użytkowników online: 3815

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2713) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

grzybica pochwy... czy mozna sie zarazic przez stosunek?? [102]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 09-04-2013, 18:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam problem moja partnerka jest w ciazy i okazalo sie ze ma jakies ostre zapalenie grzybiczne pochwy, lekarz stwierdzil ze ta grzybica mogla sie tylko zarazic przez stosunek teraz mam problem bo mysli ze spalem z inna, duzo czytalem artykulow o grzybicy pochwy i nigdzie nie jest opisany taki przypadak ktory przenosi sie tylko droga plciowa . ona twierdzi ze nie jestem lekarzem i sie nie znam co mam robic ?
      • Dodano: 14-06-2007, 15:12
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam pytanie: Moja dziewczyna po raz pierwszy dostała grzybicy frown kochalismy sie kilka dni przed tym jak pojawiły sie pierwasze objawy i teraz zastanawiam sie czy tez moge byc chory?? narazie nie mam zadnych obiajawow. kochalismy sie bez prezerwatywy....
      • Dodano: 14-06-2007, 16:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mogłeś się zarazić i wcale nie musisz mieć objawów, bo u mężczyzn często brak jest odznak grzybicy. Ale dziewczyna musi iść do ginekologa on zapisze jej leki dla niej i da ciebie, bo w przeciwnym wypadku po następnym stosunku grzybica powróci.
      • Dodano: 14-06-2007, 20:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      a czy grzybica moze sie przeniesc do jamy ustnej?? uprawialismy sex oralny...
      • Dodano: 15-06-2007, 10:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      Myśle że nie!!! Też mam grzybice, uprawialiśmy z chlopakiem sex oralny i raczej żadnych objawów on nie ma!!! pytaj jeszcze, może ktoś udzieli ci innej odpowiedzi.
      • Dodano: 28-06-2007, 23:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      skąd sie bierze ta grzybica? jezeli wyklucza sie zarazenie przez kontakt płuciowy?
      • Dodano: 29-06-2007, 18:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      uuu pytasz o przyczyny grzybic? jest ich w pyte! :/

przede wszystkim, to nie jest choroba weneryczna. można sie nia zarazić poprzez kontakt płciowy ale nie tylko.

a więc tak. czynnikami sprzyjajacymi są:

***zmiany hormonalne zw. z ciaza badz nawet przed okresem

***przyjmowanie hormonow badz pigulki antykoncepcyjnej

***antybiotyki i sterydy (koniecznie trzeba cos osłonowo przyjmować)

***wysoki poziom cukru we krwi (zbadać poziom cukru!)

***czesty seks (szczegolnie przy malej wilgotnosci pochwy - ze wzgledu na podraznienia, otarcia i wybijanie pozytywnej mikroflory)

***gorace, dlugie kapiele (zwlaszcza w środkach aromatyzujacych, zapachowych itp)

***depresja, stres, zmeczenie (stres wykańcza w kazdej dziedzinie...)

***oslabienie systemu po przebytej chorobie

***noszenie ciasnej bielizny (zwlaszcza strinów :/)

***nadmierne stosowanie niewłaściwych środków toaletowych

***irygacje pochwy (po irygacji flora bakteryjna sie odnawia po 72h dopiero!)

***basen

***stosowanie tamponów

***brak lactobacillusów w pochwie, które wpływają na pH i ochraniaja przed patogeami

(mi teraz w posiewie wyszło ich bardzo mało i ginek mi zalecił łykanie lacibios femina, żeby unormować mikroflore i pH. no zobaczymy. podobno dobry)

***anemia (za mało zelaza też jest zle)
      • Dodano: 29-06-2007, 18:11
      •  
      •  
      •  
      •  

29-06-2007 o 18:10, gość :

uuu pytasz o przyczyny grzybic? jest ich w pyte! :/

przede wszystkim, to nie jest choroba weneryczna. można sie nia zarazić poprzez kontakt płciowy ale nie tylko.

a więc tak. czynnikami sprzyjajacymi są:

***zmiany hormonalne zw. z ciaza badz nawet przed okresem

***przyjmowanie hormonow badz pigulki antykoncepcyjnej

***antybiotyki i sterydy (koniecznie trzeba cos osłonowo przyjmować)

***wysoki poziom cukru we krwi (zbadać poziom cukru!)

***czesty seks (szczegolnie przy malej wilgotnosci pochwy - ze wzgledu na podraznienia, otarcia i wybijanie pozytywnej mikroflory)

***gorace, dlugie kapiele (zwlaszcza w środkach aromatyzujacych, zapachowych itp)

***depresja, stres, zmeczenie (stres wykańcza w kazdej dziedzinie...)

***oslabienie systemu po przebytej chorobie

***noszenie ciasnej bielizny (zwlaszcza strinów :/)

***nadmierne stosowanie niewłaściwych środków toaletowych

***irygacje pochwy (po irygacji flora bakteryjna sie odnawia po 72h dopiero!)

***basen

***stosowanie tamponów

***brak lactobacillusów w pochwie, które wpływają na pH i ochraniaja przed patogeami

(mi teraz w posiewie wyszło ich bardzo mało i ginek mi zalecił łykanie lacibios femina, żeby unormować mikroflore i pH. no zobaczymy. podobno dobry)

***anemia (za mało zelaza też jest zle)

to byłam ja

----> lena biggrin
      • Dodano: 07-07-2007, 17:16
      •  
      •  
      •  
      •  
      Zgadzam się z poprzedniczką icon_smile.gif Sama walczyłam z grzybicą przez długi czas, raz była, potem jej nie było, a potem znów wracała. Gdy zdałam sobie sprawę co jest przyczyną zaczęłam działaś ;D

Przede wszystkim przestałam używać codziennie wkładek higienicznych (nie wiem po co je codziennie używałam ),

zaczęłam brać lacibios femina (10tabl ok 22 zł) codziennie, teraz biorę 2 -3 razy w tyg,

stosuję lactacyd emulsję do higieny intymnej i zawsze wycieram się papierowym ręcznikiem, a nie zwykłym,

odstawiłam pigułki anty,

zakwaszam co jakiś czas (raz na 1.5 miesiąca) organizm łychą wit C,

nie noszę sztucznej i ciasnej bielizny,

od czasu do czasu używam globulek lactovaginal i zawsze mam w lodówce clotrimazolum (wszytskie te leki są bez recepty),

no i dbam, żeby zawsze było wolgotno w czasie sosunku icon_smile.gif Wystarczy kubeczek z odrobiną wody .. icon_smile.gif

Grzybica juz mi nie doskwiera od prawie roku icon_smile.gif Gdy tylko czuję chociażby lekkie swędzenie, to zaraz biorę lacibios femina (codziennie) i smaruję clotrimazolinem icon_smile.gif Polecam

zobacz kto głosował
      • Dodano: 07-07-2007, 17:19
      •  
      •  
      •  
      •  
      aaa.. no i mój mężczyzna nie leczył się. Raz jak się leczył, to potem i tak miałam kilka razy nawrót choroby, więc zrezygnowaliśmy po poradzie gina i teraz sama dbam o swoją florę bakteryjną icon_smile.gif I ani mój facet ani ja nie cierpimy na żadne przykre dolegliwości od tego czasu icon_smile.gif
      • Dodano: 27-09-2007, 14:45
      •  
      •  
      •  
      •  
      czy mascia clotrimazolum moze smarowac sie takze mezczyzna jesli jego kobieta ma grzybice? czy koniecznie on tez musi isc do lekarza zeby lekarz cos przepisal?

Podobne dyskusje

Ankieta

Co znaczy słowo amenorrhoea primaria?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny