie zapisac na operacje. Mialam juz wyznaczony termin i naszczescie torbiele zikneły, a CA mam w normie. Pisze o tym zeby dac wam otuchy, sama byłam załamana i czytałam te wasze wypowiedzi. Nie martwcie sie wynikami CA, one nie zawsze oznaczaja raka, nawet jak sa podwyższone. Mysle równiez ze warto sie poddac terapi hormonalnej, niz od razu połozyc na stół operacyjny . Po wykryciu pierwszego torbiela żaden lekarz nie zaproponował tabletek, od razu operacja, a moze wystarczyłyby lekarstwa.

Teraz biore tabletki antykoncepcyjne bo nie chce jeszcze dzidziusia. Lekarz powiedzial albo ciąza albo tabletki zeby to juz nie wróciło.

Zycze wam wszystkim szczescia i nie martwcie sie na zapas. Pozdrawiam

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny